13 Haziran 2016, 13:45 - 
ÖNEMSE!....

ÖNEMSE!....

ÖNEMSE...! Önemsemek aslında çok anlamlı bir kelime bilene kıymet verene yakışan altın değerinde bir kelimedir.

Önemsemek aslında çok anlamlı bir kelime bilene kıymet verene yakışan altın değerinde bir kelimedir. Bana göre zaman aşımına uğramayan tek kelime, insanlar hayatında bazı konularda gizliliğe önem vermeli, davranışlarına önem vermeli, neden yaşadığı ne yapacağını önemsemeli dünya var olduğundan beri dikkat etmemiz gereken birçok hususu önemsemiyoruz. 

Bilinçsiz davranışlarımızın bizleri ilerletmediğini önemsemiyoruz önemsediğimiz tek şey iyilik yapmak kötülükten uzak durmak ancak iyiliğini nasıl olacağını önemsemiyoruz. Kul olmanın müslüman olmanın herşeyi geçiyorum insan olmayı önemsemiyoruz İnsan olmanın ilğisizliğini bilinçsizliğini üzerimizden atamadık gitti. Birçok insan kıldığı namazı tuttuğu orucu onu var edene değilde onun gibi var edilen ölümlü insana sunmayı daha değerli görüyor yaptığı ibadetin havasını yapan bencil okuduğu kuranı kerimi tuttuğu orucu herkese duyuran insanlar olduk. 

Ben diyorum ki Allahu teala onca nimeti, ihsanı, yardımı, Merhameti ihsan ederken bir kerecik bile yüzümüze vurdumu? verdiği sayısız nimeti dillendirdimi ki sen aldığına karşılık kul olmayı görevlerine bahane bularak şükretmeyi önemsemiyorsun. Rahman ve Rahim olan Allah dilerse verir dilerse alır ancak senin yaptığın ibadetin doğru olup olmadığını kabul olup olmadığını dahi bilmiyorken yaptığımız hataları neden önemsemiyoruz. İbadet bizim zaten borcumuzdur yapmakla yükümlü olduğumuz görevdir. Bu dünyada yapmasan bile ahirette cezasını çekeceğin görevindir. dışarıya ifşa ederken hiç mi? yüzün kızarmıyor kendini geç sana verilenlere yapılan büyük bir yüzsüzlüktür nankörlüktür. ibadetini yapmak hakkıyla içinde yaşayarak Rabbimize sunmayı önemseyin göstermeden ifşa etmeden; ancak önemsemiyoruz kulların gözünde üstün olmak daha iyi karakter sahibi gözükmeyi önemsiyoruz insanların saygısı daha önemli olmuş bu yüzden hayatımızdan hayır göremiyoruz bereketi huzuruda, kendi dilimizle hâyrı bitiriyoruz. 

İbadetin saklı olanı ne kadar güzel ise ifşa edileni o kadar değersiz çirkin ve boştur bizler verilen nimetlere şükretmeyi bile unutan inkar, isyan eden verilenlerin minnettarlığını önemsemiyoruz. Bizlerin gerçek sahibine şükranlarımızı sunmuyorken benim senin gibi bir kulun yapacağı ufak yardımı dağlar kadar büyütüp kendimizi rabbimizin önünde küçültüyoruz rabbimiz dilerse onada vermez sanada önemsemiyoruz kendi helâkımızı kendi doğrularımızı yanlışa çevirmek için gösterdiğimiz çabayı affa nail olmak için bağışlanmak için göstermiyoruz önemseyin verilenlerin verenlerden hesaba çekileceğinizi önemseyin ibadetlerin gizliliği önemseyin Rabbimizin bize verdiklerini layıkıyla önemseyin şükranları önemseyin yaşantınızın başkalarına örnek olsun istiyorsanız önce kendinizi önemseyin nasıl dünyalık seferinde hayatınızı, sevdiklerinizi koruyorsanız kulluk borçlarınızda'da sadık olun yaparken dilsiz olun kul kendini bilmediği sürece yaptığını idrak edemez.. Benim acizane düşüncemYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Hülya BİCAN HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim