04 Ekim 2019, 13:40 - 
Dünya Daha Yaşanası Bir Yer Olmalı

Dünya Daha Yaşanası Bir Yer Olmalı

Kelimeler karınca yuvası gibi zihinini talan ederken, kurmak istediği cümleleri kuramayan kız hüznüyle helö.

 Her geçen gün yaşarken büyümeye devam ediyoruz. İstesekte, istemesekte. Ailelerimizle yaşadığımız süre içerisinde tanıdığımız dünyaya çok uzak bir dünya olabiliyor burası. Gençlik yıllarımızda tanımadığımız, yabancısı olduğumuz bu dünya kucaklıyor bizi. Büyülü şatolarda yaşayan prens ve prenseslerin, büyülü perilerin olduğu masalları dinleyenler için bu durum daha acınası hâl alabiliyor bazen. Allahtan bizim bildiğimiz tek büyülü şato içinde köpek Taci’nin yaşadığı hikayeydi de, gerçeklerle karşılaşınca o kadar üzülmüyoruz. Hiç değilse o ilk bahsettiklerim kadar. İnşallah üzülmüyoruzdur. Yada öyle bir şey işte.

Güven konusunda sarsıldık. Bu yeni dünyaya açıldığımız da bencillik, anlayışsızlık, öfke ve yalanla tanıştık. Ve güven dediğimiz duygumuz yerle bir oldu. Öğrenmeye başladık. Herkese güven duyulmayacağını. Bunu yaparken kendimizi savunmaya, bir yandan da masumiyetimizi korumaya çabaladık. Fakat haksızlık, sevgisizlik ve kötü insanlar peşimizi bırakmadı. İşte bu yüzden ruhumuz artık çiçek açmaktan korkar oldu. Bazen en dibi, o karanlığı gördük. Ve ciddi insanlar. Rakamlara ve rutinlere önem veren, etik denilen şeyin bir çok değeri hiçe saydığını kabul eden vicdansız insanlar tanıdık. Ve alıştık ciddi insanların rakamları, insanlardan daha çok sevmesine.

Bunca deneme yanılmadan sonra o masumiyetimizle güvenmek istedik tekrardan. Yeni insanlar tanıdık, hayatlarını dinlediğimizde bu bizdendir, bundan bana zarar gelmez dedik. Gün geldi hikaye tekrar başa döndü. Güven sarsıldı ve yerle bir olduk. Ve üzüldük ya. Çok üzüldük. Beklemezdik bu hikayeninde kötü biteceğini. Bu insanlar bizim tüm enerjimizi çalan yararsız bir cezadan başka bir şey olmadığını kabullendiğimizde yerimizi değiştirmek artık kaçınılmaz oldu ve uzaklaştık. Zorba gri şeritlerden geçerek uzaklaştık. Bize sınırlar koyan o insanlardan gidebildiğimizce uzaklaştık.Genede biz içimizde ki iyi çocukları öldürmeyelim ve çiçek açsın ruhumuz. Hepimiz prens/prenses olarak doğarız.Bazılarımız bunu bilmez, bazılarımızsa unutur. Hepimizin krallığı yalnızca içimizdedir. Ve okuduğum bir kitap cümlesi bütün hayatımı özetlercesine karşımda dikildi. Ve şöyle dedi ‘İyilik yapma bahanesiyle hayallerini yıkanlardan uzak dur, çünkü genelde yıktıkları hayallerin yerine koyacakları daha iyi bir şeyleri yoktur!”

Eğitimci - Yazar

Vildan Zeynep CANYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Vildan Zeynep CAN HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim