Araştırmacı Yazarlar | Yazarlar

Yazarlık

18 Kasım 2015, 12:36

Yazarlık: Kutsal bir duygudur meslektir demiyorum çünkü yazarlık bir meslek değildir duygudur.düşüncedir.fikirdir yürek işidir.

Her kişinin değil er kişinin kaleminin konuşmasıdır yazarlık. Kelime hazinesine ezbere kelime yığmak değildir kelimeleri birleştirip cümle kurmayı becerebilmektir yazarlık. Öyle yazar deyipte geçmeyin kolay değildir yazarlık. Mangal gibi yürek ister haksızlığa karşı HAKKI yazmak için.

Ahirzaman’da HAKKI HAKKIYLA yazabilmekte iman ister dürüstlük ister, samimiyet ister. yazar ''farkın içindeki farkı fark edip farklı fark ettirebilen dir'' kim yazar? Neyi yazar? kime yazar? yüreğinde insanlık olan insanlık yazar,ve önce kendini yazar.

Yazar, derin hasretleri ve büyük yalnızlıkları yüreğinde taşıyan insandır. Yazar, kendi ekseninden evrene bakan ve gördüklerini yorumlayandır. Yazarak rahatlar ve tıpkı yağmurunu boşaltan bulutlar gibi dinginleşir. Yazdıkları da yağmur damlaları benzeri ilgilisine ulaşır.

Yazarlık, insanlara kalemini konuşturarak bir şeyler vermeye çalışırken incitmeden kırmadan yazabilendir. bir yazar eğer hataları ve yanlışları yazmak istiyorsa önce kendi hatasından, kendi yanlışlarından başlamalıdır yazmaya. Birilerini küçümsemek bir yazarın kelime hazinesinde asla bulunmaması gereken cümlelerdir. Yanlış yapanları dahi yumuşaklıkla tatlı dille anlatır tıpkı şu kıssada olduğu gibi ''hz Hasan’la Hüseyin çocukken, birinin yanlış abdest aldığını gördüler; adamın abdesti İslam’a sığmıyordu.

Ona en güzel şekilde abdest almayı öğretmek istediler. Adamın yanına gittiler. Biri, ‘Bu, bana yanlış abdest alıyorsun diyor’ dedi, İkimiz de huzurunda abdest alalım; bak, bakalım; ikimizden hangimizin abdesti şeriata uygun. İkisi de adamın yanında abdest aldılar. Adam da; “çocuklar” dedi, “sizin abdestiniz İslam’a tam uygun, doğru, güzel; bu yoksulun abdesti yanlışmış” diyerek kendi yanlışının farkına varır ve düzeltme imkanı bulur işte yazarlarda böyle olmalıdır çünkü yazarlar toplumun mihenk taşlarıdır.

Kalemleriyle yol çizenlerdir, doğruyu gösterenlerdir, kalemlerimiz tokat gibi olmalı sözlerimiz etkili olmalı ancak bu onuru gururu haysiyeti zedelememeli dir. Eğer kalemini birilerine hakarette, aşağılamakta, tokat atar gibi konuşturursan bunun adını hafif bir fiske koyamazsın kalemiyle kendini fiskeci sananlar karşıdakinin tokatını yemeyenlerdir ve son olarak deriz ki kendini ve haddini bilmeyen (sözde) yazarlara SEN SENİ BİL.  

SEN SENİ SEN SENİ BİLMEZSEN PATLATIRLAR ENSENİ..

 Zeynep DEMİR

 

 

 

 

Araştırmacı Yazarlar
 Araştırmacı Yazarlar internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Araştırmacı Yazarlar Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ÜMMETİN EMİNİ EBU UBEYDE BiN CERRAH
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim