13 Ocak 2016, 11:49 - 
KİTAPLAR PAZARLAMA ARACI DEĞİLDİR

KİTAPLAR PAZARLAMA ARACI DEĞİLDİR

Bir kitabı menşeine inerek, ağaç kokusunu alana kadar okuyun

    Kitaplar...Okuyan insan için, kapağına bakıldığında bile huzur veren,solduğu kokuyu değiştiren kitaplar.

    Hemen hemen hepimiz okul çağından başlayarak, kitap okuma alışkanlığını kazanmak için bir şekilde atılımlarda bulunmuşuzdur. Ya okullarda verilen dönem ödevlerinden dolayı, ya da okullar da her yıl geleneksel satışa sunulan Dünya klasikleri setleri vesilesiyle bir şekilde kitaplarla tanışmıştırız. Kimilerimiz gerçekten kitapları çok sevip tam bir kitap kurdu olmuşuz,kimilerimiz bu alışkanlığı kazanamayıp kitap okumayı çok sıkıcı bulmuşuzdur.

   Zaman ve devir ilerledikçe büyük bir kesimimiz herhangi bir kitap fuarına gittiğimizde veya bir kitapçıya uğradığımızda büyük bir ihtimalle en az bir kitap alıp, o anki duygularımızla ?'ben bu kitabı en fazla iki günde bitiririm'' diyip vitrin raflarına kaldırmışızdır.

   Fakat zaman ilerledikçe ve teknoloji geliştikçe kitapların satışı çok değersiz ,faydasız farklı bir boyut kazandı.Kitabın konusu ve faydasından çok bu kitabı albenisi ile nasıl satarım pazarı ortaya çıktı.Çok uzak olmayıp geçmiş senelerde toplumun çoğunda depresyon,sıkıntı ve dikkat dağınıklığı gibi temalar ön plana çıkarılarak ?'Kendinizi nasıl tanırsınız'', Bir insanı 6 ayda nasıl tanırım'' v.b kitaplar çıkmaya başladı.İnsanların fazlasıyla dikkatini çeken bu kitaplar gerçekten çok sattı.Fakat bunu fırsat bilen bir çok firma bir insanı 6 ayda tanımayı, ?'Bir insanı 1 saatte nasıl tanırım'' a kadar indirgedi ve diğer kitaplardan pekte farkı olmayan kelimeleri hemen hemen kopyala,yapıştır yaparak işin tamamen pazar ve kar boyutuna ulaşmayı hedefledi.Maalesef zamanla bu konuların pratik kursları bile açılarak sanki tek çare bu kurslardaymış gibi bir algı oluşturularak,insanlar tek çarenin sanki bu kitapları okumak ve bu kurslara gitmek algısına kapıldı.Oysa ki insan öncelikle Dua ile Rabbinden yardım isteyeceğine,kapitalist sistemin kurbanı olmaya doğru gidiyordu.

   Bu bağlamda özellikle şuna dikkat etmeliyiz ki; Yaşadığımız dönem kapitalist sistemin boyunduruğu altına girmiş ve yetişen yeni nesillere birçok tuzaklar kurulmuştur. Bu süreçte çocuklarımıza okutacağımız kitaplara ve eğitim metotlarına çok dikkat etmeli, her türlü tüketim çılgınlığından da uzak tutmalıyız. Unutmayalım; kitaplar muhakkak ki okunsun diye var.Fakat bilgiyle dolu olanları okuyalım,parayla dolu olanları değil !

Bir kitabı menşeine inerek, ağaç kokusunu alana kadar okuyun !YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Orhan Sezgin SELÇUK HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim