03 Nisan 2021, 12:48 - 
Fetullahçı Terör Örgütünün İhanet Günlükleri

Fetullahçı Terör Örgütünün İhanet Günlükleri

2008 yılında bir ilimizde polis memurluğundan, komiser yardımcılığına geçiş sınavında soruları sızdıran sözde imam, 2016 yılında yakalanıyor ve itirafçı oluyor.

 Sınavdan önce örgüt elemanları ile sık sık görüşüp toplantılar yaptığını, soruları ve cevapları verdiği 13 kişinin sınavı kazandığını söylüyor.

Bu 13 kişinin isimlerini de sayıyor. O sene o ilden ise toplamda 15 kişi sınavı kazanıyor. Yani sınavı kazanan iki kişi FET֒cü değil. Bu iki kişiden birisi erkek diğeri bayan ve 15 kişiden 14’ü il merkezinde görev yapıyor. FET֒cü olmayan erkek ise şehir merkezine 130 km uzaklıktaki bir ilçede görev yapıyor.

Hal böyle iken sınavı kazanan 15 kişinin, 15’i de açığa alınıyor. Yani devletinin yanında olan 2 komiser mağdur oluyor, devletten soğutuluyor. Oysa bu iki komiser açığa alınmadan önce yapılacak çok basit bir işlem vardı. Cep telefonlarının döküm ve sinyal bilgilerini incelemek…

O komiserler açığa alınmadan bu işlem yapılsaydı, 15 kişiden kaçının birbiri ile irtibatlı olduğu, hatta ilçedeki polisin bir yıla yakın bir süredir il merkezine bile gitmediği, FET֒cü 13 kişiden de hiç birisinin o polis memurunun görev yaptığı ilçeye gitmediği anlaşılacaktı.

Bahsettiğim 2 komiser daha sonra haklarında adli işlem bile başlatılmadan görevlerine iade edildi. Edildi ama ne fayda… Alınlarına kara leke çalındı bir kere.

Yine bir ilimizde 2018 yılında FETÖ şüphesi ile açığa alınan bir polis memuru şikayet dilekçesi hazırlıyor. Dilekçede o ilde görev yapan değişik rütbelerde 23 polisin ismi var. Ve dilekçesindeki isimlerden sadece birkaç tanesinin FET֒cü olduğundan şüphelendiğini, diğerlerinin ise FETÖ karşıtı olduğunu yazıyor.

Dilekçede ismi geçenlerden yaklaşık yarısını bizzat tanıyorum. 17/25 aralık öncesinde bile FET֒cüleri sevmeyen, onlarla oturup bir bardak çay dahi içmeyen kişilerdi. Yukarıda da yazdığım gibi zaten şikayet dilekçesini yazan kişi birkaç kişinin FET֒cü olduğundan şüphelendiğini diğerlerinin karşıt olduğunu yazıyor.

Karşıt olanlarından bazılarının karşıtlığını da örnek vererek anlatıyor. Mesela dilekçede adı geçen 2 polisin FETÖ karşıtı X tarikatından olduğunu, yine dilekçede adı geçen bir emniyet müdür yardımcısı ile bir komiserin FET֒cüler ile ilgili çalışma yaptıklarını, yaptıkları bu çalışmalarla önemli birimlerde görev yapan ve FET֒cü olduğundan şüphelendikleri kişileri pasif görevlere çektiği yazıyor.

Buna rağmen yine bahsettiğim üst düzey yöneticiler dilekçede adı geçen 23 kişinin tamamına FETÖ şüphelisi olarak idari soruşturma açıyor. Olayı öğrenen ve dilekçede ismi geçmeyen eski istihbaratçı bir polis memuru, eski istihbaratçı olması hasebiyle dilekçede ismi geçenlerin çoğunu tanıyor.

FET֒cü olmadıkları gibi, FETÖ ile mücadele eden kişiler olduğunu da biliyor. ‘’Ve bu arkadaşlarıma kurulan bir kumpastır, ben buna seyirci kalamam, Ankara’ya gidip kendimi Kızılay meydanında yakacağım’’ diyerek sosyal medyada paylaşım yapıyor ve Ankara’ya doğru yola çıkıyor.

Polis memurunun bu davranışı nedeniyle ilin koskoca valisi polis memurunu telefonla arayarak ‘’Evladım geri dön. Eylem yapmana gerek yok. Bahsettiğin dosya ile bizzat ben ilgileneceğim’’ demesi üzeri polis memuru geri dönüyor.

Bir yıl boyunca kapanmayan böylesine saçma sapan bir soruşturma, o polis memurunun girişimi ile iki gün sonra kapatılıyor. Ve soruşturma sonunda kimseye de ceza verilmiyor. Hatta soruşturmada adı geçen yaklaşık 10 kişinin ne ifadesi alınıyor, ne sana soruşturma açtık deniliyor, ne de soruşturmayı kapattık deniliyor. Yani bu kişilerin soruşturma geçirdiğinden haberi bile yok.

ADALET İŞTE BUDUR

Hatta bu soruşturma yüzünden; başpolis memurluğundan komiser yardımcılığına terfi edecek iki arkadaşımız terfi de edemiyor. Yapılan bu soruşturmadaki bir başka olay ise; idari soruşturma bitince adli makamlara konu bildiriliyor. Oysa yürürlükteki TCK’ya göre kolluk kuvveti bir ihbar aldığında anında Cumhuriyet savcısına bilgi vermek zorundadır.

Anlattığım olayda ise Cumhuriyet savcısına yaklaşık bir yıl sonra bilgi veriliyor. Savcı kendisine geç bilgi verildiği için o üst düzey yöneticilere soruşturma açtı mı orasını bilmiyorum. Ancak savcı dilekçede adı geçen 5 kişi hakkında zaten adli soruşturma yürütüldüğünü tespit ederek mükerrer soruşturma olacağından ‘’SORUŞTURMAYA YAPILMASINA YER OLMADIĞINA ‘’ dair karar veriyor.

Diğer 18 kişi için ise şüpheli hiçbir bulguya rastlamadığını belirterek Onlar hakkında da ‘’SORUŞTURMAYA YAPILMASINA YER OLMADIĞINA’’ dair kararını vererek dosyayı iki ayda kapatıyor. O savcımızı, bu kadar çok şüphelisi olan ve terör iddiası içeren bir dosyayı bu kadar kısa sürede sonuçlandırdığı ve ilgili tarafları bilgilendirdiği için gerçekten tebrik ediyorum.

ADALET İŞTE BUDUR… Çünkü; geç gelen adalet,  adalet değildir.


Em.Komiser

Şefik ÇÖMEZYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Şefik ÇÖMEZ HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim