13 Ağustos 2021, 18:06 - 
BİR TERSLİK VAR

BİR TERSLİK VAR

Hain darbe girişiminden yaklaşık bir yıl kadar önce; emniyet genel müdürlüğü teftiş kurulu başkanlığına ıslak imzam ile bir dilekçe yazmış, dilekçemi de (O tarihteki üniformalı teröristlerin göreceğini ve beni hedef alacağını bile bile) resmi yoldan göndermiştim.


Islak imzam ile ve resmi yoldan gönderdiğim o dilekçemde özetle “2008 yılında benimde girdiğim polis amirliği sınavını kazananların yüzde 90'ının FET֒cü olduğunu, bahsettiğim yüzde 90'lık kesimin; sınavda çıkan hatalı soruya hep birlikte aynı cevabı, keza doğru soruya da hep birlikte aynı yanlış cevabı verdiklerini, bu durumun kesin kopya delili olduğunu, bu kişilerin cevap kağıtlarının incelenmesini, bu incelemenin yapılması halinde; memurluktan amirliğe geçenlerin yüzde 90'ının FET֒cü olduğunun ispatlanacağını’’ yazmıştım.


Ancak; bana 15 Temmuz 2016 günü gündüz saatlerinde personel şube tarafından yapılan tebligatta, dilekçemim; Emniyet Genel Müdürlüğünce, İçleri Bakanlığına sevk edildiği, İçişleri Bakanlığı müfettişlerince de dosyanın işlemden kaldırıldığı tebliğ edildi.


Yani diğer bir ifade ile; İçişleri Bakanlığında görevli müfettişler cevap kağıtlarını incelemeyerek bir bakıma FET֒cülere kol kanat germiş oldular. Bakanlığın sitesine baktığımda bahsi geçen müfettişlerin halen aynı görevde olduklarını görmekteyim.


Yaşadığım bu skandaldan sonra tekrar İçişleri Bakanlığı teftiş kuruluna dilekçe yazarak, 2015 yılındaki şikayetimin neden işleme alınmadığını, bu konudaki mülkiye müfettişinin raporunun bir suretinin tarafıma gönderilmesini istedim.


Sonuç mu? İnanın sonuç içler acısı. Benim İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığına yazdığım dilekçeye hiç alakası olmayan, Burdur İl Emniyet Müdürlüğü cevap vermiş! Cevapta da’’ Dilekçeni bulamadık’’ diyorlar. İsim ve imza da yok. Bulamazsınız tabi. Benim yazdığım dilekçe sizde değil ki...


İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı, araştırma ve soruşturmasını kendilerinin yaptığı ve dosyası kendilerinde olan bir evrakı; cevaplanmak üzere nasıl Burdur Emniyet Müdürlüğüne gönderirler? Hadi gönderdiler diyelim; Burdur Emniyet Müdürlüğü ‘’Bu evrak beni ilgilendirmez’’ deyip, tekrar İçişleri Bakanlığı Teftiş Kuruluna iade etmek yerine, nasıl isimsiz ve imzasız bir şekilde bana cevap verir?


İdarenin aynı soruşturma evrakı üzerinde defalarca resmiyete aykırı işlem tesis etmesi bana; AK Parti eski Milletvekili sayın; Metin Külünk’ün; hain darbe girişimden sonra il il saydığı şehirlerde bazı siyasilerin FET֒cüleri kollayıp, adli makamlara baskı yapmaya çalıştıkları iddiası aklıma getirdi. Eğer sayın vekilin iddiaları doğru ise; adli makamlara baskı yapma cüretinde bulunanlar, idari makamlara hayli hayli baskı yapma cüretini gösterirler.


Resmiyete aykırı olarak yapılan bu işlemler zincirinden; halen devlet içerisinde ve de üst düzeyde FET֒cülerin koltuk gasp ettiğini, FET֒cülerin bazı siyasiler tarafından korunduğunu, organize bir şekilde halen faaliyetlerine devam ettiğini düşünürüm.


Çünkü; aynı evrak üzerinde devletin aleyhine, FET֒nün lehine bu kadar hata yapılmaz. Yapılamaz… Hata bir olur, iki olur ki; PKK’dan bile daha tehlikeli, devletimin en önemli beka sorunu olan FETÖ konusunda bir kimsenin, bir hatası bile kabul edilemeyecekken, aynı evrak üzerinde birbirini tanımayan birçok devlet görevlisinin defaten aynı hatayı yapması da tesadüf olamaz.


EVRAK SİRKÜLASYONU


Okurlarımı yanlış yoruma sevk etmemek için önemli bir konuya da açıklık getireyim; İçleri Bakanlığına, emniyet müdürlüklerine günlük yüzlerce hatta binlerce evrak giriş çıkışı olmaktadır. Bu kadar yoğun evrak sirkülasyonunu en üst yöneticiler takip edemez. O yüzden yapılan bu işlemlerden bakanımızın ve emniyet müdürümüzün bilgisi olması mümkün değildir.
Emekli Komiser Şefik ÇÖMEZ
YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Şefik ÇÖMEZ HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim