30 Mayıs 2016, 12:51 - 
TERCİH MESELESİ

TERCİH MESELESİ

İnsan topraktan bir nimettir, ne kadar iyilikle yetişirse bereketlenir. Kendisi gibi çevresindekiler de bu bereketten istifade eder.Ancak kötü yetiştirilirse ,bereket bir yana önce kendini çoraklaştırıp, sonra diğer insanları çölleştirmeye başlar aradaki fark yetişme tarzıdır, biri merhamet sevgi üzerine büyümüş diğeri ise zalimlik ve kötülük için yetiştirilmiştir. Peki burada suçlu bu insanları yetiştirenler olabilir mi,  Günümüzde insan yetiştirme zor bir hal almaya başlamıştır. Daha sinirli,  anlayışsız, hırs ve kötülük içinde kavrulmuş insanlar yetiştirilmektedir. 

Başarıyı başaramadığı gibi başaranında  önünü kesmek için uğraşan kendi dünyasında mutlu olamadığı için başkalarınında mutlu olmasını istemeyen kendinden başka herkesin acı çekmesini, düşük bir hayat sürdürmesini, çevresindeki insanların  mutsuzluğundan haz alarak tatmin olan bencil insanlar büyümektedir. 

Peki en basit örnekle'' Bir bahçıvan çiçeklere bu kadar değer verirken ki çiçek sevgiyi hissedebilen bir Nebahat bu sevgiye tepki veriyorda! İnsanoğlunu yetiştiren Anne babamı eksik davranıyor, yada Anne ve baba kendi için kendi hedefleri, kendi hayatları, kendi itibarları, kendi hırslarının altında egolarıyla yetiştirdiği çocuklarına vermesi gereken en önemli hissi sevgiyi unutup benliğine kişiliğine  doldurması gereken insani yaşamı davranışı vede ahlâkı eksik bırakıyor olabilir mi? 

Çocuk en zor ve en çok emek isteyen çiçektir. Ancak birçok anne ve baba daha kendisini yetiştirememişken ellerinde Filizlenip büyümek yıldızlara, bulutlara ulaşmak isteyen çocukları kendi hırsları, egoları uğruna yok etmektedir. Sonuç mu ?? Bilinçsiz annelerin babaların ellerinde büyüyen çocuklar düşüncesiz bireyler olup sevgisiz, merhamet yoksunu, hırs sahibi yaşamak için yıkmayı,  kırmayı, acı çektirmeyi normal gören bireyler var edecektir. Bilğili daha bilinçli anneler babalar yetişmeli unutmayın!!! 

Her çocuk topluma bir bireydir ve anne babanın yaşam mirasıdır. Ne öğrenirse hayatında öğrendiklerini uygulayacaktır. Demem o ki! Yetiştirdiğiniz her çiçek  ya dikenlerle dolu zararlı başı boş ormanlıklarda kaybolacak yada uçsuz bucaksız güzel çiçek bahçeleri olacak Seçim sizin.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Hülya BİCAN HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim