02 Mayıs 2016, 12:34 - 
Mirac

Mirac

İnsan,beşerdir,acizdir,nisyandan gelmiştir kökü.istemeden günahlar işleyebilir.


Belki cok daha sonra Rabb'ine karşı mahcubiyetini de hatırlar.

bu mahcubiyetin tek çaresi nasuh bir Tevbe ile Yakarmaktır MEVLA'YA.ALLAH(CelleCelalühü) Tevbeleri en ziyade kabul eden tek kapımızdır.


Bir çocuğun yaramazlık yapıp annesine daha çok yaklaşması gibidir mümin kulun bu hali ve anne nasıl  sinesine basıp merhamet ediyorsa evladına Rabbimiz çok daha fazla merhamet eder kuluna.eğer ki nedamet dolu bir kalp ve nemli bir gözle RABBİ RAHİME YÖNELDİYSEK geri çevrilmeyiz o kapıdan.yeter ki biz O'(celle celalühü)na karşı bir adım atalım.


Biz bir adım atarsak Mevla Teala bize on adımla gelecektir.Rasulullah(aleyhisselam)böyle haber veriyor bizlere.nasılsa her gelen göçüyorsa buradan ve göçecekse bu handan Allah'ın rızasına kavuşmuş olarak göçelim İnşaallah bizler de.....Bizlere çok önemli mesajlar veren bir Hadis-i Şerif'i nakledeceğim şimdi.Gelin hep birlikte bu mesajlara kulak verelim:


'İbn Abbas(radıyallahu anh) anlatıyor:Bir gün Hz. Peygamber(aleyhisselam)Yanımıza çıkageldi ve mMiraçta  Mahşer meydanı gözümün önüne getirildi ve Bütün ümmetler bana gösterildi.Bazı peygamberler vardı ki yanında bir adamla,bazısı iki,bazısı tek başına,bazısı da arkasında ufak bir toplulukla geçiyordu.


Sonra büyük bir kalabalık gördüm.Onların benim ümmetim olmasını temenni ettim,Fakat 'Onlar Musa(aleyhisselam) ve ümmetidir'denildi.Sonra'Şu tarafa bak'denildi.O tarafa doğru baktığımda adeta ufku kaplamış bir kalabalık gördüm.Ardından,'Şu taraflara,Şu taraflara da bak!'denildi.


O tarafa doğru baktığımda aynı onun kadar bir kalabalık gördüm.Sonra Bana,'İşte onlar senin ümmetindir.Bunlarla birlikte Hesapsız-Azapsız Cennete girecek Yetmiş Bin Kişi vardır.'denildi.


Derken  Rasul-i Ekrem (aleyhisselam)hücre-i saadetine girdi.Sahabiler hesapsız-azapsız cennete girecek yetmiş bin kişinin kimler olabileceği hakkında konuşmaya başladılar.Kimileri,'Bunlar peygamberin sohbetinde bulunanlar olmalıdır.'derken,kimileri'Bunlar Müslüman olarak doğup,Allah'a ortak koşmamış olanlardır'dediler.Bunların yanında farklı birçok görüş ileri sürenler de oldu.


Onlar bu meseleyi tartışırken Rasul-i Ekrem(aleyhisselam)çıkageldi.'Ne hakkında konuşuyorsunuz?'diye sordu.'Hesapsız-Azapsız Cennete gireceklerin kim oldukları hakkında konuşuyoruz.'dediler.Bunun üzerine Rasul-i Ekrem(aleyhisselam):'Onlar büyü yapmayan,yaptırmayan,uğursuzluğa inanmayan ve Rablerine Tevekkül eden kimselerdir.'buyurdu.Ukkaşe ibn Mihsan yerinden fırladı ve 'Beni de onlardan kılması için Allah'a dua et Ey Allah'ın Rasulü!'dedi.


Rasul-i Ekrem(aleyhisselam):'Sen onlardansın!'buyurdu.Sonra  bir başka kişi daha kalktı ve 'Beni de onlardan kılması için dua buyur .'dedi.


Rasullullah(aleyhisselam) bu defa'Fırsatı değerlendirmekte Ukkaşe seni geçti.'buyurdu.'(Buhari,rikak 50;Müslim,İman 374)Cenab-ı Hak bizleride bu zümreye dahil olanlardan eylesin.......Her Namazımız Miraç,Miracımız daim,Miraç gecemiz mübarek olsun.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Mine DAĞLIOĞLU HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim