Araştırmacı Yazarlar | Yazarlar

İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz

01 Haziran 2016, 18:28

Hey gidi günler diyesim var herşey eskisi gibi değil şüphesiz, eskinin tadı damağımda kaldı neden diyecek olursanız. Yemek eski yemekler gibi değil su eski su değil hava eski hava değil hatta güneş dahi eski güneş değil bunu nerden çıkardın diyeceksiniz bana gelin sizinle bir eskiye gidelim ve hayatımızdaki  değişiliği görelim.

  Eskiden yemekleri  yer sofrasında yerdik koca bir tabağı ortaya koyar  o tapağı paylaşırdık, herkes önünden yerdi paylaşmanın ne emek olduğunu orda öğrendim  ve fedakarlığın nasıl bir şey olduğunu  fedakarlıkla ne alakası var demeyin  sakın düşünsenize orda  ortaya koyulan tabağın o son iki kaşığın en küçüğüne bırakmak büyük bir yiğitliktir helede siz büyük ve doymadıysanız ve helede ortadaki tabak tatlı ise 

Eskiden düğünlerde bir başka idi orda kardeşliğin muhabbetin ne demek oludğunu çok iyi bilirdik sılai rahimi il düğünde öğrendim kısa süren arkadaşlıklar hep orda öğrendim  eskiden düğünler en az üç gün sürerdi yemek ziyafetleri orta oyunları  davullar zurnalar ve son günde kuran ve ilahi ziyafetleri bi başka idi ya şimdi sadece düğünler birkaç saat sürüyor. Muhabbet i bırakın doğru dürüt selam bile verilmiyor sanırım kültür yozlaşmasını geçtik kültürümüz kaybettik.
Peki ya o günün şartları nasıldı şimdiki gibi  refah seviyesi artmışmıydı ? hayır refah seviyesi düşük ama mutluluk fazla idi  evet refah seviyesi düşük ama gıdalar temiz ve doğaldı şimdiki gibi akıllı teşefonlaryoktu ama akıllı beyinlerimiz vardı bir bilgiyarımız yoktu ama mutlu olduğumuz sokak oyunlarımız vardı  şimdiki gibi mesaj arkadaşlığımız yoktu bizim her gün mahallede toplanıp yeni şeyler üretme peşinde idik  evet yaramazdık ama ahlaklı idik yolda gecen bir yaşlı teyzeye yardımcı olmak için kavga ederdik bizler.

Peki ne dedişti o günden bu güne  refah seviemiz arttı herkesin elin telefon oldu bilgisayar var  bunlara karşı birimiyim elbetteki hayır bunların olması şart lakin aklımızı , kalbimizi kaybetmeyelim diyorum eskisi gii olalım diyorum yeniden aile olalım yeniden doğal birer insan olalım

Yeniden kardeş olup kültürümüzü alalım yeniden terörü yok edelim
İnsanınız, ve insan kalalım 
Vesselam

Araştırmacı Yazarlar
 Araştırmacı Yazarlar internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Araştırmacı Yazarlar Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim