Araştırmacı Yazarlar | Yazarlar

MÜSTEHCENLİK FİTNE FESAT

22 Eylül 2018, 07:20

             MÜSTEHCENLİK  FİTNE  FESAT

                Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

   Ahlaki yozlaşmanın bir göstergesi de müstehcenliktir. Fakat ne hikmettir bilinmez, artık müstehcenlik gündemden düştü. Görsel ve yazılı basında artık had, hudut belki değil. TV  ler tam anlamıyla çılgınlık sahneleri ile dolup taşıyor.
   Toplumların asıl kuralları ahlaki kurallardır. Hukuki kurallar ikinci planda kalır. Hatta Anayasası olmayan toplumlar var. Aslolan milletin vicdani ölçüleri ve kanaatleridir.
   Şimdi durup bir hesap yapmak lazım. Türk toplumu acaba bu tiplerden hangisine giriyor. Aslolan ahlak mı, yoksa kanun mu? Eğer ahlak asıl ise, bu milletin değer yargıları tarih boyunca örnek teşkil etmiş bir ahlaktır. Geçtiği bağdan üzüm alan askerimiz, salkımların yerine kese ile para bağlamıştı. Kul hakkına bu kadar önem veren başka bir millet bulunamaz.
   Kamu açısından da örnek bir toplumuz. Sultan Fatih, Rum usta ile yargılanmış ve mahkum olmuştur. Dünya tarihinde hiçbir hükümdarın tebaasından bir azınlıkla yargılanıp mahkum olduğuna tarih şahit değildir.
   Özetle ifade edersek, biz hem ahlaki yönden ve hem de kanuni yönden mükemmel bir toplumuz. Fakat bu mükemmelliğe rağmen ahlaki erozyon hızla devam ediyor. Kanunlar da işletilmiyor. Müstehcenlik başını almış gidiyor.
   Şimdi ilgililere ve yetkililere seslenmek istiyorum.
   Öncelikle muhatabım velilerdir. Sayın veliler, nerede ise yatak kıyafeti ile, topluma salıverdiğiniz çocuklarınız için örneğiniz nedir? Sizler tarihimizden, örfümüzden, dinimizden nasıl bu kadar koptunuz? Yolda gördüğümüz bir hanımefendinin benzerini İsveç?te, Almanya?da, ABD?de görüyoruz. Bu nasıl iş. Bu gidişin sonu nereye varacak?
   Sonra Sayın Cumhurbaşkanı ve devlet görevi ifa eden ilgililere ve yetkililere seslenmek istiyorum.
   Resmi dairelerde kıyafet yönetmelikleri tamamen delinmiştir. Etekler uçmuş, kollar kopmuş, göğüsler açılmıştır. Artık hanımefendiler sade bir atletle yetinebilmektedirler.
   Bir yandan başörtüsü mücadeleleri verilirken, öbür yandan vücutların alabildiğine sergilendiğini görüyoruz. Çelişkinin bu kadarı olmaz doğrusu. Sanatçı, manken, sporcu ve benzeri örnekler, artık topluma mal oldu. Evli çocuklu hanımlar bile örtüyü, mahremiyeti tuzbuz ettiler. Toplumun önünde son derece kötü örnek teşkil ediyorlar. Müstehcenlik (yani açıklık) ahlaki bir hastalıktır. Bu hastalığın yaygınlaştığı toplumlarda önce kalbi fesat ve fitne gelişir. Manevi duygular ve iman zaafa uğrar.
   Sonra tacizler, boşanmalar, ahlaksız ilişkiler gelişir. Aile yıkılır, saygı ve sevgi zarar görür. Zaten bir toplumun ahlaki değeri, o toplumda kadının yerine ve değerine bağlıdır. Kadın belirleyici unsurdur.
   Kadın ne kadar genelleştirilirse, ahlak o oranda yozlaşır. Çözüm; kadını korumaktan ve orta malı olmaktan kurtarmaktan geçmektedir. Allah CC selamı bereketi Rahmeti üzerinize olsun.

                        METİN ALKAN

                     EĞİTİMCİ YAZAR

Araştırmacı Yazarlar
 Araştırmacı Yazarlar internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Araştırmacı Yazarlar Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Metin ALKAN
GÖKLERİN VE YERİN ANAHTARLARI O’NUNDUR
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Uygur Türkü kardeşlerimden dinlediklerim Fetö Frarisi Fuat Avni Lakaplı Aydoğan Vatandaşın Mesai Arkadaşı Mustafa Aydın Dosya Tv Neden Panikledi? NE OLDUYSA O KARARDAN SONRA OLDU Diriliş Postası Yazarı, Dosya Tv ve Oda Tv İş Birliği İle Ortaya Atılan Bir Kumpas Daha Deşifre Oldu!
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim