17 Ekim 2020, 18:39 - 
HADDİNDEN TECAVÜZ EDENİN HADDİNİ BİLDİRMEK

HADDİNDEN TECAVÜZ EDENİN HADDİNİ BİLDİRMEK

Bediüzzaman Said Nursi'ye Üstad demek yerine ULAN diyen Ahmet Akgündüze Cevabımız!


“Tûba limen arefe haddehû velem yetecâvez tavrahu” (Ne mutlu o adama ki, kendini bilip haddinden tecavüz etmez) Lem’alar sh: 132. Ümmetin 1400 seneden beri beklediği ve hadislerle sabit olan mehdiyi azam Bediüzzaman hazretleri ne haddini aşarak ulan kelamını kullanan Ahmet Akgündüz kendini ikaz eden nur talebelerinden özür dilemek yerine kendi ilmi enaniyetinden vazgeçmeyerek Hem Bediüzzaman hazretleri ne hemde nur talebeleri ne hakaret etmiştir. 

Şunu iyi bilmek gerekli ki nur talebeliğinin gerektirdiğinin biride haddini aşmamak ve edep çerçevesinde hizmeti imaniyede ve kuraniyede sadakat ve kanaatle hizmet etmektir. Siz ki bir üniversite de rektörsünüz size üniversite de bir talebe Ulan Ahmet hoca nasılsın dese acaba edebe uygun mu düşer yoksa aykırımı siz kanaat verin. Yahut öğretmenler size Ulan Ahmet hoca dese ve üniversite de öğrencileriniz yanında böyle bir argo üslupla mukabale etse sizce uygun mu dur.  

Bence bu ilmi enaniyetten vazgeçmeli ve önce Üstadımızdan ve Tüm risale i nur talebelerinden özür dilemeniz lazım ve elzemdir.Yoksa ahirette asrın vekili Mehdiyi azam Bediüzzaman hazretleri ne karşı utanç içinde karşısında duracaniz kaçınılmaz dır. Ve biz dahi bizi kamu oyu önünde bir nur talebesi olarak hakaret ettiğiniz için hakkımızı helal etmiyoruz.  

Bizlerki Üstadımız Bediüzzaman hazretleri nin bir talebesi ve risale i nur talebesi olmak hasebiyle gerek Üstadımıza ve gerek vekillerine ve gerek Risale i nur a ve talebelerine yapılan böyle hadsiz tecavuzat karşısında suskun kalmamız kabullenilemez bir hal olduğu ve bizim üzerimize bu değerlerimize sahip çıkmak farz olduğundan böyle gelecek nesilin ağzına bu tarz argo kelimelerin aktarilmamasi ve böyle bir manevi cinayetin önünü kapamak için her daim uyanık olarak gürültüye pabuç birakmiyacaz bu da böyle bilinsin. Son olarak Ahmet Akgündüz Hocayı tüm konu oyu önünde özür dilemeye davet ediyorum.  

Yoksa şöhret sizi yağma edip perişan edecek bilesiniz ve sizi maneviyatta sukutu mutlaka atacaktır Sizi üstadımız ın şu sözüyle ikaz ediyorum. Ey şan ve şerefi, nam ve şöhreti isteyen adam! Gel, o dersi benden al. Şöhret ayn-ı riyadır ve kalbi öldüren zehirli bir baldır. Ve insanı insanlara abd ve köle yapar. O bela ve musibete düşersen إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ de, o beladan kurtul.. 


İZMİR NUR TALEBELERİNDEN 
 SİNAN YILDIRIM YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER SEÇTİKLERİMİZ HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim