14 Temmuz 2020, 21:49 - 
Şehadete Bir Gün Kala!

Şehadete Bir Gün Kala!

şehadete 1 gün kala Şehid olacaklarından habersiz olarak hayatlarına devam eden insanlar vardı..

Onların hayalleri duaları hedefleri vardı verdiği sözler beklettiği sevenleri vardı hepsi kendi halinde işinde gücünde kulluğundaydı evet onlar için şehadete tam 1 gün vardı. 

Ve bugün şehadetleri'nin üzerinden seneler geçti arkalarında ardlarında onları seven onları özleyen onlara sürekli dualar eden kahraman bir millet kaldı, koca yürekli bir millet. 

Onlar demokrasi diye bağırarak değil, İslam diyerek ezan diyerek Allahu ekber diyerek şehadetin üzerine koşa koşa gittiler, canlarının emanet olduğu ancak Allah yolunda feda edileceğini bilerek gittiler.

Evet onlar için şehadete 1 gün vardı o gün için doğurmuştu anaları onları o gün için büyütmüştü babaları onları o gün için hazırlamıştı Allah onları.

Evet onlar şehadet için doğmuş ve şehadetleriyle 15 temmuz'da yeniden doğmuş yiğitlerdi.

Onlar'da şaşkındı nereden bilebilir nereden hesap edebilirlerdi ki Peygamber ocağı denilen yerden asker üniformalı canavarların çıkıp zerrece merhamete uğramadan suçsuz yere katledileceklerini?

Nereden bilebilirlerdi ki o asker üniformalı vahşilerin onların üzerine tankla tüfekle yürüyüp bedenlerinin parça parça edileceğini?

Minicik bedenler Şehid düştü o gün, tertemiz yürekler Şehid düştü o gün. 

Batı gerçek kimliğini o gün göstermişti. Takkeli bir piçten feto denilen anası bir babası yüz on bir olan bir şeytanı ahbesten emir almıştı asker üniformalı ebu cehil torunları, firavunun askerleri.

Dertleri başta İslamiyeti yer yüzünden silmek idi, amaçları önce mazlumlara yuva olmuş bir Türkiye'yi parça parça bölüp ülkenin ırzını conilere çok ucuza satmaktı, onların derdi girecekleri cehenneme erkenden heves edip gitmeye çalışmalarıydı.

Ve bir ses yükseldi ekranlarda bir vatan evladı halkına cesaret veriyordu herkes öldü mü birşeymi oldu yoksa kaçtı mı derken ermeydanına çıkmış bir er vardı, anası onu o gün için doğurmuştu.

Ve haykırdı ölümüne ölümüne ölümüne! 

Bunu işiten imanlı yürekler şehadet için Allahu ekber diyerek indi meydanlara, bombaların mermilerin üzere cennete koşar gibi koştular. Bir bir cansız bedenleri yere düştü, yaralı olanlar Şehid olmak için ağlıyorlardı, ölümün yüzüne gülerek koşan yiğitler vardı o gün.

Evet şehadete tam bir gün kala onlar için berzahta hazırlıklar başlamıştı.

Hazır olun denildi ey berzah aleminin Şehidleri!

Bugün yeni Şehid kardeşlerimiz gelecek seçilmişler gelecek en güzel karşılama ile karşılayın onlara denildi.

Ve vakit geldi ve vade doldu Azrail o gün yoğundu şefkat ile toplarken tertemiz Şehid ruhlarını, kahır ile öfke ile topluyordu terörist din iman islam vatan düşmanlarının leş ruhlarını.

Ne pis ruhtur o takkeli münafığın uğruna can veren şeytanın piçleri feto'nun fedaileri'nin ruhları, mayaları bozulmuş deccalın askerleri.

Ve selâlar yükseldi gecenin puslu karanlığında, selâyı duyanlar bu gece kıyamet midir ki yürümüyor koşuyor insanlar meydanlara diyerekten attılar kendilerini meydanlara!

Uyuyanlar uyandı, bir milletin uyanışı idi bu karanlık gece bir destan yazılıyordu selâlar ile..

Ölüm hiç bu kadar tatlı gelmemişti o gün şehadete koşanlara, akan kan Allah için diyerek tekbirlerle helallik bile alamadan eşlerinden çocuklarından arkadaşlarından atladılar teröristlerin önüne..

Öyle kahpe teröristler vardıki karşılarında şehadete koşanların vergileri ile alınan yeşil üniforma ve mühimmat ile haince gözlerini kırpmadan tereddüt bile etmeden katlediyordu masumları tekbir getiren o vatan evlatlarını. 

Nasıl bir piçti ki takkeli feto takkesinin altındaki kippasi ile siyonist intikamının nefesi ile müritlerine fısıldıyordu sahte cenneti uydurma rüya ve hayaller ile onları her türlü psikopatlığı yapsınlar diye yönlendiriyordu..

Galip olan Allahtır hüküm Allah'a aittir teslimiyeti ile yürüdüler o gün tertemiz dimağlar imanlı yürekler. 

İmanlı yürekler çünkü onların elinde mermi, silah, top, tüfek yoktu. Sadece bir Al bayrak vardı, dillerinde ve kalplerinde Allahu ekber sâdasi vardı..

Bediüzzaman edası ile yürüdüler başlarımızda ki saçlarımız adedince canımız olsa her gün biri kesilse feda olsun dercesine şehadete koştular. Hakiki imanı elde eden kainata meydan okuyabilir ruhu ile çıktılar meydanlara..

O öyle bir meydandir ki bu meydan Peygamber mujdesidir, sahabe hatırasıdır. Moğolların, haçlıların, siyonistlerin, emperyalistlerin sürüldüğü meydandır. 

Bu meydanlar Selçuklu Şehidlerinin, Osmanlı Şehidlerinin emanet ettiği meydanlardır.

Bin yıldır İslamiyete sancaktarlık etmiş necip bir milletin torunları o gün  bu meydanlardadır.

Kimisi bastonu ile kimisi tekerlekli sandalyesi ile kimisi beli bükülmüş hastaneden ayrılırken tutunduğu bastonu ile feto piçlerinin karşısına imanları ile dimdik çıktı..

Gece karanlığını arttırdıkça tekbirlerle beraber bir bir düşüyordu toprağa, şehidlerin kimisi boğaz köprüsünde kimisi hava alanında kimisi karakolda kimisi meclis önünde kimisi vatan toprağının bağrında hepsi başka bir adreste Şehid düşerken aynı hedefe gidiyorlardı ilahi rızaya..

Sevenlerinin yürekleri cız etse de ciğerleri yansa da İslam için kuran için vatan için ezan için bayrak için olduğunu onlarda biliyorlardı.

O gün salâları susturmak isteyen abdestsizler de vardı, teröristler başarılı olsun diye sessiz kalanlar alttan alta kuyu kazanlarda vardı..

İçimizden gibi görünüp her bir şehidimizde oh olsun diye kadeh kaldıran içtikçe içip eğlenen kansızlar da vardı..

O gün herkesin rengi belli olmuştu saflar netleşmişti..

O çok özendirilen Avrupası, Amerikası, batısı esasında nasıl bir yamyam olduklarını o gün göstereceklerdi ve gösterdiler..

Bu kadar hain münafık bin yüzlü münafık bin kafalı ejderhalara karşı iman edenlerin galip geldiği gündü o gün. 

Tanklara, tüfeklere, uçaklara, bombalara karşı ellerinde kaşık çatal bile olmayan imanlı yüreklerin kalplerinde ve dillerinde haykırdığı Allahu Ekber zaferiydi.

Evet şehadete bir gün vardı o gün geldi ve üzerinden tam bir yıl geçti. Bir gün gelecek on yıllar geçecek belki yüz yıllar ama 15 temmuz destanı asla unutulmayacak.

Çanakkale gibi Malazgirt gibi Uhud gibi Bedir gibi unutulmayacak çünkü hesap günü yaklaşıyor şehidler mükafatlarini alırlarken hainler mücazatlarini alacaklar ve onların azabı hiç bitmeyecek..

Ruhlarınız şad olsun Allah makamlarınızı ve derecelerinizi yüceltsin aziz Şehidlerimiz 15 temmuzun şanlı yiğitleri Allah sizlerden ebeden razı olsun ebeden minnettarız ve Rabbimizden duamız inşallah bizlerde sizler kadar şerefli bir ölüm ile hak huzuruna çıkarız. amin amin amin..

Araştırmacı Yazar
Süleyman Yasin AkdenizYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Süleyman Yasin AKDENİZ HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EVLAT ANA BABA HUKUKUNA RİAYET ETMELİDİR..
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
NİYET OKUMA MAHARETİ HADDİNDEN TECAVÜZ EDENİN HADDİNİ BİLDİRMEK MEHMET FIRINCI ABİ’YE SALDIRAN FETÖCÜLER(!) Said Özadalı Hakkında Suç Duyurusun'da Bulunmamın Perde Arkası?
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim