04 Ocak 2014, 14:12 - 
Ey Hüznüme Yâr Bellediğim

Ey Hüznüme Yâr Bellediğim

Sukût bürünmüşse dillere yara derindir.. Yara derinse Allah kerimdir !.. Nur Hayat Şuara

Ey Hüznüme Yâr Bellediğim Sen giderken kırılgan tavrın ruhumda kayboldu. Sesim... İnciten uzaklığının garipliğinde boğuldu. Ruhumda dantel dantel ördüğün sevdan yoklukla buluştu. Tebessümün bir gölge gibi çehremde her an sürur’du.

Ey hüznüme yâr bellediğim, Sevdasını sevdama eklediğim, Hani sinelerde derman bekleyen ruhlara aşk olacaktık. Hani sevdamızı Kaf Dağı’nın zirvesine yazacaktık. Sonsuzluğa sonsuz sevdalara bir efsanede biz olacaktık. Gülün kokusundaki aşkı, Buruk gönüllere zerrelerle taşıyacaktık.

Ey hüznüme yâr bellediğim… Gel sinende aşkımızı resmedeyim. Sen aşkın adını unuttuğun; gönlünden attığın gün... Vefasızlığın semada çınlıyordu, Sözlerini unutmuştun bütün. Yâr demek yoldaş demekti; yarıda bırakmamak Ruhunla canın, canına bir bütün olmak Bir güle baktığında aynı sevdayı bulmak... Üzüldüğünde aynı hüznü hücrelerinde duymak Gayen davan, rotan yürekler, Hedefin Kelâmullah’ı yaymak.

Ne oldu Ey yâr? Söyle ne oldu? Bahtına düşen güller mi soldu? Ağaçtan düşen yaprak misali yitti ümitlerin. Ümitsizliğinle benim de ruhuma bir çizgi çizdin. Hani tökezleyecek ama asla vazgeçmeyecektin. Ey hüznüme yâr bellediğim… Sevdasını ruhumda tesbih tesbih çektiğim. Sırrım ruhunda asilleşmiş bir sevdaydı. Yüreklerimiz duru, ihlâsımız âlemlere âlâ’ydı. İmanımızla sevgimiz canlara rehber, Güneşe tutunan ışıklardı. Yüreğini ısıtan bu aşk, Meleklerin rükûsunda dalgalanacaktı.

Hadi dost, hadi doğrul! Sen haktasın! Batılı eriten ruh yine gözlerinde şahlansın. Tuttuğun elin sıcaklığı yüreğinde vefalaşsın. Düşsen de !.. Sonsuz hamleyle, tövbeyle Rabbim rahmetiyle yargılasın.

Kalk ve doğrul! Hüznüme yâr bellediğim yâr. Nice sırlar içinde daha binlerce sır var. Tut elimi biz ezelde yaptığımız biat ile söz vermiştik. Tekrar koy başını bu yola, Unutma kurtuluş İslam’da demiştik. Yüreğinin nazenin çığlıklarında bulmuştun benliğini... Kur’an’la sükûnet bulmuştu o an sanki dün gibi... Allah aşkına unutma Allah’ın seni nasıl sevdiğini. Rabbim Muhabbetullah’ta birleştirsin yüreklerimizi. Bizlerin sevdası sonsuza yazılmış. Anla! Bırakamayız yüreklerimizi. Bizlerin sevdası sonsuza yazılmış. Anla! Bırakamayız yüreklerimizi…

| Nur Hayat ŞuaraYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Nurhayat ŞENBALKAN HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim