11 Eylül 2016, 21:51 - 
ESKİ HÂL MUHAL, YA YENİ HÂL, YA İZMİHLAL !!!

ESKİ HÂL MUHAL, YA YENİ HÂL, YA İZMİHLAL !!!

.....

ESKİ HÂL MUHAL, YA YENİ HÂL, YA İZMİHLAL !!!
( Bayramınız Mübârek Olsun )


   Öncelikle bütün Âlemi İslamın Bayramını tebrik ediyor, göz yaşı, kan, zulmün bittiği, masumların ve mazlumların muzaffer olduğu, İnsanlık Âleminin huzur bulduğu, güçlünün adâleti değil, adâletlinin gücünün hâkim olduğu bir dünya niyaz ediyorum Rabbimiz'den. .. Hacılarımızın Haccını da Allah kabul eylesin, bizede nasip eylesin İNŞAALLAH. 
   Nerede O eski bayramlar hayıflanması yerine, nerede o eski insanlık ve eski insanlar diyebilen, kendisini sigaya çekebilen, hatasından ders çıkarıp, çözümü doğru adreste arayan birer fert olmalıyız. Bu günlerde eskisinden daha çok ihtiyacımız var bu eski insanların insanlığına ve eski insanların tecrübesine. Nifak tohumları ekiliyor, insanlar ayrıştırılmaya çalışılıyor, toptancı bir zihniyetle toplu halde ötekileştirme çabasıyla âdeta televizyon kanalları fitnevizyon kanallarına dönüştürülüyor, göreceli kavramlar ve müteşâbih kelimelerle avcılık yapılıp insanlar suçlanıyor, Hüküm yalnız Allah’ındır diyenler insanlar hakkında çatır çatır hüküm veriyor, din üzerinden dinsizlik ticareti yapılmaya çalışılıyor, tek kaynak Kuran deniyor cımbızlama âyetlerle insanlar şirk ve küfürle suçlanıyor ve hâkeza. .Acaip bir genel kültür ve acaip bir din anlayışı yerleştirilmeye çalışılıyor topluma. Öyle ki bu toplumda bazı gerçekleri konuşsanız fesat çıkarmakla suçlanılabiliyor, konuşmasanız dilsiz şeytanlık yapmış olabiliyorsunuz. Kamuoyu anlayışı böyle olunca insanların mertçe safını belli etmesi, her hangi bir hususta doğru bildiğini ortaya koyması oldukça zor. Heleki itibarların hoyratça yerle bir edildiği, Allah’ın haram kıldığı bir tek dedi kodu, nemime, gıybet, sui zan, iftira ile binlerce iyiliği silip kötülüğün nazara verildiği bir toplumda insanların ve insanlığın ayakta kalması oldukça zor. ..


   Ne diyordu Üstad; ''bir gemide bir cânî, dokuz mâsum olsa o gemi batırılamaz, hattâ dokuz cânî, bir mâsum olsa yine batırılamaz''. Evet insanların dokuz iyiliği yok sayılıp bir kötülük veya hatâ ile o insana, o aileye, o kabileye  veya camiaya veya millete toptancı bir zihniyetle kötü nazarla bakmak aynı cânîlik değilmidir. Öyle bir hâle geldik ki âdeta bir yerden bir şey çıksada hazır kamuoyu Fetö denen alçağın örgütüne kilitlenmişken aynı hırs ve hınçla elimize geçirdiğimiz fırsatı iyi kullanıp mâsum, cânî farkettirmeden toptancı bir zihniyetle bütün câmiaları elden geçirebilirmiyiz diye hesap yapar olduk. Sanki leş kargalarının, çakalların fırsat kolladığı gibi fırsat kollayan bir kamuoyu oluşturmayı görev bilen, geçmişi Fetö kadar kirli zihniyetlerin televizyon televizyon dolaştığı ortada. İhtilal girişimi artık başarısız olacağı kesinleşince göstermelik basılıp bizden değildir süsü verilmeye çalışılan Cnn in bu hususta başı çektiğide gözümüzden kaçmış değil. 

   
    Bu süreçte  devam eden ihanetleri ve süreci biz günlerdir yazılarımıza taşıyor topluma izah etmeye çalışıyoruz. Gerek kurumlardaki kripto Fetöcülerin ve din düşmanlarının yaptığı operasyonları açığa çıkarmak, gerekse milletin nazarını zulme odaklayıp siyasi iradenin arkasındaki kamuoyu desteğini, cemaatlerin desteğini kırma, hemde fesat çıkarma gayretlerine dikkat çekmek için yazılar yazdık. Hattâ bu süreçte bizi bile fesat çıkarmakla suçlayanlar oldu. Ama bir gerçek varki bu ülkede kamuoyu oluşmadan işlerin hallolması oldukça zor. Fetö cü olmayan bir kısım memurların bütün dindarları, bütün cemaatleri potansiyel tehlike olarak gören bir zihniyet tarafından başta Emniyette olmak üzere yerlerinin değiştirildiğini, açığa alındığını hattâ ihraç edildiğini yazdığımızda zıplayanlar, sn Cumhurbaşkanının aynı ifadeleri daha sert bir üslupla ifade etmesiyle köşelerine çekildiler.            

   Hamdolsun çok zeki ve neyi nerede başlatıp nerede bitireceğini bilen bir Cumhurbaşkanımız var ve günlerdir dört elle fesada sarılanları ters köşe yaptı, bizim gibi düşünenleride âdeta Onure etti, şahsım ve bu hususu izah etmeye çalışan diğer yazar arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Bütün leş fırsatçılarına ve fitne odaklarına aldığınız koku leş kokusu değil, geçici olarak sizleride tespit etmek için ortalığa leş kokulu sprey sıktım ve sizlerde sazan gibi, piranalar gibi saldırdınız, Fetö üzerinden masumları kirletmenize, toptancılık yaparak herkesi ötekileştirmenize ve devlete şirin görünmeye çalışarak ikinci bir Paralel yerleştirmenize müsade etmeyeceğim, At izini İt izine karıştırtmayacağım dedi ve noktayı koydu. ..
   
   Şimdi işin Dînî, vicdanî ve insânî tarafına gelelim. İnsanlar dînen babasının suçundan bile mahkûm edilemez, hukûkende böyle, vicdânende...Eğer kamuoyu bu bakış açısından bakmıyorsa fabrika ayaklarına dönmeli, mâsûmiyet karinesi esas alınmalıdır. Toptancılık ticarette olur, her şeye ticaret gözüyle bakmak arızalı bir bakış açısıdır. Toptan kirletmek, toptan temizlemek sakat bir görüştür. Siyaset içindeki kendi partinizden olan şeytanı kardeş bilip, rakip partideki melek gibi adama şeytan nazarıyla bakma yanlışı bu toplumu bu hâle getirmiş ve yıllarca yanyana durulan şeytan sürüsünü göremeyecek kadar ferasetini elinden almıştır bu milletin. Hani buyuruyor ya Allah Rasûlü s.a.v ''Müminin ferasetinden korkun, çünkü o bakınca Allah’ın Nuru'yla bakar''. Biz O Nur la bakamayacak hâle gelmişsek, durduğumuz noktayı gözden geçirelim. Yani şu sıralar en büyük sıkıntı kamuoyu ve oluşturulan her kamuoyuna neredeyse kesin gözüyle bakabilen ve algı operasyonları ile rahatça yönü değiştirilebilecek insanların çoğunlukta olduğu bir toplum olmamız. Biz böyle olursak daha çok Fetö çıkarırlar bizden, yine kuzu postu giymiş çakallara yem oluruz ve her kanaldan burnumuza takılanlarla her tarafa sürüklenebiliriz. ..

   Bu güne kadar yazdıklarımızdan bütün cemaatleri savunuyor anlayışı çıkaranlarda oldu. Hâşâ öyle bir niyet ve durum söz konusu dahî değil. Zulme rıza zulümdür diyor toptancılığı reddediyor, devlete ve millete silâh doğrultan alçaklarla, devletle işi olmadan kendi anladığı yoldan hatalıda olsa hizmet edenler bir tutulamaz diyoruz. Falanca şirkteymiş, falanca dînen şu hatayı yapıyormuş vs. Sana ne be kardeşim; Devlet Şeriat Devletimi, ''Demokratik, Laik bir Hukuk Devleti'' değilmi ? yoksa odamı takiyye ? Yoksa Laiklik elden gittide haberimizmi yok !? Demokrasi ise içerik belli, Laik se Din ve Devlet işi ayrı, Hukuk sa suç işleme ihtimaline değil, işlediği suça göre ceza verilir. Bir defa şu arızalı anlayıştan kurtulmamız lazım, bunlarda suç işleyebilir. ..O zaman yaşayan bütün canlılar suç işleyebilir diyelim iyice Şizofren olup bitirelim bu işi. Tekrar söylüyorum biz hiç bir cemaati kayıtsız şartsız savunmayız, hattâ bazılarını hiç bir şekilde savunmayız. Hüküm belirten âyet ve hadisleri tahrif eden, faize helal diyen, 28 Şubat döneminde postmodern darbeye destek veren, sicili siyaseten kirli olanları şahsım adına ve dînim adına savunabilmem mümkün değil, ancak onlarla aynı görüşte hattâ aynı dinde bile olmamam onlara zulmü reva görmem anlamına gelmez. ..

   İşte bayramların bayram olabilmesi ve bayram gibi yaşanabilmesi için, içerdeki fesadın bitirilmesi, insanların sadece duygularıyla değil, doğru bilgilerle donatılmış akıl ve duygularını birarada kullandığı, ruhların rahat ettiği bir kamuoyuna ihtiyaç var. Yani Üstadın dediği ve sn Cumhurbaşkanının zikrettiği gibi ''Eski hâl muhal, ya yeni hâl ya izmihlal olmalı''. O zaman nerede o eski bayramlar yerine, her bayramı fırsat bilir, nimet bilir sadece bizim değil tüm Âlemi İslamın huzurunu hedefleyen bir toplum oluruz İNŞAALLAH. ..

   Ya Rabbi ağlayan milletimizi  ve âlemi islamı, ittihadı millet ve ittihadı İslam ile güldür.  Âminn...
         
            Seyfettin KürneYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Seyfettin KÜRNE HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ZEKAT , FİTRE VE ORUÇ FİDYESİ KİMLERE VERİLİR?
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim