03 Haziran 2016, 17:39 - 
İNSAN DEDİK İNSAN...!

İNSAN DEDİK İNSAN...!

insan olmak zor zanaat insan olmak insanca yaşamak ağır sorumluluktur,

Günümüzde bu kelimenin fazlaca sarsılıp değer kaybettiğini görmek içler acısı. Her insanın kendine göre yardım etme sınıfları oluştu yardım etmek  güven meselesine dönüştü  iğneden ipliğe araştırma gereği duyuldu.  Bunu sarsan yine insanlar gözle görülen yardımların yapılmaması sadece bahanedir. hiç unutmuyorum birgün yardım Derneğinde görevliyken bir bayan gelip yardım edeceği bir insan aradığını söylemişti ancak tek bir şartı vardı yapılacak yardımın ülkesini bırakıp gelmiş mülteci insanlar, ıraklılar ve suriyeliler olmayacak demişti. 

O an elimde ki  kağıtları yere bırakıp yardımın ırkı olurmu bayan dediğimde ben istemiyorum demişti. onlar insan hanım efendi insan dediğimde sustu ve gitti şimdi sokaklarda ellerinde kâğıtlara açım yazılarıyla otobanlarda yol kenarlarında duran kadın kardeşlerimiz kız evlatlarımız var durup  neden yardım edilmiyor dediğimde! hep aynı kelimeler olmaz bizler kolay kazanmıyoruz diyen insanlar var kendileri yardım etmediği gibi edenleride durduran insanlar:  Nereden bilelim yalan söylemediğini bir kadın tüm onurunu gururunu alıp yolun kenarında açım deyip insanlara sessizce haykırıyorken buna sessiz kalmak hangi müslümanlık görevi kimse bunun doğruluğunu açıklayamaz gerçekten bizler neden körleştik. Herkesin ağızında iğrenç bir bahane dilleri olmadığı için işe almayan sizlersiniz, iş yeri açtığı için ekmeğimizle oynuyor deyip vurup kıran sizlersiniz. Sessizce evine giderken Bile acımadan vurmaya kadar saldırganlaşanlar yine sizlersiniz. Bu insanlar Size birşey yapmadı. 

Herkes bir bahanenin altına sığındı. İnsandır yardım etmek neden bu kadar zor geldi nefsinize; Paylaşmak bizim esas görevimiz değilmiydi onlar hain dediniz onlar  her türlü yardımı isterken yardım  yollarını kapatan yine sizlersiniz; İnsanlığınıza göz gezdirin biraz! Vatanına hainlik etti onlar, savaştan kaçtı onlar, onlara yardım edilmez bende size soruyorum kaç  kez sevdikleriniz öldü kollarınızda dahil olmadıkları savaşın içinde parçalanmış cesetleri, yıkılan evlerini hayatlarını siz neyi biliyorsunuz. Bir kadın için savaşın ne acı  olduğunu, bir çocuk için ne kadar kötü olduğu,  savaşın  ne kadar merhametsiz olduğunu bilmiyorsunuz yaşamadığınız için anlamadığınızda ortada! Ellerinde tek bir silahı olmadan bunca zulme boyun eğen insanlara  yardım etmemek müslümanların en komik en kötü  bahanesidir.

 Allah kimsenin vatanına savaş, açlık, ölüm çaresizlik, vermesin sadece bunu diyorum İnsan onlar insan! ne yapsınlar o merhamet yoksunu zalimlerin ellerinde tecavüze mi uğrasınlar Annenin bakmaya kıyamadığı evlatlarını gözlerinin önünde öldürüldüğünü mü seyretsin. Şuan bu yapılanlar müslümanlığa yakışmıyor ben diyorum ki şunu düşünün onlarında evi vardı arabaları, arsaları, hayatları bir anda darmadağın kendilerini bir savaşta buldular. 

Kim diyebilir ki benim yarınım garanti kim diyebilir ki ben bir kaç dakikamı dahi biliyorum diyemez diyemez ''Gaybı illallah'' dedik ona sığındık neden onları rabbimizin bir misafiri olarak görmeyip dışlayan bir parça  ekmeği vermemek için bahaneler üretip verdiğini bile temiz değil çamura bulandırıp veren insanlar olduk. O insanlar bir imtihanda  ancak bizler insanlığımızı  gösteremedik. Şimdi  herkes tepki verecek versin ben hala diyorum ki bu insanların yerine gayri müslümanda olsaydı allah rızası için sahip çıkalım derdim ama bu insanlar müslüman ve sizler merhamet duygusunu kaybetmişken ben ne kadar bağırsam bunlar insan diye sizler nefsin ve şeytanın diliyle yine hayır onlar hak etti diyeceksiniz. Ben şunu söylüyorum. 

RABBİM sen kullarına sahip çık tez vakit onlara yardım et ki zira senin birçok Müslümanım diyen kulun merhametten uzak yaşıyor. Allahım  bizleride affet kim ne derse desin hiç bir insan Dayak yemeği, hakarete uğramayı, hor görülmeyi, hak etmedi. onların  Size kişisel hayatınıza bir lafı yada kötülüğü olmadı. Sizden sadece yardım ve merhamet beklediler. Allah onlara merhamet yardım etsin ve vicdanı taşlaşmış bizlerede vicdan versin.... (Aminnn)YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Hülya BİCAN HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim