Araştırmacı Yazarlar | Yazarlar

ŞEYTAN VE BİZE YAPTIKLARI

18 Şubat 2018, 04:22

ŞEYTAN VE BİZE YAPTIKLARI

                     Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

   ŞEYTANIN EN TATLI 12 SÖZÜ
   1 - BİR DEFAYLA BİR ŞEY OLMAZ
   2 - DAHA GENCİZ.
   3 - ALLAH (C.C) KALP TEMİZLİĞİNE BAKAR.
   4 - ALLAH (C.C.) İLE KUL ARASINA GİRİLMEZ.
   5 - EMEKLİ OLDUKTAN SONRA.
   6 - ZAMAN SİZE DEĞİL SİZ ZAMANA UYUN.
   7 - BİR ŞEY OLMAZ Allah(C.C) AFFEDER.
   8 - BU KADAR GÜNAHTAN SONRA BİRAZ ZOR AFFEDİLİRSİN.
   9 - FAZLA DÜŞÜNME KAFAYI YERSİN.
   10 - CEHENDEMDE BİR SÜRE YANDIKTAN SONRA CENNNETE GİRMEYECEKMİYİZ. (Sanki kibrit çöpünün ateşine dayana biliyormuş gibi)
   11 - BİZ BÜYÜKLERİMİZDEN BÖYLE GÖRDÜK.
   12 - AMAN HA DİKKAT BEYNİNİZİ YIKAMASINLAR.

   Şeytan, “Ey Rabbim beni azdırmana karşılık ben de yeryüzünde kullarına günahları süsleyeceğim ve onların hepsini mutlaka azdıracağım. Ancak ihlaslı kulların hariç!” (Hicr: 15/39-40) diyerek, kıyamete kadar insanoğluna düşmanlık yapacağına dair and içmiş bir düşmandır. Şeytanın bizimle mücadele edeceği en önemli harp meydanı, evlerimizdir. Şeytana karşı evlerimizde kaybettiğimiz her savaş, sokaklarımıza, şehirlerimize ve hayatımıza büyük işgaller ve yenilgiler olarak yansıyacaktır.

   Resûlullah (S.A.S.) buyuruyor ki; “Şeytan insanlar üzerine bölük bölük askerlerini gönderir. Askerlerinden en kıymetli olanları, en büyük fitneleri çıkaranlardır. Bunlardan biri gelir, ben bugün şöyle şöyle yaptım der. Şeytan sen hiçbir şey yapmamışsın der. Sonra başka biri gelir, ben bir karı kocaya musallat oldum ve onları birbirinden ayırıncaya kadar bırakmadım der. Şeytan bundan çok memnun olur ve o askerini yanına yaklaştırarak “sen ne kadar iyisin” diyerek takdir eder.” (Müslim) Efendimizin de (S.A.S.) işaret ettiği gibi Şeytanın ve askerlerinin en büyük hedefi evlerimiz ve ailelerimizdir. Yıkılan, çöken, huzuru kaçan her yuva, şeytan için teslim alınmış bir kale demektir. Şeytanın yuvalarımızda çıkaracağı fitnelere karşı sürekli uyanık olacağız. Efendimizin, (S.A.S.) “Öfke ve şiddet şeytandandır. Biriniz öfkelendiğinde abdest alsın, ayaktaysa hemen otursun, oturuyorsa yatsın.” (Tirmizi, Ebu Davud) uyarısı gereği evlerimizde çıkacak kavga ve huzursuzluk anlarında öfke ve nefretimizin pençesine düşüp şeytanın oyuncağı olmayacağız.

   Resûlullah (S.A.S.) buyuruyor ki; “Kişi evine geldiğinde içeri girerken ve yemek yerken Allah’ın adını zikrederse, şeytan (adamlarına); ‘Size burada gecelemek de yok, akşam yemeği de yok!’ der. Ama kişi, eve girerken Allah’ı zikreder fakat akşam yemeğini yerken zikretmezse, şeytan (dostlarına); ‘Akşam yemeğine kavuştunuz ama burada gecelemeniz mümkün değil!’ der. Adam eve girerken ve yemeğe başlarken ‘Bismillah!’ diyerek Allah’ı zikretmezse, şeytan (dostlarına); ‘Yemeğe de yetiştiniz, yatmaya da!’ der.” ( Müslim) Evlerimizi, yuvalarımızı şeytana teslim etmemek, onun rızıklarımıza ve huzurumuza musallat olmasını önlemek için sürekli teyakkuz halinde olacağız. Efendimizin, (S.A.S.) “Evlerinize girince kapınızı besmele ile kapatın, ışığınızı besmele ile söndürün, kaplarınızın ağzını besmele ile örtün. Çünkü şeytan besmele ile kapatılan kapıları açamaz.” (Tirmizi) talimatlarına harfiyen uyarak her işimizde besmeleli Müslüman olacağız.

   Resûlullah (S.A.S.) buyuruyor ki; “Biriniz uyuyunca şeytan ensesine üç düğüm atar. Her düğümü atarken, düğüm yerine eliyle vurarak ‘üzerine uzun bir gece olsun, yat’ dileğinde bulunur. Adam uyanır ve Allah’ı zikrederse bir düğüm çözülür, abdest alacak olursa, bir düğüm daha çözülür, namaz kılarsa bütün düğümler çözülür ve böylece canlı ve hoş bir halet-i ruhiye ile sabaha erer. Aksi halde habis ruhlu (içi kararmış) ve uyuşuk bir halde sabaha erer.” (Buhari) Şeytanın en sevdiği evler, uykunun galebe çaldığı, Allah’ın zikrinin ve namazın terk edildiği evlerdir. Evlerimizi şeytanın karargâhı haline getirmemek için sabah namazlarına topluca kalkacağız. Efendimizin, “Evlerinizi kabirlere çevirmeyin, şeytanlar, içerisinde Bakara Suresi okunan evlerden kaçar.” (Müslim) nebevi talimatı gereği evlerimizde Kur’an tilavetini eksik etmeyeceğiz. Şeytanın hile ve desiselerinden plan ve projelerinden korunmak için sürekli Allah’a sığınacağız. Allah CC selamı bereketi Rahmeti üzerinize olsun. METİN ALKAN

                                                       EĞİTİMCİ YAZARAraştırmacı Yazarlar
 Araştırmacı Yazarlar internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Araştırmacı Yazarlar Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Metin ALKAN
GÖKLERİN VE YERİN ANAHTARLARI O’NUNDUR
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Uygur Türkü kardeşlerimden dinlediklerim Fetö Frarisi Fuat Avni Lakaplı Aydoğan Vatandaşın Mesai Arkadaşı Mustafa Aydın Dosya Tv Neden Panikledi? NE OLDUYSA O KARARDAN SONRA OLDU Diriliş Postası Yazarı, Dosya Tv ve Oda Tv İş Birliği İle Ortaya Atılan Bir Kumpas Daha Deşifre Oldu!
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim