27 Mayıs 2016, 23:23 - 
Lak lak vakti değil, çalışmak vakti!

Lak lak vakti değil, çalışmak vakti!

Artık geçmişte yapılanlarla övünmeyi bırakalım.

Artık geçmişte yapılanlarla övünmeyi bırakalım. 


Sahabe dönüp dolaşıp "Bedr'de söyle yaptık böyle yaptık, Uhud'da o attığım tokadı bi görecektin ki, hele Mekke'nin Fethi'nde nasıl savaştı ama" demiyordu. İslâm'ı daha da yaymak üzere dünyanın dört bir yanına dağılıyordu, ömürleri zaten bununla geçti. 

Sultan Alparslan, "vay be eskiden neler yapmış ecdad, ne güzel insanlarmış onlar, nereleri fethetmişler de gelmişiz taa buralara kadar" dememiş, ordusuyla beraber Anadolu'ya gelmiş. 

Osman Bey, "Alparslan dedemizden Allah razı olsun mekanı cennet olsun, onlar olmasaydı biz buralarda olamazdık" gibi kimsenin faydasına olmayan cümleleri kurmamış, beylikleri toplayarak Bizans üzerine yürümüş. 

Fatih Mehmed Han, "ya zaten buraya kadar gelmişiz, Ebu Eyyub El Ensari hazretleri gibi bir sahabeye bile nasip olmamış ki, ben kimim de İstanbul'u fethedeceğim, bak nasılsa herkes İslâm'ı yaşıyor, İstanbul'un yarısını zaten almışız" dememiş. "Ya ben İstanbul'u alırım ya o beni" diyerek büyük Fethi gerçekleştirmiş. 

Yavuz Selim Han, "babam nasılsa padişah, ülkede işler tıkırında, ondan sonra da ben olacağım zaten kafam rahat yol yemek sigorta var" dememiş, "baba, sen burda otururken şia Anadolu'ya hakim olacak, ya sen sefere çık ya da ben" demiş. O gün bugündür elhamdulillah her şeye rağmen Ehl-i Sünnet korunmuş. (Ne sünnî ne şiîyim, müslümanım diyenleri saymazsak) 

Abdülhamid Han, "ben mi çekecem lan bu dünyanın yükünü zaten devlet batıyor, ben de birilerine yanaşıp işime bakayım" dememiş. Her türlü zorluğu üstüne alarak mücadelesini sürdürmüş. 

Enver Paşa, "reis biz Anadolu'ya bakalım, Ruslar zaten güçlü Türkistan'dakiler kendi memleketlerine baksın, biz kendimizi kurtarak da" dememiş, ömrünün sonuna kadar savaşıp en güzel mertebeye ulaşmış. 

Ömer Fahreddin Paşa, "hacı abi Araplar zaten orda ben ne diye gideyim ki Medine'ye buradan" dememiş. Askerleriyle beraber çekirge yiyerek "ölsek de Ravza'nı ruhumuz bekler" denmesine vesile olmuş. 

Velhâsıl. 

Tarihimizde anlat anlat bitmez zaten. Bitiremeyeceğimiz mevzuları konuşmanın bi manası yok. 

Ben Barış Kurt. 
Kendi nefsiyle cebelleşen lakin Nefs kavgamı verirken zulüm, adaletsizlik, haksızlık varken susmayan biriyim. Allah da susturmasın. 
Ne yapalım? Ardımızdan bir Fatiha okunsun istiyorsak, ardından Fatiha okunanlar gibi olalım. Yaşanan yaşanmış, büyükler görevini tamamlamış. 
Sıra bizde. Biz kendimizden mükellefiz. Dedelerimizin, atalarımızın, şeyhlerimizin imanı, ibadeti bizi kurtarmaz. Onları görmedik, duymadık. Ama niye hâlâ anıyoruz? Sizi de görmeyen, duymayanların hayırla yâd etmelerini istiyorsanız bir tavsiye; 

"İki saniye sonrasına garantimiz olmayan bir dünya için fırıldak olmaya gerek yok." 

Sen niye Fatih, Yavuz, Abdülhamid, Enver, Fahreddin, Bayram Ali, Muhsin olamayasın ki?YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Barış KURT HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim