Araştırmacı Yazarlar | Yazarlar

HER SATIRDA BAKİ ALEM

05 Şubat 2014, 21:07

Ah ki ne ah, vah ki ne vah. Çoğumuz sözde ?'elhamdülillah müslümanız'' ama dinimizden haberimiz yok. Adamın biri nasılsa Müslümanım eninde sonunda cennete gireceğim ne gerek namaz kılmaya, Kur'an okumaya diyor. Diğeri cezamı çeker cennete girerim Müslüman olmayanlar düşünsün diyor. Cehennem ateşini mangal ateşi sanıyorlar.

Namaz kılmadan cennete girebileceklerini düşünüyorlar. Çünkü kur'an okumuyorlar, ah bir okusalar cennetin anahtarının namaz olduğunu bilirler. Cennet gibi bir hazinenin kapısını açmak için secde üstüne secde yaparlar. Ah be kardeşim kur'an-ı aç bir oku. Senin sandığın kadar kolay mı anlatılıyor cennet, cehennem. Dediğin gibi cezanı çekip elini kolunu sallaya sallaya cennete gireceğini mi sanıyorsun. Küçücük yemek yaptığımız ocakta dahi parmağımız yanınca 3 gün acısını çekiyoruz ki cehennem ateşi 70 defa yıkanıp dünyaya gelmiş hali, işte ocaktaki o ateş. 70 defa yıkanan bir ateş bile canımızı nasıl acıtıyorken cehennem ateşi kim bilir nasılda işleyecek iliklerimize kadar. Bilmiyoruz, tanımıyoruz ne cenneti nede cehennemi. Halbuki elimizde öyle bir nimet var ki sadece biz şanslı Müslümanlara inen 6666 ayeti içinde barındıran muhteşem kitap. Evet bu nimete bir sarılsak baki aleme uçuracak bizleri. Peki biz napıyoruz ya kitaplıkta tozlanmaya bırakıyoruz ya da duvarda asılı unutuyoruz. Bir kere açıp kapağını kaldırmıyoruz sonrada müslümanız diye geçiniyoruz. Gayrimüslüm bir insan gelip inandığın bu kitap neyi anlatıyor? diye sorsa cevap veremeyecek o kadar çok insan var ki. Sorsan kur'an aşığı. Evet aşık öyle bir aşık ki kur'an-ı yerinden kıpırdatmıyor. Millet olarak uzaktan sevmelerde birinciyiz zaten. Öyle uzaktan, duvarda asılı olan kur'an-a bakarız. Rabbim insanla konuştu, insan ise duvarda asılı unuttu. Kapağını açıp içinden nağme nağme dökülen o ayetlerin tadına, lezzetine bir varabilsek, hayatımıza uygulayabilsek kur'an-ın deryasına dalıp fani hayattan baki hayatımıza ulaşabiliriz biiznillah. Kur'an-ı kerim hayatımıza nasıl yön vermemiz gerektiğini, rabbimize, peygamber efendimiz (s.a.v)'e nasıl ulaşmamız gerektiğini öyle güzel anlatıyor ki aslında fani ömrümüzü baki bir ömre çeviriyor. Kur'an-ı duvara değil yüreğimize asmalıyız. İşte o zaman sözde değil özde Müslüman oluruz.

Ve son olarak bir dua geçti içimden bana/sana/hepimize.... ALLAH ?ım okunmaktan yaprakları bantlanmış, sararmış imanlı ninelerimizin Kur'an-ı gibi olsun Kur'an-ımız...:)

AMİN AMİN AMİN

Araştırmacı Yazarlar
 Araştırmacı Yazarlar internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Araştırmacı Yazarlar Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ÜMMETİN EMİNİ EBU UBEYDE BiN CERRAH
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim