Hazırcı Müslümanlık!

17 Mayıs 2016, 16:21
Müslümanlar olarak öyle hâle geldik ki;

Müslümanlar olarak öyle hâle geldik ki;


Sarık sarmıyoruz, kalıp hazır sarıklar var; onları takıyoruz. Kirlenmesin diye de sarık koruyucu icad edip sarığın dışına onu takıyoruz. Halbuki sarığı her sarışta sevap vardır diye bazı Hadis-i Şerif'ler vardır.


Kur'an okumuyoruz. Kur'an okuyan kalemleri icad ettik; kalem okuyor biz dinliyoruz. Halbuki heceleyerek okuyana 2 sevap vardır diye bazı Hadis-i Şeriflerde yazılıdır.


Namaza camiye, cemaate gitmiyoruz. Namaz kıldıran seccade icad edip elektronik aleti kendimize imam ediniyoruz. Şerî özür olmadan camii cemaatlerinden uzak durmakla alâkalı alimlerimiz yazmışlar, araştırıp bakabiliriz.


Velhâsıl. Her şeyin hazırını seviyoruz. Yemek bile yapacaksak en çabuk ve hazır olanını tercih ediyoruz. Zaman muhakkak önemli, boşa hacamamak gerek. Ancak hazıra alıştıkça arta kalan zamanda faydalı değil zararlı işler yapıyoruz. Hazır Müslümanlar olmamız lâzım her daim. Ümmet, millet yolunda hazır, daima hazır. Ancak hazırcı olmamak lâzım. Çünkü bu hazırcılığımız gaflete, rehavete ve nihayetinde dalalete dönüşüyor.

Diğer Haberler
Bozuk Zihniyetlere Elveda !
Lak lak vakti değil, çalışmak vakti!
İslâmî Düğün Nasıl Olur?
Vatan hainleri kimlerdir?
Şehit Manifestosu
Şeriat'tan Niye Korkuyor sunuz?