22 Aralık 2016, 08:31 - 
Gün, Hilafet Sancağı Altında Kardeşliğimizi İlan Etme Günüdür

Gün, Hilafet Sancağı Altında Kardeşliğimizi İlan Etme Günüdür

Gün, Hilafet Sancağı Altında Kardeşliğimizi İlan Etme Günüdür

Hilafetsiz geçirdiğimiz geçen yüz yılda İslam coğrafyasında kan ve gözyaşı dinmiyor. Hâlihazırda Halep’te yaşananlar zincirin son halkası. Hilafetsiz İslam dünyasının Halep'i bundan ibaret.

Hayal edin ki Hristiyan kulübünden bir memlekette kaos ve şiddet var. Üstelik o kaos ve şiddetin tertip ve kaderini tespit işinde İslam dünyasından bir devlet başat aktör. Hayal edemezsiniz tabi. Fakat biz tam aksini yaşıyoruz. İslam beldelerinde kaos ve şiddet olacak ve işin içinde Hristiyan kulübünün efendileri olmayacak. Böyle bir şeyi de hayal edemezsiniz. Bizi bizle baş başa bırakmıyorlar. İçimizdenmiş gibi görünen hain ve zalimlerle kendilerini maskeleyip iş kotarma peşindeler. 

Bizleri evvela başsız sahipsiz bıraktılar. Parça parça eylediler. Parçaları birbirine düşman eylediler. Mezhepleri savaş gerekçesi olarak pişirdiler. Kurgulanmış dini temelli hizipler oluşturup terörü ve savaşı İslam’ın kendisiymiş gibi pazarladılar. Etnik unsurları kullanarak “siz ayrı ve farklısınız” dediler. Güçlenmemize ve zenginleşmemize asla müsaade etmediler, müsamaha göstermediler. Kan ve gözyaşı üretecek her türlü teşebbüs ve teşekkül için silah ve cephane temininde sınır tanımadılar.

İslam coğrafyasında her türlü fitne ve fesadın rahatlıkla organize edilebildiği bir zemindeyiz. Gelinen bu noktada bin çeşit İslam türedi. İslam, İslam olmaktan çıktı. Müslümanlar gâvur kılığıyla kendi özüne yabancılaştırıldı.

Eğer bugün, bütün İslam coğrafyasını iri ve diri tutabilen devasa birliğin timsali hilafet sancağımız olsaydı ve söz konusu hilafet sosyal-siyasal-ekonomik ve askeri anlamda kendi vizyon ve misyonunu üstlenebilecek bir otoriteyi temsil etseydi biz bize yeterdik. Bizden olmayanların bizim istikbalimize dokunmalarına müsaade etmeyebilirdik.

Cumhuriyetimizin temellendirilmesi esnasında 3 Mart 1924’te Hilafetin kaldırılmasının sebepleri üzerinde durmayacağım. O vakit dönemin şartları gereği belki böyle bir yola girilmiş. Bu vesile ile hilafetsizliğin ne getirip ne götürdüğünü tecrübe etmiş olduk…

Hilafetin yokluğu, tekke ve zaviyelerin kaldırılması 15 Temmuz gibi bir garabete mani olamamışsa, Adnan Oktar gibi şarlatanlar bu ülkenin bir gerçeği olmuşsa, İslam adına yol tutmuş merdiven altı misyoner ve ajanlar İslam’ı ve Müslümanlığı itibarsızlaştırmışsa, DEAŞ gibi, El-Kaide gibi, Taliban gibi gayri İslami projeler ile İslam ve terör aynı tezgâhta harmanlanmışsa, başı sonu belli olmayan dayanaklarla aynı kültür ve medeniyet havuzunun insanları birbirlerine yabancılaştırılmış ve hatta düşmanlaştırılmışsa, Türkiye olarak biz ne batılı ne doğulu olarak arafta bırakılmışsak, biz laikiz deyip Müslümanlığı zül gördüğümüz halde Batlı laikler Hristiyanlar kulübü olmaktan vazgeçmemişse, biz parçalandıkça Hristiyanlar kulübü dev birliklerle kenetlenmişse ve daha sayamadığım onlarca gerekçe ortada dururken hilafetin yokluğunu kâr kabul etmek ya beyhude bir teselli ya da sinsi bir emelin tezahürüdür.

Nasıl ki vakti zamanında hilafetin kaldırılmasını gerektiren sebepler mevcut idiyse bizatihi bu gün de hilafetin yeniden tesisi için sayısız gerekçeler mevcuttur. Her şeyden evvel Rabbimizin İnnemâl mu’minûne ihvetun (Muhakkak ki bütün Müminler kardeştir. Hucurat-10) buyruğuna uygun olarak ümmetin birliğini ve dirliğini sağlamak mecburiyetindeyiz.

Muhakkak ki Hilafeti elimizden alan güç, onun yeniden tesis edilmemesi için elinden gelen gayreti ortaya koyacaktır. Bu dahi hilafetin gerekliliğinin yegâne haklılığına işarettir. Hilafete Batı kendi hile ve desiselerinin el Hakk tarumar olacağından endişe ettiğinden mani olmanın yollarını arayacaktır.

Mümkün olur ve hilafet yeniden tesis edilirse din adına hiçbir kontrolsüz hareket İslam’ı kirletemeyecek, İslam coğrafyası üzerinde bizden olmayan hiçbir el kader vazifesi göremeyecek…

Bu vesile ile sadece Halep’i kurtarmış olmayacağız. Üzerimizde hesap yapan kan ve gözyaşının müsebbibi tüm Nemrut ve Firavunları içimizden def edeceğiz. Hainler ve zalimler aramızda kol gezemeyecekler.

Gün, ben Müslümanım diyen herkesin Hilafet sancağı altında kardeşliğini ilan etme günüdür.

Allah’ın Nusret eli üzerimizden eksik olmasın…

Ahmet ÇİÇEK
YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Ahmet ÇİÇEK HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim