23 Mayıs 2016, 09:11 - 
Hırsız İçerdeyse Kapı Kilit Tutmaz

Hırsız İçerdeyse Kapı Kilit Tutmaz

Hırsız İçerdeyse Kapı Kilit Tutmaz

İyilikleriyle bilinen bir adam iman etmeden ömrü nihayet eylemiştir. Hikâye bu ya hesap vakti geldiğinde mevzubahis adamın durumuna ilişkin iyileştirici bir karar verilmiş. Cehennem çeşitlerini dolaşacak, hangi cehennemi yeğlerse orada cezasını çekecekmiş.

Zebanilerin mihmandarlığı ile cehennem çeşitlerini dolaşırken kazanlar cehennemi denen yerde adamın dikkatini bir tuhaflık çeker… Buradaki kazanların üstü kapalı, fakat bir kazanın üstü açık. Adam zebanilere sormuş: “Neden şu kazanın kapağı yok?” Aldığı cevap hayli ibretlikmiş: “Ey adam, burada her milletin bir kazanı var. Her birinin üzerini kapatmışız ama işaret ettiğin kazan için bunu gerekli görmedik. Çünkü kazandan çıkmak isteyeni alttakiler kazana çekiyor. Böylece kimse dışarı çıkamıyor.”

Adam bu defa da acaba hangi millet diye meraklanmış ama sormaya gerek kalmamış. Kazanın etrafında dolanırken üzerinde Türkler yazdığını görmüş…

Tabi bu kurgusal bir hikâye ama cuk diye oturan bir millet varsa o da bizleriz maalesef.

Bizler yürekli bir milletiz… Kalbi aklından önde bir milletiz… Zalim düşmana merhamet edebilecek kadar kötüyü unutmayı, affetmeyi erdem bellemiş bir milletiz.

Saatsiz Zamanlar romanımda sözü edilen Çermiksu Köyündeki üç sülale birbirleriyle gırtlak gırtlağa ama köye dışarıdan gelen öğretmeni ağırlamada kusur etmemek için yarışır haldeler. Romandaki bu hal aslında ülkemizdeki vaziyeti sembolize etmek adına yerinde bir mesaj.

Ah bir kenetlenebilsek, sarmaş dolaş olsak, acabalardan şöyle bir arınabilsek, mümin olmanın gereği olarak elinden, dilinden, belinden emin olanlardan olabilsek… Ah bunu bir başarabilsek sadece kendimize değil, dünyaya barış ve huzuru getirmiş oluruz.

Tarih şahittir ki bizi bizden daha iyi bilen Çin, Moğol, Bizans, Haçlı ve bugün Batı bize bizlerden düşmanlar oluşturarak, bir tarafı diğer tarafa düşman bellettirerek, suni ideolojiler ve etnik terminolojilerle ayrıştırarak ittifakımızdan neşet edebilecek o devasa potansiyele öğrenilmiş çaresizliği kabullendirmek istiyorlar.

İşte bu yüzden iktidara muhalefet ediyoruz maskesi ile bugün ülkemize, geleceğimize ihanet edenleri görüyoruz. Milli duruş demek iktidara muhalefet ile devlete ihaneti ayırt edebilmektir. Milli duruş, şahsi menfaatlerinize uygun düşmese de devleti ve milleti her daim dik ve ayakta tutabilmektir.

Fakat bugün ana muhalefet partisini ötede beride Türkiye’nin dostu olamayan mihraklarla aynı safta ülkesini şikâyet eden, küçük düşüren, müdahaleye davet eden, cezalandırma uman teşebbüslerini milli duruşla bağdaştırmak ne mümkün.

Bir dönem “gerekirse bütün okullarımızı devletimize hibe ederiz” diye takiye yapan Paralel, menfaat pınarları ve umarları kesilince içteki sinsi şebekeleri, dışarıdaki misyonerleriyle her türlü kirli ittifaklarla Türkiye aleyhine nasıl çalıştıkları meydanda.

  Kürt halkı üzerinden Ermeni projesini gerçekleştirmek üzere yedi düzelin finans ve aklı ile güzelim ülkemin en mümbit topraklarını kırk yıldır insanlarımıza zindan eden PKK ve türevleri içeride ve dışarıda Türkiye’nin geleceğini ertelemek için seferber olmuş durumdalar.

Yani maalesef hırsız içeride. Hırsız içerideyse kapı kilit tutmaz. Fakat milletimiz uyanır, kendi potansiyelini keşfeder, Mete Han’ın sözüne uyar titrer ve kendine gelirse ne içerideki sinsiler ve hırsızlar ne de dışarıdaki efendiler bu kutlu yürüyüşü bir lahza olsun sekteye uğratamayacaklardır. Bilakis onların teşebbüsleri bizlere doğru yolda olduğumuza işret ile hızımıza hız katacaktır.

Eğer biz uyanırsak, eğer biz bir ve bütün olabilirsek, eğer prangalarımızdan kurtulabilirsek bütün Doğu âlemi yeniden şaha kalkacak, Batının sömürge ve kandan inşa ettiği güç ve zenginlik yıkılıp devrilecek, demokrasi ve özgürlük diye yutturulan maskeler düşecek.

Yarınların bugünlerden daha iyi olması dileğiyle.

Allah’ın nusret eli üzerimizden eksik olmasın.

Ahmet ÇİÇEK

 YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Ahmet ÇİÇEK HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ZEKAT , FİTRE VE ORUÇ FİDYESİ KİMLERE VERİLİR?
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim