15 Aralık 2014, 10:22 - 
Aşkını Kaybetmekten Korkuyorum

Aşkını Kaybetmekten Korkuyorum

Kirli suların aktığı bir kalpten, hüzün dolu bir kalple doğruldum!

Yak artık sözcüklerimi...
Bir yeni doğum başlasın, sen "tamam" dediğin de! Bildiğim her şey silinsin ve senin aşkının mahiyetinde senin kelamınla yeni bilgiler işlensin içimin enginlerine! Kuşku yok ki beni en iyi sen bilirsin!

Ez_ cümle!
Kalp bulanık, cümlede... Dağılmış harflerin ortasında, mübarek ayın rahmetine sığınıyorum... Nedir beni böyle için için eriten şey? Nedir kalbimi daraltan, yolumu yokuşa süren, gözümü nemlendiren şeyin adı? Tozlu ve yıpranmış kalplerin arasında beni nedir böyle bunaltan, dağıtan şey?

Sadece aşk bahçesi istiyorum!
Ki yeryüzünde her gün yalan, inkâr, isyan, haksızlıklar çoğalırken; kırkikindi yağmurları Olup aşkın düşsün bu kirliliklerin üzerine diye... İçimin daralıp da unutulduğumu hissettiğim anlarda en çok da olsun bu! Seni unutmadım yağmurları olsun! Küçücük bir çocukken yatağımda açtığım ellerin masumluğuna yağdığın gibi hani! Sonra zaman geçip de büyümeye başladığım anların sancılarını hissettiğim anlarda gönderdiğin işaretler gibi hani!

Korkulu gecelerimin, manidar rüyaları olduğun gibi hani! Hani ne zaman bir şeye kapılacak olsam, onu benden alarak, "seni ben bahşettim, sen en çok benimsin" dediğin anlar gibi hani! Yak lügatlerimi, bitir dünya'ya olan bağlığımı ki, onlar nedir ki senin varlığının yanında? Yok, olsun sözcüklerim, senin kelamın bana yeter!

Yani geçmiş, gelecek ve şimdiki zamanlarda...
Yani bana ruh üflediğin andan, bedenimi bahşettiğin anın ışığına kadar değil bir tek; tüm zamanlarda bana yalnızca, bana bir tek, bana her daim "SEN" yeter! Çünkü senin sözcüklerinde fanilik yok, senin dokunuşlarında ihanet yok! Sen sınırlı seven değilsin çünkü... Sınırsızlığın içerisinde beni bir tek "kendinle meşgul et"!

Kalbim mi daraldı? Olsun! Daraltan kim ki, tamir edecek senken, o benim ışığıma yükselebilir mi? Rabbim! İlahım! Yaratıcım! Ezeli evveli sevgilim! Aşk adına her ne varsa bildiğim; isminde ezber ettiğim! Dert, olsun! Ona da razıyım! Bilirim derdin, aşkınla daha fazla yakmak içindir! Öyleyse yak; her zerrem senin olsun... Değil mi ki ben senin sevdalınım!

Kirli suların aktığı bir kalpten, hüzün dolu bir kalple doğruldum!
Bu yüzden tepeden tırnağa acıktım ve susadım! Aşk kadehinde yudumlamak için arınmışlığı, sana bu nazım! O kadar kendimle ve yalnızdım ki son zamanlarda; her dünya telaşına kapılanlar gibi de olsa; ben bu günahın altında paramparçayım! Ve sözün hükmü geçmez yaşanandan öteye! Ve yaşanılan tam manasıyla anlaşılmaz her kalpte! Sevinmeliyim şimdi acıma, biliyorum! Acıyorsa kalbim, yine biliyorum tesellin kapıda! Ne şeref ki inanan kalp üzerine ayaktayım!

Şimdi yak lügatlerimi!
Yazmak üzerine yaratılmış da olsam ne olur yak harflerimi! İnşirah gibi bir dua ile arındır kalbimi... Cibril yarmasa da olur göğsümü! Sen ol dedikten sonra; arınır kalbim... Canımın neden yandığını, pelikanlarının yavrularını neden kanlarıyla beslediklerinde anladım!

Ama kalp gül kelamın peşindeyken, karşıdakinin çamurda olan gözünün manasını bir türlü anlamadım! Ve ne olur, bunu anlayacak hale getirme kalbimi! Aşkını kaybetmekten korkarım... Şimdi yağmurlar yağmalı üzerime! Bütün sözcüklerim susmalı... Oruçlu bir nefisle, iftarı bekler gibi; aşkının yağmurlarını beklemeli kalbim... Duy ey sevgilim! Ben senden daha çok kimseyi sevmedim ki... Şimdi dilimin bağını çöz... Kuranı içime işle... Senle benim aramdaki kurtuluş olan ismin; yani aşk peygamberinin; yani habibin MUAHMMED'in isminde gülümse bana!

Benim senle onun arasında sıkmış bir kalple aşka duam var! Değil mi ki ismi buldum: Muhammed! Kapıya vardım: Muhammed! Öyleyse aşkın adı: Muhammed... Bana senle onun arasında cezbe girecek bir kalp ver! Kalbimi ellerine bıraktım! Derde de esen dokun, deva da sen ol!

Şimdi bil okuyucu;
Vakit aşkın vakti! Gök kubbede duyulası en güzel nağmeler var! Bilal'ın sesinden olmasa da sesin ardındaki ses de yine Bilal var! Günahkâr suların içinde; temiz kalpler var ve ellerinde kur'an! Rabbim meleklerine niyazda: "Dua eden kullarıma âmin nidalarında bulunun"! Bize herkesten çok Allahtan fayda var! Doğrulalım içimizdeki acılardan, yalanlardan, ihmalkârlıklardan; tutunup aşkın ışığına sevgiliye doğrulalım!

Şimdi içimde aşk var; acımın ayazlarında...
Beni kim bilsin; beni MEVLA bilsin! Peki, kim anlasın bu yazıyı kalbi doğru olanlar anlasın!

Es selam...
Aşk üzerinize yağmur olup yağsın... Vardığınız kapı Muhammed; zikrettiğiniz isim Allah olsun...

Not: İnsanoğlu ne garip bir varlık! En şerefli olmak yazgısı ile yaratılmışken; en aşağılara göz dikmekte ısrarlı! Acısı da şerefli olanlara kaldı...YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Eda BİLDEK HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ZEKAT , FİTRE VE ORUÇ FİDYESİ KİMLERE VERİLİR?
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim