Araştırmacı Yazarlar | Yazarlar

MUBAREK CENNETİN KATLARI, GÜZELLİKLERİ

23 Kasım 2021, 18:35

        MUBAREK CENNETİN KATLARI, GÜZELLİKLERİ

                  RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH’IN ADIYLA

   HAK TEALA KUDRETİYLE YEDİ KAT GÖKLERİN ÜSTÜNDE ARŞ VE KÜRSİ'NİN ALTINDA,ARŞ'IN NURUYLA SEKİZ CENNET YARATMIŞTIR.BİRİ DİĞERİNDEN ÜSTÜN OLAN BU CENNETLERİN EN YÜCESİ "ADEN CENNETİ"DİR.CENAB-HAKK'IN GÖRME KONUSUDUR.
   1.KAT=DARÜ'L CELAL:BU CENNET,BEYAZ İNCİDENDİR.

   2.KAT:=DARÜ'S-SELAM:BU CENNET,KIRMIZI YAKUTTANDIR.

   3.KAT=CENNET'ÜL ME'VA:BU CENNET,YEŞİL ZEBERCEDDENDİR.

   4.KAT=CENNETÜ'L HULD:BU CENNET,SARI MERCANDANDIR.

   5.KAT=CENNET'ÜN-NAİM:BU CENNET,BEYAZ GÜMÜŞTENDİR.

   6.KAT=CENNETÜ'L FİRDEVS:BU CENNET,KIRMIZI ALTINDANDIR.

   7.KAT=CENNET'ÜL-KARAR:BU CENNET,SARI MİSKTENDİR.

   8.KAT:CENNET'ÜL ADEN:EN GÜZEL LÜ'LUDEN'DİR. BU CENNET, BÜYÜK BİR ŞEHRİN ORTASINDA VE YÜKSEK BİR DAĞ ÜZERİNDE BULUNAN BİR İÇ KALE GİBİ BÜTÜN CENNETLERİN İÇERİSİNDE VE ORTALARINDA BULUNMAKLA,YERİ;HEPSİNDEN DAHA GÜZEL VE DAHA ÜSTÜNDÜR.CENNETLERDEKİ NEHİRLERİN ÇOĞUNUN KAYNAĞI BURADADIR.SIDDKLARIN VE HAFIZLARIN YERİ BURASIDIR.AYRICA CENAB-I HAKK'IN TECELLİ ETTİĞİ (GÖRÜNDÜĞÜ) YERDİR BURASI.
   HER CENNETİN ENİ VE UZUNLUĞU 100 YILLIK YOK OLAN BİR KAPISI VARDIR.HER KAPINPN SARI ALTINDAN OLAN İKİ KANADI VARDIR.RENGARENK ÇEŞİTLİ MÜCEVHERLERLE SÜSLENMİŞTİR.

   1.CENNETİN KAPISI ÜZERİNDE "LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMED'ÜN RASULULLAH"YAZILIDIR.DİĞER KAPILARI ÜZERİNDE"ENE LA A'ZAP MEN KALE LA İLAHE İLLALLAH (BEN,LA İLAHE İLLALLAH DİYENE AZAB VERMEM)"YAZILIDIR.BÜTÜN CENNETLERİN TOPRAĞI MİSK,TAŞLARI MÜCEVHERDİR.BİTKİLERİ ÇEŞİTLİ RENKTE,ÇİÇEKLERİ KIRMIZI ZA'FERRAN'DIR.BİNALARIN BİR TAŞI ALTIN,BİR TAŞI GÜMÜŞ,TOPRAĞI İSE AMBER'DİR.KÖŞKLERİ EN GÜZEL LÜ'LÜ'DEN VE SARI YAKUTTANDIR,HEPSİNİN KAPILARI MÜCEVHERDİR.HER KÖŞKÜN ÖNÜNDE DÖRT NEHİR AKAR.BU NEHİRLERDEN BİRİ HAYAT SUYU,BİRİ HALİS YOĞURT,BİRİ TEMİZ ŞARAP,BİRİ SÜZÜLMÜŞ BALDIR.NEHİRLERİN ÇEVRESİ MEYVELİ AĞAÇLARLA DOLU VE SÜSLÜDÜR.BU AĞAÇLARIN EBEDİYYEN DALLARI KURUMAZ,YAPRAKLARI ÇÜRÜMEZ,DÖKÜLMEZ,MEYVELERİ TÜKENMEZ..
   BİRBİRİNDEN GÜZEL VE ÜSTÜN OLAN BU SEKİZ CENNETTE AKAN DAHA BİRÇOK NEHİR VARDIR.BU NEHİRLERDEN BİRİ;"RAHMAN NEHRİ"DİR.SUYU BÜTÜN NEHİRLERDEN SAF,TADI BALDAN TATLI OLAN BU NEHRİN RENGİ KARDAN BEYAZDIR.KUMU;İNCİDEN ÜSTÜNDÜR.
   CENNET NEHİRLERİNİN BİRİ DE "KEVSER NEHRİ"DİR.CENAB-I HAKK,ONU HABİBİ PEYGAMBER (A.S.V.)EFENDİMİZ'E VERMİŞTİR.BU NEHRİN ENİ;900 MİLDİR.KAYNAĞI ARŞ'IN ALTINDA OLUP,ORADA SİDREYE GELİR.ORADAN DA FİRDEVS CENNETİ'NE DÖKÜLÜR.YAYDAN ATILMIŞ OK GİBİ SÜRATLİ BİR ŞEKİLDE FİRDEVS-İ ALA İLE DİĞER CENNETLERDEN AKAR.KEVSER NEHRİ'NİN KOKUSU,AMBERDEN HOŞTUR.O'NDAN BİR KEZ İÇEN HASTALIK GÖRMEZ,TADINI ASLA UNUTMAZ.
   1.CENNETİN KAPISI YANINDA VE KEVSER NEHRİ'NİN KENARINDA RENKLİ CEVHERLERDEN SAYILARI YILDIZLARDAN DAHA ÇOK OLAN KASELER VARDIR.HAŞR OLMADAN,SIR'AT KÖPRÜSÜNÜ GEÇMEDEN VE PEYGAMBER (A.S.)CENNETE GİRMEDEN ÖNCE ÜMMETİYLE BU NEHİRDEN SU İÇECEKLERDİR.KEVSER NEHRİ'NİN BÜTÜN ÇEVRESİ EN GÜZEL LÜ'LÜ VE KIRMIZI YAKUTTAN SAF SAF YÜKSEK AĞAÇLAR İLE DONANMIŞTIR.DALLARININ ÇOĞU,ÇEŞİTLİ GÜZEL SESLER ÇIKARIR. DALLARININ ÜSTÜNDE BAŞKA TÜRLERDEN KUŞLAR VARDIR Kİ ÇEŞİTLİ DİLLERLE ALLAH(A.C.)'I TESBİH EDERLER.
  CENNET NEHİRLERİNİN BİRİ KAFUR,BİRİ NESİM,BİRİ SELSEBİL,BİRİ RAHİK-İ MAHTUM'DUR.BU SAYDIĞIM NEHİRLERDEN BAŞKA YÜKSEK CENNETLER İÇİNDE AKAN BİNLERCE NEHİR VARDIR Kİ,ÇEVRELERİNDE YÜZBİNLERCE AĞAÇLAR VE GÜZEL MEYVELER VARDIR..... RABBIM GİREN, GÖRENLERDEN EYLESİN İNŞAALLAH... ALLAH CC SELAMI BEREKETİ RAHMETİ ÜZERİNİZE OLSUN…

              METİN ALKAN

                     EĞİTİMCİ YAZAR

Araştırmacı Yazarlar
 Araştırmacı Yazarlar internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Araştırmacı Yazarlar Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ORUCUN BAYRAMI
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1) KAVAK AĞACI İLE KABAĞIN HİKAYESİ DARBELERİN GÖBEĞİNDELER AMA GÖRÜNMÜYORLAR (4)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim