10 Temmuz 2017, 10:52 - 
Kaç Yazar ki

Kaç Yazar ki

Allah'a kul olmak ya da olamamak...

aslında varlığımızın özeti olan bir cümle bu..O'(c.c.)nu bulduktan sonra Kaç yazar ki diyebilmek gerek bu dünyaya.Allah'ı bulduktan sonra Leyla'yı neylemiş Mecnun.

Kainatın sultanını bulan daha ne arar ki şu dünya girdabında...Bediüzzaman hz. 'sultanı kainat birdir herşeyin anahtarı onun yanında herşeyin dizgini onun elindedir'diyor.madem ALLAH var dertlerden acılardan tasalanmak mümine yakışmaz..her daim dua etmek yakışır mü'mine...

Ben insanı ancak bana kulluk etsin diye yarattım buyuruyor Allah Teala.Dünyadaki varoluş ve gönderiliş sebebimiz evlenmek,üniversite mezunu olmak ya da dünya malı biriktirmek  için  değil.Dünyayı elimizin tersiyle itip Allahü Ekber diyerek edeple huzura durmak içindir...Secde Allah'a en yakın olduğumuz,fısıltılarımızın işitildiği en ala makamdır,hiçbir zaman kovulmadığımız aksine en çok sevildiğimiz yerdir şu gökkubbe altında..

bunca varlık var iken gitmez gönül darlığı diyor ya yunus.Kaç yazar ki Allah'ı,kainatı,insanı yoktan var edeni  bulamadıktan sonra gayrısı,dünya malı.bazen sebebini bilemedğimiz bulamadığımız hüzünlerimiz olur.neden böyle hissediyorum derken duaya açtığımızda ellerimizi hepsini unuturuz.demek ki vaktin hüzün olması duanın zamanı,kulluğun vaktiymiş.

İnsan saray gibi bir binadır;temelleri,erkan-ı imaniyedir.İnsan bir şeceredir;kökü esasat-ı imaniyedir.İmanın rükünlerinden en mühimmi ,iman-ı billah'tır;Allah' imandır.sonra nübüvvet ve haşirdir.bunun için,bir insanın en başta elde etmeye çalıştığı ilim,iman ilmidir.İlimlerin esası,ilimlerin şahı ve padişahı,iman ilmidir diyor Bediüzzaman hz.Başka bir yerde ise O'NU TANIYAN VE İTAAT EDEN ZİNDANDA DAHİ OLSA BAHTİYARDIR.O'NU UNUTAN SARAYLARDA DA OLSA ZİNDANDADIR,BEDBAHTTIR diye kaydediyor...Cenabı Hak Teala bizlere kendisine layık kul olmayı,Marifetullah ilimlerini okuyabilmeyi nasip eylesin..dua ile...VesselamYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Mine DAĞLIOĞLU HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim