Bütün kâinattan İlahi dergâha çıkan, bir duadır

11 Ocak 2016, 11:16
Gölgeli (biblo vs..) veya gölgesiz (kağıt üzeri vs..) her bir resmin, kendisine ait bir müekkeli(vekili) vardır.

Bu vekil bulunduğu varlığın resim kelime vs.. enerjisinden sorumludur. O varlığı (resim kelime vs..) benimseyen herhangi başka bir varlığa enerjisini iletmek üzere faaldir..Negatif olan varlıklarda habis ruh,pozitif olanlarda tayyib ruh vardır.

mesela, güzel bir kelime ağızdan çıkar çıkmaz güzel kokulu bir melaike onunla beraber yaratılır. Sahibine hafiflik ferahlık metanet dirayet hamiyet sabır manevi his ve hassasiyet aşılamağa başlar..

bir galiz(küfür) kelime ağızdan çıkar çıkmaz onun ile beraber bir habis ruh yaratılır. kelimelerin sınıflarına göre yaratılanda sınıf kazanır.

 

Sanem-perestliği şiddetle Kur'an men'ettiği gibi, sanem-perestliğin bir nevi taklidi olan suret-perestliği de men'eder. Medeniyet ise, suretleri kendi mehasininden sayıp Kur'ana muaraza etmek istemiş. Halbuki gölgeli gölgesiz suretler, ya bir zulm-ü mütehaccir veya bir riya-yı mütecessid veya bir heves-i mütecessimdir ki, beşeri zulme ve riyaya ve hevaya, hevesi kamçılayıp teşvik eder.

SAİD NURSİ Sözler ( 410 )

 

1 den 8 e  kadar tayyib sınıfı vardır. 8.sınıf en latif en şerif tamir eden düzelten,fitneyi önleyen kuvvet ve sağlamlık verenidir..PEYGAMBER ler (a.h.s) ve varislerinden sudur eder.

1 den 7 ye kadar habis sınıfı vardır. 7.sınıf en üst üst düzey tahrib edici,yıkıcı, sarsıcı olanıdır. İBLİS ve avanesinde bulunur..

 

Her kabul görmüş, veya kişi tarafından oluşturulmuş benzeri her kelime resim vs..her eşya kişi veya benimseyenler için bir dua makamında arşa (Allah'ın perdesiz tecelli makamı) na kadar çıkar ve sahibine bedel biçilir..

 

Mesela; Bir kimse, 8 ismi azama mazhar GÜNEŞ e hakaret içeren bir yazı resim vs..oluşturduğunda veya oluşturulmuş olanı, sevip benimsediğinde, MADDİ ve manevi üşeyeceği,hastalanacağı veya hakaretinin dercesine göre kronik bir hastalğa yakalanıp muzdarip olacağı bir duruma giriftar edilebileceği gibi..

 

(Halbuki, güneş onun bizzat kendisine, hiç olmazsa haftada bir kez ciddi bedeni ihtiyacı olması yanısıra dolayısı ile sevdiği bedenine luzumu bulunan gıdaların pişirilme ocağıdır. buna benzer sayısız hikmetleri bulunan ilahi büyük nimetler sırasındadır ve şükrü icab eder..)

 

Bu ise tövbe ve nedamet etmemek şartı ile, kişinin inancı,saf iyilerden veya kasdi inad eden inançsız kötü düşünceli habis ruh olanlarına göre ya hemen hafifçe bir uyarı bir ihtar manasında yada inadı kalıtsal olanlar içinde sadece bu tür cezaların uygulama yeri olan ALLAH'ın dev ülkesi olan cehenneme ertelenir... Ama mutlaka cevap alacaktır...

Bu ise yerlerin ve göklerin tek HÜKÜMDAR'ı olan ALLAH'ın mülkünde iyiliği ve iyileri himaye, fenalığı ve fenaları izale ve semavî tokatlarla zalimleri ve yalancıları imha etmek kanununa tabidir.. 

 

Elhasıl: Bütün kâinattan dergâh-ı İlahiyeye çıkan bir duadır. Esbab olanlar, müsebbebatı Allah'tan isterler.

SAİD NURSİ Mektubat ( 300 )

Diğer Haberler
İNANMAYANLARA..!
Hastalıkların İbadet ile İlişkisi