25 Nisan 2017, 17:04 - 
Akdeniz Isındı

Akdeniz Isındı

Dünyada geçtiğimiz haftaki yaşanan olaylara bir göz atacak olursak, yakın zamanda karşılaşacağımız son dakika manşetlerini daha kolay tahmin edebiliriz. Akdeniz suları, havaların ısınmasından çok, zalimlerin tepişmeleriyle kaynamaya başladı.


Güncellenmiş planlar yeni taktikler işleme konulmaya başlandı. İşte yaşanan bazı önemli başlıklar;
 
ABD’ye sahiplerinden yeni emirler almaya giden cuntacı sisi bir hayli hürmetle karşılandı. Önüne atılan kemikleri iyi temizlemiş olmalı ki, önce teşekkür etti sahibi, sonra yeni talimatları koydu cebine gönderdi ülkesine. 

İdlib’de Rejime ait uçaklar sivil halkın üzerine kimyasal bombalarla saldırı düzenledi, saldırıda çoğu çocuk 43 kişi hayatını kaybederken 200 kişi de yaralandı.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi İdlib' de kimyasal silahlarla düzenlenen saldırılar üzerine toplandı. Toplantıda ABD'nin temsilcisi Nikki Haley "Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi eylemde bulunma konusunda yine başarısız olursa bizzat harekete geçmek zorunda kalabiliriz" ifadesini kullandı. 

Peki sonra neler yaşandı ve dahası…

Abd hemen atağa geçip operasyon düzenleyerek suriye’de rejime ait  havaalanlarını kullanılamaz hale getirdi (sözde).

Rusya’nın hava savunması neden görmedi meselesine hiç girmiyorum orası ayrı bir başlık. Abd bu operasyonu yapmakla Ürdün üzerinden suriye’nin iç bölgelerine giriş yapmayı bekleyen zırhlıların geçişini hızlandırdı. Aynı zamanda ABD’nin suriye topraklarında kurduğu yeni askeri üs bitti ve faaliyete geçmek üzere, incirlik blöfünden sıyrılacaklar bu da dip not olarak kalsın. 

Abd’nin bu planı Rusya ve İran cephesinden sert bir üslupla deklare edildi. Gerilim tırmandıran bu hamle bölgeyi iyice kızıştırdı.

Mısırda dün Kiliselerde pazar ayini sırasında patlamalar meydana geldi. Saldırıyı malum kukla Daeş üstlendi. Bu saldırı sisinin cebindeki notlardan sadece biri. Ülkede ihvana ve Müslümanlara baskıyı artıracaklar, ki zaten ülkede hemen ohal ilan edildi.

Suriye’ de toprak için uğraşmayan bir tek İsrail var. Demek ki şuan İsrail için zemin hazırlıkları yapılıyor, yakında tel aviv’de de bombalar patlarsa şaşırmamak gerekiyor. 

Bunlar olaylar peki sonuçlar ne olur ?

İhtimal vermek istemiyorum ama, Ohal ilan edilen mısırda halkı kışkırtıp ufaktan bir ayaklanma tezgahlanır, buna bağlı olarak ihvanın bastırılması gerekiyordu bahanesiyle bir gecede Mursi idam edilirse ? 

Yeni sabaha uyanan Türkiye de bu manşetle insanları mısır elçiliklerine yürümeye davet ederek oluşacak kalabalıklar üzerinden başka provokasyonlar düzenleyerek psikolojik travma oluşturmaya çalışırlarsa.

Herkesi her konuda uyanık olmaya davet ediyorum vesselam.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Ümit CABBAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim