11 Ağustos 2016, 12:30 - 
Ferudun ÖZDEMİR: Elde edilecek gelirin tamamını da şehid yakınlarına ve gazilerimize

Ferudun ÖZDEMİR: Elde edilecek gelirin tamamını da şehid yakınlarına ve gazilerimize

'Asım'ın nesli uyandı ve kendine geldi'

İSTANBUL-Musa Alcan

Yazar Ferudun Özdemir, "Gençler meydanlarda, sabahlara kadar, uyumadan bu vatan için nöbet tutuyor. Asım'ın nesli uyandı ve kendine geldi. Belki unutmuştu, şimdi hatırladı." dedi.

Yazar Ferudun Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz gecesinin ardından Türk milletinin tek vücut olduğunu dile getirdi.

O gece ailesiyle birlikte, evde olağan bir gün geçirdiğini kaydeden Özdemir, Boğaziçi Köprüsündeki askeri hareketliliği sosyal medyadan öğrendiğini belirterek, askerin Boğaziçi Köprüsünde olmasına çok şaşırdığını söyledi.

Ferudun Özdemir, olayı duymasının ardından Ankara'dan bir arkadaşını aradığını aktararak, "Arkadaşım bana çok telaşlı ve tedirgin şekilde, 'Feridun ağabey çok kötü, olay çok kötü. Feridun ağabey, çok kötü.' dedi üst üste. O an şok hali yaşadım. Dolayısıyla o gece ne yapacağımızı şaşırdık. Evet, kafa tutmamız lazım bu işe. Bu iş yanlış. Fakat nasıl yapacağız? Cumhurbaşkanımız CNN Türk'e çıkıp, 'meydanlara, havalimanlarına gidin' dediği an, 16 yaşındaki evladımı da aldığım gibi gittim." diye konuştu.

Evden çıkınca ilk olarak annesini aradığını ve helallik istediğini vurgulayan Özdemir, şöyle devam etti:

"O gün bizler meydanlardaydık. Sokağa çıkabilen yaşlılar da çıktı ama çıkamayanlar, arkada dualar ettiler. Bu işin manevi bir göstergesi olsaydı, o duaların yükseldiğini görecektik. Bizleri o dualar kurtardı. Havalimanına gittiğimizde, oradaki hengameyi gördüm. Jetler alçak uçuş yapıyordu. Neredeyse pilotu görecektik. Sonik patlamalar oluyor ama biz bomba atıyorlar sanıyorduk. İnsanlar, dünyanın en güçlü silahlarından biri olan F16'lara kafa tuttu. Ben buna gözlerimle şahit oldum. Elindeki cep telefonunu jete fırlatanı gördüm. İnsanlarda öyle bir hırs vardı. Bu yanlışın karşısında durma azmi, o dik duruş vardı."

"Ebabil olmuştuk bu jetler ve tanklar karşısında"

Yazar Özdemir, havaalanında yaşadıklarından sonra, Kur'an-ı Kerim'de geçen, Fil Vak'asını hatırladığına işaret ederek, "Biz, birer ebabil olmuştuk jetler ve tanklar karşısında. Yoksa biz neyin kafasını yaşıyorduk. Bir tanka ve jete bir insan elinde hiçbir şey olmadan nasıl kafa tutabilir? O zamanki Fil Vak'asından bir farkı vardı, bu sefer filler havada, ebabiller yerdeydi. Yani o gece, yerde duran ve mücadele eden insanlar, en az ebabil kuşları kadar şanlıydı, cesurdu ve güçlüydü. O jetleri kullananlar da Ebrehe kadar hain ve acımasızdı." ifadelerini kullandı.

Türkiye'deki genç neslin daha bilinçli hale geldiğine dikkati çeken Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gençler meydanlarda, sabahlara kadar, uyumadan bu vatan için nöbet tutuyor. Asım'ın nesli uyandı ve kendine geldi. Belki unutmuştu, şimdi hatırladı. Belki bir uykudaydı ama hakikati gördü ve özüne döndü. Özü bu. Bu gençlerin geninde, mayasında bu kod var. Belki de FETÖ'nün bu millete yaptığı, onların deyimiyle tek 'hizmet', bu milletin kendine gelmesine, birlik ve beraberliğe sebep olması. Milletin bir bütün olmasını sağladı ve yeni nesli uyandırdı."

Özdemir, ilk günden beri meydanlara kurulan sahnelerde yer aldığını ve bu yüzden tanıkların hikayelerine çok kolay ulaşıp, bilgileri hızlıca toparladığını kaydetti.

Kitabın yeni nesillere bir kaynak oluşturmasını amaçladığına vurgu yapan Özdemir, şöyle konuştu:

"İnsanlar akın akın, nöbet tutmak için meydanlara geldi. Şehitlerimizin yakınları, gaziler, yazarlar, sanatçılar geldi. Çok enteresan hikayeler dinledim. Bugüne kadar sadece Çanakkale'de duymuş olduğum, Kurtuluş Savaşı'ndaki, Kıbrıs Harekatı'ndaki hikayelerin bire bir aynısı gibi. Onlara benzer ama onlardan çok daha sıcak ve taze. Bire bir yaşayanlardan dinliyoruz. Yayıneviyle konuştuk. 'Söz uçar, yazı kalır, bunları hemen belgeleştirelim' dedi. Geçmişte bize unutturulmaya çalışılan "Kut'ül Ammare" gibi olmasın. Yayınevinden birkaç editör arkadaşım da yardımcı oldu ve 15 gün içinde bir baktık kitap çıktı. Bu olayın değil bir kitap, ansiklopediler çıkacak kadar destansı bir hikayesi var."

Ferudun Özdemir, bu süreci anlatan kitapların çoğalması gerektiğinin altını çizerek, "Bunların gelecek nesillere daha iyi taşınabilmesi için bu bilgileri yazılı hale getirerek belgeleştirdik. Elde edilecek gelirin tamamını da şehit yakınlarına ve gazilerimize göndereceğiz." dedi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Ferudun ÖZDEMİR HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim