Araştırmacı Yazarlar | Yazarlar

RAHMETİN İÇİNDEKİ GAZABA ÇALAN SAAT

14 Şubat 2016, 00:49


Mızrak uçlu sevdalar dolanırken ömrüme,
Yaklaştıkça ömrümü okşayan acı var tende,

Gülümsemelerin nabzında, tam on ikiden vurur ya hayat,
İmtihan ya bu; boğulur kalırız acıların en koyusunda,

İnşirah, inşirah, inşirah…
Ya Rabbi! Şu aciz kuluna inşirah…

Saat gece yarısı, gökyüzünü sıksan sağanak sağanak rahmet boşalacak. Rahmet değecek günahkâr kaldırımların, serkeş yüzüne. Bulutların arasından sızan ışık, letaifi duyguları okşayan rüzgâr ve kulaklarımı rahatsız eden o gök gürültüsü. Huzursuzluk yayıldıkça sineye, adım adım geri çekiliyorum gök yüzünün  sakıncalı ışıklarından…

Usul usul rahmet yağıyor. Gönlüm, gözüm, ruhum hoş. Yürek harbinde  yaralı düşmüş dualar var. Gecenin sessizliğinde yürekten dile dolanan, avuçları semaya bakan aciz bir kulun yakarışlarıyla ıslanan cümleler var. Rahmetin bağrına yaslanan duaların nabzına değen o şiddetli gök gürültüsünde, korkunun derinliklerinde, yüreğim sesleniyor;  ya Kerimullah, rahmetini umarak semaya açmış olduğum avuçlarımın arasından, gazabına şahitlik ediyor ve “yeryüzüne değen her yağmur tanesi rahmetin ise bu şiddetli gök gürültüsü gazabındır,” diyorum. Hadis-i kutsi de buyurduğun gibi ; “Muhakkak benim rahmetim gazabıma galebe çalar. Benim rahmetim gazabımı geçmiştir.” Hadis-i şerifte buyrulduğu üzere, kulaklarımın ve gözlerimin şahitlik ettiği, rahmetinin içindeki gazabından sana sığınırım. Sana sığınırım ya Rabbi, sana sığınırım.

Fani yakarışların bağrında inleyen yüreğim, bekaya uzanan duaların telaşında… Sabırsızlığın çaldığı kapıyı, günahkâr dillerin aralayışı, kayboldu kaybolacak bu can, can evinde can verdi verecek, ah bu can… Korku ile ümit arasında, fani dünyanın fani adımlarıyla sırat-ı müstakimin başucuna, yara bere içinde iman davasında çığlık çığlığa, kalem mürekkebe veda edecekken, hasretin tam da ortasına düşüyor o büyük, şiddetli gök gürültüsü, odam aydınlanıyor, yüreğim telaşlı ve şöyle dile geliyor;

“Ve gök gürültüsü de bazen işte o çalar saattir... Rahmetin içindeki gazaba çalan saattir...!”

Dua ile… 

Araştırmacı Yazarlar
 Araştırmacı Yazarlar internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Araştırmacı Yazarlar Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
BÜYÜK SELÇUKLU SULTANI MELİKŞAH
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Uygur Türkü kardeşlerimden dinlediklerim Fetö Frarisi Fuat Avni Lakaplı Aydoğan Vatandaşın Mesai Arkadaşı Mustafa Aydın Dosya Tv Neden Panikledi? NE OLDUYSA O KARARDAN SONRA OLDU Diriliş Postası Yazarı, Dosya Tv ve Oda Tv İş Birliği İle Ortaya Atılan Bir Kumpas Daha Deşifre Oldu!
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim