10 Mayıs 2021, 10:08 - 
Türkiye'de Filistin ve Filistinliler Hakkında Hangi Yalanlar Dillendiriliyor?

Türkiye'de Filistin ve Filistinliler Hakkında Hangi Yalanlar Dillendiriliyor?

Rabbim ikram etti imkan halk etti yeniden Mescidi Aksaya gitmek nasip oldu.

 Mirac-ı Nebeviyeyi Kudüste ihya ettik hadsiz hamd olsun. Bu ziyaretimizde önceki ziyaretimizdeki gibi ümmet için hiç bir şey yapamadık seyirci olduk geldik. 

Keşke ümmetin kanayan tüm yaralarını saracak bir kuvvetimiz olsaydıda o yaraları sarıp iyileştirebilseydik fakat olmadı. En azından Türkiye'de özellikle cami cemaatinin bile diline dolanmış yalan yanlış bir bilgiyi düzelterek duyurarak mescidi aksa kudüs konusunda Filistin halkı konusunda doğru bir bilinci ulaştırabildiğimiz insanlara ulaştırıp makbul ve mebrur bir hizmet etmiş olmak ümidiyle bir iki mevzuyu arz edeyim. 

Birincisi mescidi aksa kudüs denildiğinde en çok duyduğunuz konu orada muallak taşı olduğu ve havada durduğudur. Daha sonra yahudilerin bu mucize gizli kalsın diye taşın etrafını kapattıkları ve bu mucizeyi bu şekilde gizledikleridir. Belki bunu şuan okuduğunuzda evet bizde öyle biliyoruz öyledir öyle duyduk diyenleriniz vardır içinizde. Fakat bu bilgi yalan bir bilgidir. Kesinlikle muallak taşı diye havada duran bir taş hiç bir zaman olmamıştır böyle bir hadise asla yaşanmamıştır olsa olsa yahudi uydurması müslümanların aklıyla dalga geçmek için müslümanların önüne attığı yalandır ve bu yalan bilgiye inanıp yayan her müslüman bu yalanı uyduranlara bilmeden hizmet etmiş olmaktadır. Zira mirac hadisesi ile bütün ayrıntıları haber veren Peygamber aleyhisselam böyle bir detayı böyle bir şeyi asla söylememiş haber vermemiştir sadece bu açıdan bile değerlendirilse muallak taşı yalanının nasıl bir uydurma olduğunu herkes anlar. Kim bilir belkide yahudilerin Peygamber efendimizin kubbetus sahradan miraca yükselme hadisesini hazmedememesinden alay etmek için taş yükselmiştir diye uydurduğu bir bilgiden ibarettir. 

İkinci husus ve benim için en önemli olan mevzu Filistin konusu açıldığında bazen camii cemaatinin ve sokaktaki müslüman vatandaşın bile onlar Osmanlıyı arkadan vurdu onlar yahudilere toprak sattı şimdi bu musibeti o yüzden çekiyorlar hak ettiler gibi talihsiz sözler sarf etmeleridir. Gerçekte ise Filistin halkı asla Osmanlıyı arkadan vurmamış ve asla toprağını arazisini evini satmamıştır. Hatta kendi içlerinden satan bir kişiyi sattığı için hemen öldürmüşlerdir. Çünkü Filistin halkı için yahudiye yer satan öldürülmektedir bunun önünü bu şekilde kesmiş toprak satmayı böyle engellemişlerdir. Filistin halkı yahudilere toprak ve ev satmamış bilakis evleri arazileri sürekli gasp edilip şehid edilmişler ve sürülmüşlerdir. Zaten satma gibi bir bir durum olmuş olsa bugün zengin varlıklı refah içinde yaşayan çok filistinli olması gerekirki gidenlere mağlumdur filistinliler çok zor şartlarda ağır vergiler ve imkansızlıklar içinde yaşamlarını mücadele ile devam ettirmektedirler. Şimdi onlar toprak sattı Osmanlıyı arkadan vurdu yalanını yayanlar dillendirenler Allah'tan korksunlar. Peki bu yalan Türkiyede niçin yayılıyor dersiniz. Nedeni çok açıktır. Müslüman halkın şefkat merhamet ve yardım duygusunun önünü kesmek ve bu destekleri kırmak için ortaya atılan ve malesef bir çok kimsenin diline dolandırıp inanmasını sağladıkları bir iftiradır. 

Üçüncü ve son olarak internettede dolaşıp yayılan mescidi aksanın neresi olduğu konusudur. Bir resim yayılıyor. Efendimiz aleyhisselamın Miraca yükseldiği kubbetussahra gösterilip orası değil deyip gri kubbe olan kıble mescidi gösteriliyor işte burası mescidi aksa deniyor. Halbuki bu bilgide yalandır. Mescidi Aksa 144 dönümlük alanın tamamı dır. Yayılan bu yalan bilgi ile oluşturulan algı ise mescidi aksayı küçük bir yer gösterip işgal eden siyonistlerin bu işgallerini masum gösterme çabasıdır müslümanları bu konuda yanıltıp tepkisiz bırakma çabasıdır. 

Unutmayın inandığınız ve dillendirdiğiniz her yalan işgalci siyonistleri mutlu edecek bir ameldir ve mutlak surette mesul olursunuz ruzi mahşerde mazur olmazsınız. 

Sözümü Mescidi Aksa Kudüs muhafızlarından olarak tanıdığım Samer Siam'ın Kubbetussahrada bize verdiği bir ders ile noktalayacağım. Samer Siam kudus muhafızı diyorki nasıl ki bir annenin 3 evladı olsa bu 3 evladın hepsini eşit sever fakat bu evlatlarından bir tanesinin başına bir sıkıntı gelse o anne şefkatini sevgisini yardımını o tek evladının üzerine yoğunlaştırır taki onu kurtarana kadar. İşte İslamın üç evladı hükmünde olan Beytullah, Ravza-i Mutahhara ve Mescidi Aksa gözümüz önündedir. Ve bugün Mescidi Aksa sıkıntı içindedir işgal altındadır en fazla ilgiyi alakayı yardımı bekleyen Mescidi Aksa dır. Ümmeti Muhammedin bilinci bu şekilde gelişirse Mescidi Aksa kurtulur siyonistlere teslim edilmemiş olur. Samer Siam'ın sözü burda tamam oldu. Şimdi bu yazıyı okuyan müslüman kardeşler sıra sizde ne yapıp edin Mescidi Aksaya gidin Allahresulu aleyhisselam gidemezsenizde destek gönderin emir buyuruyorlar hadislerinde. Artık ittiba üzerinize farzdır bu farzı ifa edin. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. 

Rabbim Mescidi Aksayının kurtulmasına filistinin özgürleşmesine yardım eden bütün müslümanlardan ebeden razı olsun ve o fetihleri ümmeti muhammede göstersin. Amin

Araştırmacı Yazar
Süleyman Yasin AKDENİZYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Süleyman Yasin AKDENİZ HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim