14 Mayıs 2016, 13:30 - 
Vatan hainleri kimlerdir?

Vatan hainleri kimlerdir?

Özellikle son dönemlerde ortaya çıkan vatanser-vatan haini ayrımına bir de bu gözle bakalım.

Vatandaşın ekmeğine el uzatan, helal rızkını kazanmaya çalışan insanların elinden zorla ekmek teknelerini alanlar, onları helalden çevirip harama zorlayanlar; vatan hainidir.


Üzerine para verilse durulmayacak evleri -ev dediğime bakmayın, kömürlükten beter harabeleri- bin liradan, binbeş yüz liradan öğrencilere, mültecilere, yeni evlilere kiralayanlar; vatan hainidir.

Deri koltuklarında sefa sürüp, siyasetleri ve nefsleri uğruna gençleri birbirine düşüren, gençler simit çayla karınlarını doyurmaya çalışırken en iyi restoranlarda kusana kadar yiyenler; vatan hainidir.

Kaçak elektrik, kaçak su kullanıp kendi kullandıklarını başkalarının faturalarına yansıtanlar ve buna göz yuman yetkililer; vatan hainidir.

Teröristle mücadele yerine müzakere yolunu seçenler ve akan kanın baş sorumlusu olup daha sonra suçu başkalarının üzerine atanlar; vatan hainidir.

Özellikle Türkiye'de Ehl-i Sünnet harici akımlara destek verip programlar düzenleten, televizyonlara çıkan, afişlerini bastıran, onlara maddi manevi destek olanlar; vatan hainidir.

Gençlerin evlenmesini zorlaştırıp gençleri zinaya sevkeden, çocuklarının felahına değil de fesadına çalışan, bu devirde namazı itikadı ahlakı yerinde olandan ekstra başka işler bekleyen ebeveynler; vatan hainidir.

Her yere tekel bayii, iddia, ganyan, loto bayiileri açılırken, ülkedeki medreseler, dergahlar, tekel bayiilerin ve meyhanelerin 10'da biri bile değilken, rızkını gezmeye, tozmaya, dünyalık zevklere harcayanlar; vatan hainidir.

Ülkemizde o kadar şehit verilirken, her gün şehit haberleri gelirken bilhassa televizyonlarda ve diğer yerlerde eğlenenler, göbek atanlar, gülenler, hiçbir şey yokmuş gibi davrananlar; vatan hainidir.

Meziyetleri ve bilgileri sebebiyle değil de tanıdıkları veyahut verdikleri rüşvet sebebiyle işe girenler, işe alanlar; vatan hainidir.

Boy boy afişler bastırıp, gereksiz kutlama harcamaları, lüks otomobiller, havuzlu evler alıp Ümmetin vahdetinden ve yetimlerin, mültecilerin sorunlarından bahsedenler; vatan hainidir. Sadece reklama harcadıkları paralarla kat be kat yardım, hayır işleri yapabilirler. Ancak tek dertleri reklamdır.

Toplumu bölen, ötekileştiren, kendinden olmayana kötü gözle bakan, en büyük parti benim partim, en büyük cemaat benim cemaatim diyerek cihad ettiğini sananlar; vatan hainidir.

Bu memleket üzerinde farklı ırklar yaşamışken, bizi birleştiren din, kültür, örf, adetlere bakmaksızın ırkçılık yapanlar; vatan hainidir. Milliyetçilikle ırkçılık farklı kavramlardır.

Büyük salonlarda, otel restoranlarında, meydanlarda Ümmeti ve Milleti kurtaracaklarını zannedip hayır paralarını gösterişe harcayanlar; vatan hainidir.

Memlekette o kadar fakir, durumu kötü, parasızlıktan evlenemeyen varken, zekatını vermeyen, zekatını verse dahi yardım edebilecek durumu varken yardım etmeyenler; vatan hainidir.

Vatana, millete, bayrağa, dine, askere, polise kurşun sıkan, bunları temin eden, göz yuman, izin veren, karşılarında durmayan; vatan hainidir.

Şimdilik aklımıza gelenler bunlar. Daha birçok hainler var ancak sayfalar dolusu yazmak gerekir; bu yazı şimdilik yeterlidir. Vatan hainlerini yazdık, bir sonraki yazımızda da vatanseverlerden bahsedeceğiz. Yukarıda yazılanlara bakarak, misalleri çoğaltabiliriz.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Barış KURT HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim