02 Haziran 2016, 16:40 - 
Şah Hatay-ı Cemevi ve Kültür Derneği Başkanı Turan GÜNER'in KAMUOYUNA DUYURUSU

Şah Hatay-ı Cemevi ve Kültür Derneği Başkanı Turan GÜNER'in KAMUOYUNA DUYURUSU

Biz müminler olarak dinimizin bize emrettiği güzel aylardan Recep, Şaban, Ramazan ve bu ayların birincisi olan Recep ayı Allah(c.c)’in ayıdır.

 Şaban ayı Resulullahı (s.a.v)’ın ayıdır. Ramazan ayı ise müminlerin kurtuluş ayıdır. O ayda Allah’a tevekkül etmenin, günahlardan arınmanın Allah(c.c) ile buluşma ayıdır. Yoksula, yetime bakmanın ayıdır. Bu ay da nefsi terbiye etmenin oruç tutmanın ayıdır. Bu ayda gösteriş olmaz.

        Yoksulları yedirme ve onların ihtiyaçlarını karşılama aydır. Maalesef ki Emevi ve Abbasi İslami Ramazan ayının içini boşaltıp, milleti ibadete değil de gösterişe sevk etmiştir. Zengin iş adamları otel ve restoranlarda  şaşalı iftar yemekleri verip yarısını çöpe dökmektedir. Maalesef  ki iyi niyetle kurulan iftar çadırları her geçen gün israfa ve insanları müsrifliğe yol açmaktadır. Peygamberimizin(s.a.v)’’ Ramazan ayı ibadet ayıdır.’’demesine   rağmen Ramazan ayına özel eğlence programları yapılmaktadır. Televizyonlarda satın alınmış hocalar milyonlar karşılığı, isteğe uygun fetvalar vermektedir. Televizyonlarda sahur programı adı altında çeşitli rezillikler yaşanmaktadır. Ramazan’ın o güzel yolunu Allah’a yaklaşma ulviyetini yetirip, sadece eğlence ayıymış gibi insanlara lanse edilmektedir. Öyle bir ortama geldik ki on bir ayı ibadet ile geçirip Ramazanda eğlenceye dalıyormuşuz gibi ve eğlence ayıymış gibi benimsetilmeye çalışılıyor. Biz müminler Allah’ın bize emrettiği o güzelim ayı ibadet ile geçirmek manevi baretimizi yüce Allah’tan almak için ibadet etmemiz gerekmektedir.
 
          Çok üzülerek şunu belirtmek isterim ki, Ramazan ayımızı dolu dolu yaşamak yerine insanların akıllarında olan iftarı çadırda, sahura kadar vur patlasın çal oynasın, sonrada bir mekanda sahur yapıp eve gidip yatmak hiçbir Müslüman’a yakışmaz. Bedenimizin zekatı olan oruç hakkı ile tutup o ay Allah’a naz-ı niyaz da bulunmak, Kuran’ı çok çok okumak, tevekküle dalmak kendimizde ki hataları gidermek, her ibadetimizde Allah(c.c) ile konuşuyormuşuz gibi teslim olmak, insanlara tebessüm etmenin ibadet olduğunu algılatmak, selamı içimizde yaymaktır Ramazan.
 
        Hz.Ali (a.s) bu ay için’’İnsanların kurtuluşudur, o kurtuluştan faydalanın’’ demektedir.Bu yüzden bizler Emevi ve Abbasi İslam’ından geleneksel İslam’dan vazgeçip okuyarak Kuran’ı ve Muhammed-i İslam’a teslim olmamız lazım.Allah(c.c)’nin bize buyurduğu gibi;’’Size din olarak İslam’ı seçtim.Üzerinizdeki nimetimi tamamladım.’’.Allah(c.c)’e yüz bin kere şükürler olsun ki bizi İslam ümmetinde yarattı.O yüzden Allah’a kalu-bela da söz verdiğimiz gibi gelen bu arada Allah’a teslim olalım.Savaşı bırakıp barıştan yana israfı bırakıp paylaşmadan yana ve yetimi gözeten birlik ve beraberliğimizi pekiştirelim ve bu güzel ayı ihya edelim.
 

 
                                                                                                 YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER SİZDEN GELENLER HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim