31 Temmuz 2019, 17:22 - 
Çok Derin Ahmet Akgündüz Raporu

Çok Derin Ahmet Akgündüz Raporu

Geçtiğimiz Günlerde ilmi ve siyasi kariyeri yetersiz pek çok haber sitesin den beyanları silinmiş külliyeden kovulmuş kapısının önünden bile geçemeyen yalnızlığa mahkum edilmiş Ahmet Akgündüz isimli bir şahsın Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Diyanet İşleri Başkanlığını Hedef Alarak yazdığı Derin Diyanet Raporuna Reddiye diye zırva tevil götürmez büyük bir skandala imza attığı kitap ortaya çıktı

Mevcut kitap yeteri kadar talep görmemiş satış yapamamış olmasının hırsı ve hıncıyla olacaktır ki bu kitaba destek vermeyen Bediüzzaman Said Nursiye gönül vermiş Risale-i Nur eserlerine ömrünü vermiş hizmetlerde bulunan Nur Talebelerini hedef alarak tehditler savurmaya başlamıştır. Gerçi Akgündüz zaman zaman böyle çıkışlar yapıp geri vitese taktığı kamuoyunun malumu. Akgündüz Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitimine zaman zaman siyasete donkişot edasıyla atar gider yapıyor sonra fos sönüyor. Bunlara bi yeniside Derin Diyanet Raporunu ekledi. 
Risale-i Nur konusundaki vukufiyetsizliği kuş kadar ilminin vermiş olduğu kopyala yapıştır derleme toplama eserlerinden aldığı zayıf gücüyle kibrinin ve nefsinin yardımıyla luzümsuz yersiz çocuk gibi yaşının verdiği olgunluğu bile gösteremeden bu seferde bu eserini desteklemeyen birde üstüne kamuoyunu bu konuda ikaz edip uyaran Hamidiye İlim ve Kültür Vakfının meşveret ve istişare heyetindeki Risale-i Nur talebelerini hedef göstererek yeni bir zırva ortaya attı. 

Akgündüz şu şekilde diyor: 

EĞER HAMİDİYE VAKFI, BU MANASIZ MESAJI SİLMEZLERSE, KİMLERİN FETÖ GİBİ YABANCI VE YERLİ İSTİHBARAT ÖRGÜTLERİ GİBİ ÇALIŞTIĞINI; KİMLERİN NURLARI VE ÜSTADI KULLANARAK, CEMAATİMİZİ TEHDİT GAYESİYLE LAHİKA YAYINLAMAKLA TEHDİT ETTTİĞİNİ TEKER TEKER AÇIKLAYACAĞIM İNŞAALLAH.

buna cevabımız:

Öncelikle şeker hastasısın şekerin fırlayınca sosyal medyadaki topladığın nüfuzunu tetikleyip Nurcular aleyhine atıp tutma. Ekmeğini yediğin suyunu içtiğin kısa bi sürede olsa itibar gördüğün günlerin hatrına atmasyon sallamasyon halisinasyonlarını hezeyanlarını zırvalamaması tavsiyesi kendisine ediyoruz. 

Akabinde iddia ettiği gibi birşey varsa bu da hukuken suç ise bunun mücadele platformu yasal hakları çerçevesinde adalete gitmesidir. Misal bunca sene madem fetö gibi yabancı yerli istihbarat örgütleri gibi çalışanlar var bunlara şahitsin bunları gizlemekle işbirliği yaptığını suç ortağı olduğunu ilan etmiş oluyor ki öküz öldü ortaklık bozuldu kabilinden ver yansın ediyor. 

Eskiden Akgündüz gibi tipler görüş beyan ettiğinde bişey sanılır nurcular tarafından dikkate alınırdı. Son yıllar da ortaya attığı kargaları güldüren beyanları ile hepten kamuoyu nezdinde makaraya alınıyor görenler Allah şifa versin bi doktora görünsün akli melekelerini kotrol ettirsin yerindemidir değilmidir baktırsın nasihatları ediliyor. 

Elinden oyuncağı alınmış çocuklara dönen Akgündüz'e zırva tevil götürmez başlıkla yazdığı Diyanet Raporu Reddiyesine Reddiyemiz şöyledir.

Şayet Akgündüz ilim ve bilim üzerine ve dahi Risale-i Nur dan ders almış biri olsaydı Derin Diyanet Raporu diye bir kitap yazmazdı. Reddiye verecekse o diyanet kurumu içinde varsa Risale-i Nur aleyhi olanlar onların görüşlerine şahıs bazlı reddiye verir böyle nadide bir kurumun tamamını sanki öyleymiş gibi hedef gösterecek bir başlıkla kitap yazamazdı. Zaten Bediüzzaman hazretleri de diyor ki bir gemi de bir masum dokuz cani olsa o tek masum hatrı için o gemi batırılmaz. Akgündüz ise Diyanet kurumun da zaman zaman ortaya çıkan muhalifleri hedef almak yerine direk Derin Diyanet Raporu diyerek Diyanet kurumunu hedef alıcı başlık ile ortaya zıplaması Nur Talebeleri tarafından kabul görmemiş ve bu durum Hamidiye Vakfı Tarafından kamuoyu ile paylaşılmıştır. 

Akgündüz'e biri söylesin ki Millet onun kitaplarını okumak satın almak zorunda değil kabul etmek zorun da değil zira

ANAYASA MADDE 26. – Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

Akgündüz artık bıktırdın usandırdın Nur Talebelerinin yakasından düş Risale-i Nur ile oyuncak gibi oynama biraz git ötede oyna kabak tadı veriyorsun. Değil sen senin gibilerin feriştahı gelse Nur Talebelerine bir zarar veremez. Şayet sözünün eriysen akıl sağlığın yerindeyse artık parmak sallayıp tehdit edip sonra geri çekilme, sözlerinin arkasında dur ve gereğini yerine getir. O vakit bakalım sözlerin altın mı bakır mı. Altın çıkarsa dua etmeyi, bakır çıkarsa beddua ve gıybet ile yüzüne çarpmayı bilen Nur Talebelerini karşın da görürsün.

Burdan Akgündüzün akrasın da durmaya çalışan kitleye de diyorum ki Akgündüze baskı yapın artık sözlerinin arkasın da dursun yazıp yazıp silmesin daha Milli Eğitime karşı yazdığı yazılarının arkasın da durmadı. Hani o zaman da bu ve benzeri şekilde açıklarım şöyle ederim böyle ederim diyordu ona hatırlatın balık hafızalı bi insan değilse hatırlayacaktır attığı twitleri. 

Akgündüz'ün Kalemi Türkiye Cumhuriyeti Recep Tayyip Erdoğan Başkanımız tarafından kırılmıştır. Reisin kırdığı kalemi yapıştırmaya kalkmayın derim kazanacağınız bir şey olmaz ancak Akgündüz'ün düştüğü acınası zavallı hale düşersiniz. 

Bu vesile ile Akgündüz'e gerekli cevabı veren Meşveret ve İstişare ederek kamuoyunu uyaran ikaz eden Hamidiye İlim ve Kültür Vakfına teşekkür ederiz. Böyle dik durdukça Nur Talebeleri ile Ehli İman herkes ittihad ve ittifak içinde olacaktır. 

Nur Talebelerinin Kamuoyu Duyurusu linkten ulaşabilirsiniz


Hüvel Baki

Saffı Evvel Talebe-i Nur Çilingi Ali Savran Has Torunu

Vatanın ve Nurun Hizmetkarı acizesi

Süleyman Yasin AKDENİZYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Süleyman Yasin AKDENİZ HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ORUCUN BAYRAMI
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Fetullahçı Terör Örgütü Nur Cemaatinin İçine Sızmış mıdır? ELVEDA ŞEHRİ RAMAZAN ELVEDA Metin Külünk'ten Açıklama : FETÖ Bir Risale-i Nur Hareketi Değildir! Tüm Gerçekliğiyle Bediüzzaman Said Nursi Kimdir ?
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim