Araştırmacı Yazarlar | Yazarlar

ZAFER İSLAMIN OLACAK İNŞALLAH...

24 Şubat 2019, 21:24

       ZAFER İSLAMIN OLACAK İNŞALLAH...

                         Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

   Tüm bu ateş çemberinin içende Çin’de Suriye savaşına katılacağını açıkladı..! İşte Peygamber Efendimiz s.a.v. in haber verdiği savaş geliyor.Melhame-i Kübra (Büyük Kıyım), kelime manası olarak “çok büyük ve çok kanlı” anlamına denktir.Hıristiyan inanışında bu savaşa Armagedon adı verilmektedir.
   İslam eskatolojisinde ise ahir zamanda gerçekleşeceğine inanılan, Mehdi’nin ilk zuhurunun olacağı, Amik Ovasında başlayacak, çok büyük ve çok kanlı geçecek olan ve “Büyük Kıyım” anlamına gelen savaştır. Ahir zaman savaşlarının ilki ve en büyüğüdür.Suriye’de uzun zamandır devam eden iç savaş artık Global boyutlara ulaştı ve korkutucu bir hal almaya başladı.Suriye’de yaşanan fitne ateşinin daha da büyümesi ve yeryüzünde günahların çok hızlı şekilde yayılmasıyla alametler bir bir gerçekleşmekte ve Mehdi/Deccal’in büyük savaşına doğru dünya hızla sürüklenmektedir.
   PEYGAMBER EFENDİMİZ S.A.V.BUNUNLA İLGİLİ NE DEMİŞTİ: ”Amik ovasında bir savaş olacak. Sarı ırk (yani RUS) la büyük bir savaş olacak. Savaşa katılanların 3 te 1 kaçacak 3 te 1 i şehit olacak 3 te 1 i ise ALLAH ın yardımıyla zafer kazanacak ancak ince bir nokta var. Bu savaşta RUM (NATO) yardım edecek. Bir kadının hamilelik süresi kadar anlaşmaya bağlı kalacak(9 ay) ama sonra anlaşmayı bozacak ve MELHAME-İ KÜBRA yani büyük savaş çıkacak. Çok insan şehit olacak. Kıyamete kadar bir daha böyle bir savaş olmayacak. Tamamen müslümanlarla, kafirler arasında olacak. Zafer İSLAMIN olacak ancak çok insan kaybı olacak.”
   Melhame-i Kübra – ARMAGEDDON Melhame-i Kübra, kelime manası olarak çok büyük ve kanlı savaş anlamına gelmektedir. İbranicede har-megido: Megido dağı’dır. Burası, Yahudiler ve Evanjeliklerin k…ıyamet savaşının kopacağına inandıkları yerdir. Akdeniz’den 15 mil içeride, Telaviv’den 55 mil kuzeydedir. incilde (16/16): “ve o, onları hep birlikte İbranicede Armagedon denilen bir yerde topladı” denilmektedir Vahiy’de.
    Bu savaşı nükleer savaş şeklinde yorumlayanlar vardır, Ezekiel 38 ve 39. bölümleri temel alarak: “Çok şiddetli yağmurlar ve dolu, yangınlar ve kükürdün kaynaması, dağların düşmesi ve yüksek kayaların çöktüğü depremler..” ABD başkanı Ronald Reagan, 1980 ve 1983’deki konuşmalarında Armagedon’u telaffuz etmiş, “Armagedon’u yaşayacak nesil biz olabiliriz” demiştir. İslam kaynakları 70.000 yahudinin Deccala tabi olacağını yazar. İsa ikinci defa avdet edecek ve deccalle savaşarak onu yenecektir.Bu savaşın gerçekleşeceği yer ise atların diz kapaklarına kadar kana gömüleceği haber verilen Amik Ovası’dır. Amik Ovası Torosların eteklerinde, Türkiye’de yer almaktadır . Hazır ol TÜRKİYE. SON SANCAK VE SON KALE TÜRKİYE.. Zafer İSLAMIN olacak İNŞALLAH.., Allah CC selamı bereketi Rahmeti üzerinize olsun...    
METİN ALKAN

                                         EĞİTİMCİ YAZAR

Araştırmacı Yazarlar
 Araştırmacı Yazarlar internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Araştırmacı Yazarlar Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
BÜYÜK SELÇUKLU SULTANI MELİKŞAH
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Uygur Türkü kardeşlerimden dinlediklerim Fetö Frarisi Fuat Avni Lakaplı Aydoğan Vatandaşın Mesai Arkadaşı Mustafa Aydın Dosya Tv Neden Panikledi? NE OLDUYSA O KARARDAN SONRA OLDU Diriliş Postası Yazarı, Dosya Tv ve Oda Tv İş Birliği İle Ortaya Atılan Bir Kumpas Daha Deşifre Oldu!
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim