20 Ocak 2016, 16:01 - 
Bazen 1000 adam 1 adam yapmaz

Bazen 1000 adam 1 adam yapmaz

Bazen 1000 adam 1 adam yapmaz

Gönlü mühürlü, hırsı ve kine gözünü karartmış insanların var olan olaylar ve ortaya çıkan tarifsiz acılar üzerinden siyaset yapıyor olmaları ve bundan medet ummaları ne denli çaresiz ve ne zor durumda olduklarının en büyük göstergesi.

Öylesine çaresiz ve büyük bir zavallılık içerisindeler ki bu hem fikren hem ruhen tükenmiş durumdalar. Masum insanların katledildiği ve tarifsiz çirkin savaşın sonuçlarından sadece bir insana yüklenmeleri ve oynanan büyük oyunu görmezden gelerek terörizmi meşrulaştırmaları asla ama asla affedilecek gibi değil. Bunu fikri özgürlük ve demokrasinin bir gereği olarak görmek modern dünyanın kabul edebileceği türden bir şey değil.

Bilim adamlarının, eğitimcilerin üst bilişsel düşünme yani kendi düşünmeleri üzerine düşünme, düşüncelerini kontrol edebilme yetenekleri üst düzeyde olmak zorundadır. Bunlardan bu onurlu davranışı beklemek hepimizin hakkıdır. Beklentimiz de budur. Böyle olmalıdır. Fanatizme düşmemek ve objektifliğini kaybetmemek bu guruplar için olmazsa olmaz hükmünde olmalıdır. Fakat görülüyor ki bu konuda kendisine akademisyen diyen ya da bir şekilde bu liyakati almış bulunanların ne büyük bir fanatizm içerisinde olduğunu görüyoruz. Bu gerçekten çok acı.

Toplumsal olayları bilim ışığında ve objektif bakış açısını koruyarak tartışmak ve meselelere aydın yaklaşımında bulunmak apayrı bir şey, ölümler üzerinden yok edemedikleri bir fikri,  kişi ya da kişileri ya da siyasi erki sorumlu tutarak buradan saldırıya geçip kendilerine bir tünel oluşturmak bu inanılır gibi değil. Hele bunu yaparken terörizmi ve ayrılıkçılığı kutsamak asla kabul edilebilir bir durum değil. Bu ne demokrasiye sığar, ne insan haklarına.

Engizisyon mahkemeleri, Ortaçağ Avrupa’sında kurulan Katolik kilisesinin dini inançlara karşı gelenleri cezalandırmak amacıyla kurduğu kilise mahkemeleridir. Aydın olmasını beklediklerimiz, bilimsek akademik çalışmalara imza atmasını arzu ettiklerimiz bu mahkeme yargıçlarına dönüşmüşler oysa.

 Engizisyon mahkemeleri ile kilisenin baskıcı düşünce sistemine karşı çıkılması engellenmek istenmiştir. Karşı çıkanlar en ağır cezalara çarptırılarak çeşitli işkenceler uygulanmıştır.

Bu adamların 2016 senesinde yapmaya çalıştıklarının bundan ne farkı var.

Cadı avına çıkmış gibiler adeta.

Engizisyon mahkemeleri, uyguladıkları acımasız işkence yöntemleriyle tarihe geçmişlerdir. Akla mantığa sığmayacak işkence yöntemleri kullanmışlar hatta suçlu bulunan kişi ölmüşse mezarından çıkarılarak işkence edilebileceğine inanmışlardı.

 

Şimdi soruyorum bu adamların kini bu değil mi? .Her olumsuzluğu ve ters giden ne ise bunu birine yükleme çabalarının bundan ne farkı var?

 

Engizisyon mahkemelerinin uyguladığı birçok işkence yöntemi mevcuttu. En korkutucu olanı ve adından en çok bahsettireni; “BÖĞÜREN BOĞA” yöntemidir. Bu yöntemde suçlu; metalden yapılmış boğanın karnına konulur ve ateşe tutularak canlı canlı yakılarak öldürülüyordu. Bu yöntemde suçlu bulunan kişi çok büyük acılar çekerek yavaş yavaş bağıra bağıra can vermekteydi.

Bu adamlar yani kendilerine akademisyen diyenler inanıyorum ki ellerine fırsat geçirdiklerinde bu işkencelerden daha beter işkenceleri uygulamaktan geri kalmayacaklardır.

Nereden mi biliyorum?

Zire masum bebek ölümlerini amaçları için kullananlar engizisyon yargıçlarından daha acımasızlarda ondan.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Bahadır YENİŞEHİRLİOĞLU HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim