15 Temmuz 2017, 17:24 - 
DESTANLARDAN BİR DESTAN; 15 TEMMUZ

DESTANLARDAN BİR DESTAN; 15 TEMMUZ

Bir vatan eğer vatan olabilmişse işte bu şehitler ve onların yere dökülen kanlarıyla vatan olmuştur..

 Bir destan yazıldı... Kim bilir hangi acılarla perçinlendi bu yurdun her köşesi. Tam bir yıl önce işte bugün.. Karanlık yüzlerle ve o yüzlere çanak tutan yaratık Fetö'nün hain planlarıyla bu millete kafa tutmak ve bu milletten bu canım vatanı almak istediler, ama unuttukları bir şey vardı; bu millet kendileri gibi imansız değildi! Her haneden, her yaştan; bastonuyla, çarşafıyla, kamyonuyla eline bayrağını alan indi meydanlara.. 


 Bizlere çok gösterilmedi belki ama, kafası uçanlar, bağırsakları karnından çıkanlar ve başı ezilerek feci bir can verişle fakat ebedi bir huzurla aramızdan ayrılanlar vardı.. Bir Hz. Hamza kadar parçalanmadı belki hiçbirimiz.. Ama onun izinden giderek böyle can verenlerimiz vardı.

 Vatan sevgisi aşkıyla döküldü sokaklara her şehir.. Kiminin ana babası, kiminin eşi, kiminin çocukları vardı ardında bıraktığı; bir an düşünmediler.. Kalplerden korku alındı o an ilahi bir lütuf ile, şimşek olup, afet olup aktı herkes birbiri ardınca.. Yanında vurulanları görünce dönmedi kimse geriye, duraksamadı bir an olsun. Sanki savaş cephesinden taarruza geçer gibi koştu hainlere, Çanakkale'deki dedelerimizin ruhundan vardı herkeste.. Bilemeyiz.. Şehitler ordusu da vardı belki o vakitlerde her yerde..

 Bir de unutmamak lazım ki ümmetin duası vardı onca ülkelerden.. Emriyle meydanlara indiğimiz başkomutanın o mazlumlara ses olup, yalnız bırakmayışının hürmetine edilen onca dualar vardı.. Ve aynı zamanda darbeyi başaramadıklarında birçok ülkelerde yapılan kutlamalardan anlayabilirdik bunu..

  Allah'ım uğruna ölmekten çekinmeyeceğimiz bir vatan ve lider nasip ettiğin için binler şükürler olsun sana.. Sen bu millete bir daha böyle kara gece yaşatma Rabbim.. O can vermekten çekinmemiş  yiğit yürekli kardeşlerimizin şehadetlerini kabul eyle.. Reisimize uzun ve hayırlı ömürler ver Allah'ım.. Bize bir sürü sığınan kardeşlerimiz var; bizlerden onlara bir merhamet yarat  içimize acıma duygusu koy ki, şu bize ders olmuş geceyi kendimize bir kez daha azap diye fiilen dileyecek şeyler yaşamayalım Ya Rabbim.. Yaşamayalım Yaa Rabbim ne olur; bu vatanı bizlerden alma.. Her mazlum bir tek bize kaçar sığınırken biz vatanımızdan olursak biz nereye sığınalım? Bizi vatansız ve gidecek yeri olmayan zavallılar konumuna düşürme ey Erhamürrahimiin.. Diyemeyiz ki biz düşmeyiz; o geceden galip çıktığımız için şükretmeyi dillerimize bir vird eyle ki şükürsüzlük gafletinin içinde nimetlerimizi kaybetmeyelim ey Sultan'ım.. Bize şükrün, azmin ve imanın en güzelini nasip eyle...

 Ey bu milletin necip evlatları; biz kanımızda Çannakle'deki dedelerimizin kanından taşıyanlarız; her biriniz, her birimiz o gece bunu unutmadık; lakin bunu unutturmayana da şükrümüz daim olmalıdır. Şükretmeyi asla terk etmeyelim kardeşlerim, yaşadığımız acıları da unutmayalım. Unutmayalım ki bizim bir gün dayanamağımız acıya onlar her gün tahammül etmek zorunda olduklarını düşünüp merhametimizi takınalım. Belki isimlerini anmadım bu milletin ama anmama da gerek yok diye düşünüyorum; okuyan herkesin neyi kast ettiğimi anladığına eminim..

 Kardeşlerim; zaferimiz mübarek olsun; Allah bir daha yaşatmasın dileklerimle,
Esselamun Aleyküm

Araştırmacı Yazar

 Gülnihal Elif KİTAPÇIYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gülnihal Elif KİTAPÇI HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim