03 Aralık 2020, 10:55 - 
TANK PALETİ FABRİKASI GERÇEĞİ

TANK PALETİ FABRİKASI GERÇEĞİ

KOǒun yarı fiyatı bir teklifle BMC’nin ihaleyi kazanmasından sonra CHP ve avanesi “fabrika Katarlılara satıldı” diyerek yerli ve milli tank üretim projesini yalan ve iftiralarla sabote etmeye çalışıyorlar.

Öncelikle belirtelim ki hâlihazırda Türkiye’de bir tank fabrikası bulunmamaktadır. Bahsedilen yer tank fabrikası değil, tank paleti fabrikasıdır.

 

2011 yılında yapılan yerli tank üretme ihalesini KOÇ grubuna ait OTOKAR firması kazandı. Sözleşme süresince OTOKAR A.Ş. tarafından 5 adet prototip (ilk örnek) üretildi. 18 Kasım 2018’de ALTAY tankının seri üretim ihalesi yapıldı.

 

250 adet tankın seri üretimi için Koç’un OTOKAR firması 7 milyar dolar fiyat önerirken, BMC firması 4 milyar dolar fiyat sunup sonrasında da 3.5 milyar dolara düşerek yerli tank (ALTAY) ihalesini kazanmış oldu.

 

İhaleyi kazanan BMC'nin %49 ortağının Katar olduğunu da belirtelim çünkü yaygara bu Katar ortaklığı üzerinden koparılıyor.

 

Mülkiyeti ve her türlü denetim yetkisi Milli Savunma Bakanlığı'nda olacak şekilde ve BMC’nin mevcut fabrikaya 50 milyon dolarlık teknolojik yatırım yapması şartıyla Tank Paleti Fabrikası’nın işletme hakkı 25 yıllığına BMC’ye devredildi.

 

KOǒun yarı fiyatı bir teklifle BMC’nin ihaleyi kazanmasından sonra CHP ve avanesi “fabrika Katarlılara satıldı” diyerek yerli ve milli tank üretim projesini yalan ve iftiralarla sabote etmeye çalışıyorlar.

 

Bugün CHP ve avenelerinin algı operasyonu yaparak karalamaya çalıştığı BMC grubu, mayına dayanıklı pusuya karşı etkin koruma sağlayan KİRPİ aracı başta olmak üzere çok sayıda askeri aracın seri üretimini yapıyor. Bu vb. yüksek maliyetli projeleri hayata geçirebilmek için, dünyadaki çoğu şirketin yaptığı gibi yanına maddi yönü veya teknolojik yönü güçlü ortaklar alıyor.

 

Birçok Avrupa ülkesi, ABD, Çin ve Rusya gibi ülkeler Körfez sermayesini ülkesine çekmeye çalışırken, bizler BMC’ye ortak olmuş olan Katar’ı geri mi çevireceğiz? Katar Yatırım Otoritesi, 40’tan fazla ülkede 400 milyar doları aşkın yatırım tutarı ile dünyanın en büyük 11. yatırımcısı durumunda olan oldukça güçlü bir oluşum.

 

Katar Yatırım Otoritesi’nin (QIA), yatırım portföyünde ilk sıralarda Almanya, İngiltere, Fransa, ABD, Çin, Rusya, Avustralya ve Türkiye yer alıyor. Katar, Avrupa'nın en büyük ekonomisine sahip olan Almanya'da son 30 yılda Volkswagen, Deutsche Bank, Siemens, Hochtief ve SolarWorld gibi şirketlere 20 milyar avro, İngiltere'de de 40 milyar sterlin fazla yatırımı var.

 

Katar Yatırım Otoritesi, Rusya’nın en büyük petrol üreticisi “Rosneft”in yüzde 18,93 hissesini 11 milyar dolara satın alırken, ülkenin üçüncü büyük havalimanı olan St. Petersburg Havalimanı'na da 2018 yılında yaklaşık yüzde 25’lik hissesini alarak ortak oldu. Koparılan gürültünün aksine Türkiye’deki Katar yatırımları Avrupa ülkelerine kıyasla oldukça düşük olup 5-6 milyar dolar civarındadır.

 

Zenginin malını ülke ülke sayarak çenemizi daha fazla yormaya gerek yok.  Katar’ın çok sayıda ülkede, çok çeşitli sektörlerde yüz milyarlarca dolarlık yatırımları var.

 

İçimizdeki satılmışlara göre sermaye Londra üzerinden gelir ve o sermayeden batılı ağababaları komisyonunu alırsa sorun yoktur. Ama aracısız yani doğrudan Katar gibi ülkeler üzerinden gelir ve batılı faiz baronlarına komisyon verilmezse o zaman sorun vardır. Bu gayri milli seslere kulaklarımızı kapatıp yerli ve milli tankımız ALTAY’ın seri üretiminin gerçekleşeceği günleri Allah’ın izniyle çok kısa bir sürede göreceğiz.

 

Dün “ordu göreve” dediklerinde anında millete namlu doğrultan orduyu ayakta alkışlayanların,
bugün FETÖ vb. terör unsurlarından temizlenmiş olarak Suriye, Irak, Libya, Somali, Katar, Karabağ vb dünyanın dört bir yanında ülke menfaatlerini koruyan şanlı ordumuz için “Ordu Katar’a satıldı” demelerine şaşırmayın. Çünkü onlar bu ifadeleriyle aslında kendi bedelsiz satılmışlıklarını ve sahiplerinin sesi olduklarını beyan etmektedirler.

 

Selam, sevgi ve dua ile…YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Halil KALKAN HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim