20 Ekim 2016, 12:45 - 
AK Parti'nin 2016 Eylem Planı Ne Oldu?

AK Parti'nin 2016 Eylem Planı Ne Oldu?

Türkiye’nin afet yardımlarından medet umduğu, kredi tahsis edebilmek için emperyalist tefecilerin kapılarından nöbet tuttuğu, her gün acaba ne mucizeler çıkaracak diye Kemal Derviş’in ağzına baktığı bir dönemde iktidara gelen AK Parti, ilk anda başlattığı acil eylem planıyla çok kısa sürede hem menfi yöndeki ekonomik algıyı bertaraf etmiş, hem de yepyeni bir heyecan oluşturmayı başarmıştı.


Nerden nereye dedirtecek hamleler ve icraatlar bugün milletimizin ve devletimizin istikbalden beklenti limitlerini yükseltmiştir. Türkiye gibi hızla tırmanışta olan Çin, Hindistan gibi başka ülkeler de var ama emin olun ki hiç biri Türkiye kadar endişelendirmiyor Batı’yı. Çünkü Türkiye bir çadır gibi etrafıyla birlikte yükseliyor. Gölgesi Doğuyu kaplıyor.

İşte bu yüzden bizler yokuşlarda susadıkça, iri ve diri oldukça, azmettikçe, güçlendikçe bizi bu yoldan çevirip prangaları ayaklarımıza takmak için türlü desiseler, entrikalar, senaryolar gündemlerimizde olacaktır. Oluyor da… İşte bu yüzden aynı anda sürüsüne gündemleri çok olağanmış gibi bir arada yaşıyoruz. Biri bitmeden öteki başlıyor. İşte bu yüzden satılmış, doldurulmuş, efsunlanmış hainler pazarı olmuş topraklarımız.

Şu hale bakın… Bir yanda takkesi düşmüş FETÖ, öte yanda maskesi elinde Batı… Bir yanda sünepe PKK ve YPG, PYD gibi türevleri, öte yanda tezgâhlanmış DEAŞ… Bir yanda Kuzey Irak, Suriye… İç gündemlerimize değinmedik bile…

Eğer bizim gayemiz yarınlar bugünlerden daha parlak olsun ise, eğer gayemiz Yeni Türkiye’yi inşa etmek ise, eğer gayemiz 2023’lere, 2053’lere, 2071’lere bayrak dikmek ise siparişle önümüze gelen gündemlerle yolumuzu tayin edemeyiz. Kendi gündemlerimizi, planlarımızı, programlarımızı bir adım daha ileriye, bir basamak daha yukarıya çıkarmak mecburiyetindeyiz.

Türkiye çok güçlü bir devlet... Öyle ki onca operasyon ve senaryolar karşısında istikrarını devam ettirebilen, tırmanışını sürdürebilen, dev projelerinden vazgeçmeyen, dosta güven düşmana korku çizgisinde bir Türkiye’den bahsediyoruz.

Fakat bir hususu hatırlatmak isterim: 10 Aralık 2015’te 64. AK Parti hükümetinin 2016 yılı için öngördüğü 3 aylık, 6 aylık, 1 yıllık eylem planları ilan edilmişti. Seçim vaatlerinin ileri bir versiyonu olarak doğan 216 kalemde hazırlanan bu eylem planı kamu vicdanınca hüsnükabul görmüştü. Doğrusu reform niteliğinde birçok ileri adımlar barındıran plandı.

İlk üç aylık bölüme dair icraatları sonraki 6 aylık ve yıllık eylem adımları için ciddi bir referans olmuştu. Fakat bu süreçte gündeme gelen hükümet değişikliği ve 15 Temmuz garabeti eylem planını dilden ve gözden düşürmüş oldu.

Evet gündemlerimiz yoğun. Belki birileri çıkıp, şimdi bunun sırası mı, diyecek. Tam da sırası…

Harici gündemlerin bize yol tayin ettiremeyeceğini göstermek için… Kendi istikrar ve istikbalimiz için… AK Parti diyorsa yapar algısını korumak için… Seçim sathında koz vermemek için… En mühimi rüştünü her fırsatta ispat etmiş milletimiz için 2016 yılı Eylem Planı derhal devreye sokulmalıdır.

TBMM’nin dilekçe komisyonuna da konuya ilişkin bir dilekçe sundum ve imzaya açtım. Sizler de dilerseniz bu imza kampanyamıza iştirak edebilirsiniz. https://edilekce.tbmm.gov.tr/ sayfasında basit bir şekilde üyelik kaydını yaptıktan sonra “imzalayabileceğim dilekçeler” bölümünde “2016 yılı Eylem Planı”nı aratın, karşınıza çıkan dilekçeyi imzalayın. Böylece duyarlı ve etkin bir vatandaş olarak bu yazıyı daha da anlamlı hale getirmiş olursunuz.

Yeni yasama yılımızın gündem ve istikrar belirleyen ileri icraatlarıyla devlet ve milletimize üstün hizmetler sunması dileğiyle…

Allah’ın nusret eli üzerimizden eksik olmasın…

13.10.2016

Ahmet ÇİÇEK

 

 

 

 

 YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Ahmet ÇİÇEK HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim