Şeriat'tan Niye Korkuyor sunuz?

28 Nisan 2016, 12:44
En başta devlet malı yiyenler, teröristler, çocuk tecavüzcüleri, hırsızlar, zinâkârlar ve dahi bütün kötülükleri kasten yapanlar veya sistemli hâle getirenler ceza görecek.Yani yüzde 99'u Müslüman olan ülkemizde, Şerî hükümler tatbik olunduğunda yine yüzde 99'luk kesim ceza bulacak. Şeriat derken, Kur'an, Sünnet, İcma, Kıyas ölçülerine bağlı kalınacaksa yeni sisteme Şeriat diyelim. 

Yoksa biraz ondan biraz bundan biraz İslam'dan olan sisteme zaten Şeriat denmez. Ancak hakiki Şeriat hükümleri koyulduğunda sokaklarımızda anarşi, terör, hırsızlık, tecavüz, zina, kumar, fuhuş, içki, teşhir, faiz vs. ne çirkinlik varsa en aza iner. 

Bundan hangimiz rahatsız olacağız? Zaten bunları engellemek veya yok etmek amacı gütmüyorsak biz niye mücadele ediyoruz. Şeriat Kur'an-ı Kerim'dir. İman ettiğimiz Allah Teâlâ'nın sözüne mi güvenmiyoruz? 

Yoksa Kur'ân'ı O'nun indirmediğine mi inanmıyoruz? Zaten hâl böyleyse meseleye en başından başlamak gerekir. Ancak böyle değilse de Allah nizamına karşı çıkmak kadar aptallık yoktur. Diyorlar ki İran'ı, Arabistan'ı görüyoruz Şeriat'la yönetiliyorlar. 

Onlardaki Şeriat değil şerriattır olsa olsa. Biz Ehl-i Sünnet inancına sımsıkı bağlıyız. İthal bir dinimiz de Fikrimiz de olamaz. 

Geçmiş 1000 yılda İslâm'la yönetilen devletimiz, 1000 yıl öncesine geri dönsün. Malazgirt'ten başlayıp yine Viyana kapılarına dayanalım istiyoruz. Hepsi bu. 

Bu konu hakkında daha konuşulacak çok mevzu var. Allah bizi dininde istikametten ayırmasın

Diğer Haberler
Bozuk Zihniyetlere Elveda !
Lak lak vakti değil, çalışmak vakti!
İslâmî Düğün Nasıl Olur?
Hazırcı Müslümanlık!
Vatan hainleri kimlerdir?
Şehit Manifestosu