Vatan hainleri kimlerdir?

14 Mayıs 2016, 13:30
Özellikle son dönemlerde ortaya çıkan vatanser-vatan haini ayrımına bir de bu gözle bakalım.

Vatandaşın ekmeğine el uzatan, helal rızkını kazanmaya çalışan insanların elinden zorla ekmek teknelerini alanlar, onları helalden çevirip harama zorlayanlar; vatan hainidir.


Üzerine para verilse durulmayacak evleri -ev dediğime bakmayın, kömürlükten beter harabeleri- bin liradan, binbeş yüz liradan öğrencilere, mültecilere, yeni evlilere kiralayanlar; vatan hainidir.

Deri koltuklarında sefa sürüp, siyasetleri ve nefsleri uğruna gençleri birbirine düşüren, gençler simit çayla karınlarını doyurmaya çalışırken en iyi restoranlarda kusana kadar yiyenler; vatan hainidir.

Kaçak elektrik, kaçak su kullanıp kendi kullandıklarını başkalarının faturalarına yansıtanlar ve buna göz yuman yetkililer; vatan hainidir.

Teröristle mücadele yerine müzakere yolunu seçenler ve akan kanın baş sorumlusu olup daha sonra suçu başkalarının üzerine atanlar; vatan hainidir.

Özellikle Türkiye'de Ehl-i Sünnet harici akımlara destek verip programlar düzenleten, televizyonlara çıkan, afişlerini bastıran, onlara maddi manevi destek olanlar; vatan hainidir.

Gençlerin evlenmesini zorlaştırıp gençleri zinaya sevkeden, çocuklarının felahına değil de fesadına çalışan, bu devirde namazı itikadı ahlakı yerinde olandan ekstra başka işler bekleyen ebeveynler; vatan hainidir.

Her yere tekel bayii, iddia, ganyan, loto bayiileri açılırken, ülkedeki medreseler, dergahlar, tekel bayiilerin ve meyhanelerin 10'da biri bile değilken, rızkını gezmeye, tozmaya, dünyalık zevklere harcayanlar; vatan hainidir.

Ülkemizde o kadar şehit verilirken, her gün şehit haberleri gelirken bilhassa televizyonlarda ve diğer yerlerde eğlenenler, göbek atanlar, gülenler, hiçbir şey yokmuş gibi davrananlar; vatan hainidir.

Meziyetleri ve bilgileri sebebiyle değil de tanıdıkları veyahut verdikleri rüşvet sebebiyle işe girenler, işe alanlar; vatan hainidir.

Boy boy afişler bastırıp, gereksiz kutlama harcamaları, lüks otomobiller, havuzlu evler alıp Ümmetin vahdetinden ve yetimlerin, mültecilerin sorunlarından bahsedenler; vatan hainidir. Sadece reklama harcadıkları paralarla kat be kat yardım, hayır işleri yapabilirler. Ancak tek dertleri reklamdır.

Toplumu bölen, ötekileştiren, kendinden olmayana kötü gözle bakan, en büyük parti benim partim, en büyük cemaat benim cemaatim diyerek cihad ettiğini sananlar; vatan hainidir.

Bu memleket üzerinde farklı ırklar yaşamışken, bizi birleştiren din, kültür, örf, adetlere bakmaksızın ırkçılık yapanlar; vatan hainidir. Milliyetçilikle ırkçılık farklı kavramlardır.

Büyük salonlarda, otel restoranlarında, meydanlarda Ümmeti ve Milleti kurtaracaklarını zannedip hayır paralarını gösterişe harcayanlar; vatan hainidir.

Memlekette o kadar fakir, durumu kötü, parasızlıktan evlenemeyen varken, zekatını vermeyen, zekatını verse dahi yardım edebilecek durumu varken yardım etmeyenler; vatan hainidir.

Vatana, millete, bayrağa, dine, askere, polise kurşun sıkan, bunları temin eden, göz yuman, izin veren, karşılarında durmayan; vatan hainidir.

Şimdilik aklımıza gelenler bunlar. Daha birçok hainler var ancak sayfalar dolusu yazmak gerekir; bu yazı şimdilik yeterlidir. Vatan hainlerini yazdık, bir sonraki yazımızda da vatanseverlerden bahsedeceğiz. Yukarıda yazılanlara bakarak, misalleri çoğaltabiliriz.

Diğer Haberler
Bozuk Zihniyetlere Elveda !
Lak lak vakti değil, çalışmak vakti!
İslâmî Düğün Nasıl Olur?
Hazırcı Müslümanlık!
Şehit Manifestosu
Şeriat'tan Niye Korkuyor sunuz?