15 Kasım 2015, 10:51 - 
Evlilik Neden Yapılmaz!

Evlilik Neden Yapılmaz!

Evlilik başa bela günümüzde

Evlenmeyen bir pişman evlenen bin pişman farkında mısınız? Önceden insanlar birbirine "Evlen!" diyordu, şimdikiler "Deli misin? Sakın evlenme!" tembihleri yapıyor. Ben karışmam, kim ne isterse onu yapsın! Zira zorlamayla yapılan evliliklerin halini görüyoruz maalesef.

İçten gelmeyen, başkalarının ısrarıyla yenilen yemek nasıl mide bulandırıyorsa, başkalarının ısrarıyla yapılan evlilik de bir o kadar rahatsız edicidir emin olun. Evlilik, başkalarının için yapılmaz. Evlilik, başkasına hava atmak için yapılmaz. Evlilik, başkasını memnun etmek için yapılmaz. Evlilik, başkaları çatlasın diye yapılmaz. Evlilik, başkaları kıskanıldığı için yapılmaz. Evlilik, başkalarını kıskandırmak için yapılmaz. Evlilik, ötekine kaptırmayayım, ben kapmış olayım bu kişiyi diye yapılmaz. Evlilik, evden kurtulmak için yapılmaz.

Evlilik, facebookta düğün resimleri gördünüz, havaya girdiniz yapılmaz. Evlilik, evde kendinize bakamadığınız için, birisi sizin işlerinizi yapsın diye yapılmaz. Evlilik, zamanı geldi artık, beklemeye gerek yok, diye yapılmaz. Evlilik, çocuğum olsun diye yapılmaz. Evlilik, yaşım geçiyor diye korkulduğu için yapılmaz. Evlilik, evde kaldınız diye yapılmaz.

Evlilik, maddi olarak rahat etmek için yapılmaz. Evlilik, birkaç yıl sonra zengin bir dul olmayı istediğiniz için yapılmaz. Evlilik, birilerinin çenesi kapansın diye yapılmaz. Evlilik, anne baba birini buldu, evlenmezseniz hakkını helal etmeyecek tehdidi var diye yapılmaz. Evlilik, eski sevgiliyi unutmak için yapılmaz. Evlilik, eski sevgiliden umut kalmayınca, yeni kişiyle soluklanmak için yapılmaz. Evlilik, ötekine inat olsun diye, bak beni kaçırdın şimdi avucunu yala, mesajı vermek için yapılmaz. Evlilik, arkadaşlarım evlendi, toplantılara yalnız gitmek olmuyor, diye yapılmaz. Evlilik, yalnız kalmak istemediğiniz, her an Ediyle Büdü modunda yaşamak istediğiniz için yapılmaz. Evlilik, beşik kertmesi yaptılar diye yapılmaz. Evlilik, bunalımdan çıkmak için yapılmaz.

Evlilik, -sadece- harama bulaşmama nedeniyle yapılmaz. Evlilik, ... Evlilik, evliliğin olası keyifleri için yapılır. El ele vermek için yapılır. Birlikte zorlukların üstesinden gelmek için yapılır. Engellemek, önüne taş koymak için değil, elinden tutup ileriye taşımak için yapılır. Geride kaldığında destekleyerek öne geçirmek, öne geçtiğinde ona güvenerek arkasından gitmek için yapılır. Evlere güz şenliği, kalplere bahar yolculuğu olsun diye yapılır. Sevdiğiniz için yapılır.

Hep seveceğiniz için yapılır. Zamanla sevmekten vazgeçecekseniz, onu yormadan bırakıp gidebilecek kocaman yürekleriniz olduğu için yapılır. Tebessümüne vesile olmak, tebessümünüzün vesilesi olsun diye yapılır. Siz kendi içinizde tamken, kendinizle mutluyken, aynı şekilde kendi içinde tam olan ve sizinle çifte kavrulmuş mutluluğu yakalamak isteyen kişiyle yapılır.

Birbirinizin gözünün içine bakmaktan ziyade, birlikte karşıya bakabileceğiniz güzel bir zihniyetle yapılır. O zihniyeti kalp sever, akıl tasdik eder, ruh yanında huzur bulur..

. Ne güzel bir evlilik şeklidir o değil mi? Var mı? Az da olsa var. Artırılabilir mi? Aklınızı başınıza alarak yola çıkarsanız, aklınızın kalbi, kalbinizin aklıyla adım atarsanız tabii ki artar.

Sevgiler...YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Mehtap KAYAOĞLU HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim