12 Ekim 2020, 14:00 - 
Gazeteci Süleyman Yasin AKDENİZ'i Tehdit Edenin Said ÖZADALI olduğu Ortaya Çıktı

Gazeteci Süleyman Yasin AKDENİZ'i Tehdit Edenin Said ÖZADALI olduğu Ortaya Çıktı

Araştırmacı Yazarlar sitemiz imtiyaz sahibi Gazeteci Süleyman Yasin AKDENİZ, kendisine ve Ailesine yönelik tehditler sonrası Cumhuriyet Başsavcılığına şikayetçi olup sosyal medya hesabından kamuoyuna açıklamalarda bulundu.

SN.AKDENİZİN AÇIKLAMALARI : 


Araştırmacı Yazar Süleyman Yasin Akdeniz kimliğimle yürüttüğüm serbest gazetecilik faaliyetlerimden rahatsız olup, Ailemi Abdulhamit Doğana ait telefon numarasından arayarak hakaret eden, beni "Öldürmek kastıyla" susturmaya yönelik tehditler savuran kişi, kamuoyunda nurcu olarak kendini tanıtan 'Said Özadalı' isimli şahıstır.

Konuyla alakalı ilgili delilleri toplayarak hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına şikayetçi oldum. Savcılık benim için "can güvenliği ve tedbir kararı" çıkardı.

'Said Özadalı' suçunu kabul ederek  şahsına ait telefondan özür mesajı çekmiştir. Özürü kabahatinden büyüktür. İlgili mesajında Mehmet Fırıncıya hakaret ettiğim iftirası atarak bundan ötürü böyle bir tacize kalkıştığını beyan ediyor.

Süleyman Yasin Akdeniz belgesiz bilgisiz konuşmamıştır. Fırıncıya hakaret yapmamış bilakis en zor anlarında onun korunmasını muhafaza edilmesini ilan etmiştir. Vefatından sonra ise ölümünü şüpheli bulmuş kamuoyuna açık bir şekilde şüphelerini soru şeklinde dile getirmiştir.

Basına verdiğim hangi demecim veya söylemim ortaya koyduğum hangi belge 'Said Özadalı' isimli şahsı rahatsız etmiştir ki susturulmam noktasında aileme tehdit telefonu açmış taciz ve hakaretlerde bulunmuştur.

Said Özadalı, Mehmet Fırıncı abisi veya babası hakkında gerçekten bir sevgisi varsa bunu Süleyman Yasin Akdeniz ve Ailesini arayarak tehdit ve hakaret etmek yerine enerjisini Cumhuriyet Gazetesi yazarı Barış Terkoğlu'nun yazdıklarına cevap vermek için harcamalıdır.


Said özadalı isimli şahsın özrünü kabul etmemek ile beraber başlatmış olduğum davamın tüm ayrıntılarını gelişmelerini an be an kamuoyu ile paylaşacağım.


Başıma gelecek herhangi bir can tehdidi saldırısı durumunda birinci şüpheli Said Özadalı olmuştur. Ortak 50 den fazla tanıdık olması sebebi ile nur cemaatinden dolayı ortak ahbablar olması hasebi ile bu konuda arabulucuk yapanları da kimlikleri ve ünvanları ne olursa olsun Said Özadalı'nın suç ortağı olarak göreceğim ve ona göre hukuki mücadelemi yürüteceğimi kamuoyunun bilgisine arz ederim.


Gazeteci
Süleyman Yasin Akdeniz

Sn. Akdeniz'in açıklamaları sebebi ile bizde Araştırmacı Yazarlar Ailesi olarak kendisine geçmiş olsun diyor tüm kadromuzla yanında olduğumuzu beyan ediyoruz. 

Araştırmacı Yazalar
ÖZEL HABERYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER SEÇTİKLERİMİZ HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim