11 Ocak 2016, 11:16 - 
Bütün kâinattan İlahi dergâha çıkan, bir duadır

Bütün kâinattan İlahi dergâha çıkan, bir duadır

Gölgeli (biblo vs..) veya gölgesiz (kağıt üzeri vs..) her bir resmin, kendisine ait bir müekkeli(vekili) vardır.

Bu vekil bulunduğu varlığın resim kelime vs.. enerjisinden sorumludur. O varlığı (resim kelime vs..) benimseyen herhangi başka bir varlığa enerjisini iletmek üzere faaldir..Negatif olan varlıklarda habis ruh,pozitif olanlarda tayyib ruh vardır.

mesela, güzel bir kelime ağızdan çıkar çıkmaz güzel kokulu bir melaike onunla beraber yaratılır. Sahibine hafiflik ferahlık metanet dirayet hamiyet sabır manevi his ve hassasiyet aşılamağa başlar..

bir galiz(küfür) kelime ağızdan çıkar çıkmaz onun ile beraber bir habis ruh yaratılır. kelimelerin sınıflarına göre yaratılanda sınıf kazanır.

 

Sanem-perestliği şiddetle Kur'an men'ettiği gibi, sanem-perestliğin bir nevi taklidi olan suret-perestliği de men'eder. Medeniyet ise, suretleri kendi mehasininden sayıp Kur'ana muaraza etmek istemiş. Halbuki gölgeli gölgesiz suretler, ya bir zulm-ü mütehaccir veya bir riya-yı mütecessid veya bir heves-i mütecessimdir ki, beşeri zulme ve riyaya ve hevaya, hevesi kamçılayıp teşvik eder.

SAİD NURSİ Sözler ( 410 )

 

1 den 8 e  kadar tayyib sınıfı vardır. 8.sınıf en latif en şerif tamir eden düzelten,fitneyi önleyen kuvvet ve sağlamlık verenidir..PEYGAMBER ler (a.h.s) ve varislerinden sudur eder.

1 den 7 ye kadar habis sınıfı vardır. 7.sınıf en üst üst düzey tahrib edici,yıkıcı, sarsıcı olanıdır. İBLİS ve avanesinde bulunur..

 

Her kabul görmüş, veya kişi tarafından oluşturulmuş benzeri her kelime resim vs..her eşya kişi veya benimseyenler için bir dua makamında arşa (Allah'ın perdesiz tecelli makamı) na kadar çıkar ve sahibine bedel biçilir..

 

Mesela; Bir kimse, 8 ismi azama mazhar GÜNEŞ e hakaret içeren bir yazı resim vs..oluşturduğunda veya oluşturulmuş olanı, sevip benimsediğinde, MADDİ ve manevi üşeyeceği,hastalanacağı veya hakaretinin dercesine göre kronik bir hastalğa yakalanıp muzdarip olacağı bir duruma giriftar edilebileceği gibi..

 

(Halbuki, güneş onun bizzat kendisine, hiç olmazsa haftada bir kez ciddi bedeni ihtiyacı olması yanısıra dolayısı ile sevdiği bedenine luzumu bulunan gıdaların pişirilme ocağıdır. buna benzer sayısız hikmetleri bulunan ilahi büyük nimetler sırasındadır ve şükrü icab eder..)

 

Bu ise tövbe ve nedamet etmemek şartı ile, kişinin inancı,saf iyilerden veya kasdi inad eden inançsız kötü düşünceli habis ruh olanlarına göre ya hemen hafifçe bir uyarı bir ihtar manasında yada inadı kalıtsal olanlar içinde sadece bu tür cezaların uygulama yeri olan ALLAH'ın dev ülkesi olan cehenneme ertelenir... Ama mutlaka cevap alacaktır...

Bu ise yerlerin ve göklerin tek HÜKÜMDAR'ı olan ALLAH'ın mülkünde iyiliği ve iyileri himaye, fenalığı ve fenaları izale ve semavî tokatlarla zalimleri ve yalancıları imha etmek kanununa tabidir.. 

 

Elhasıl: Bütün kâinattan dergâh-ı İlahiyeye çıkan bir duadır. Esbab olanlar, müsebbebatı Allah'tan isterler.

SAİD NURSİ Mektubat ( 300 )YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Uğur SEZEN HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim