Araştırmacı Yazarlar | Yazarlar

Gönlün kıyılarını ancak Rabbin bilir

07 Ekim 2014, 14:11

Kimi zaman sen imtihan olursun, kimi zaman imtihan vesilesi.. Bunu belirleyen biz değiliz. Kaçıp gitmek istesek de gidemeyiz. Çıkıp gitmek ister insan, evinden, memleketinden... her yerden... İnsan daha dayanamıyorum, bittim dediği anda gelir yardım, yeter ki sen o yöne dönmesini ve şükretmesini bil... Ve Rabbinin sözüne kulak ver: " Allah'ın izni olmayınca hiç bir musibet isabet etmez. Kim Allah'a inanırsa, Allah onun kalbini doğruya götürür. Allah her şeyi bilendir." Teğabün S.11 Nimetler ayaklarının altına sıralanmışken neden bezginsin böylesine? Nimetler sana koşarak ve umutla gelirken neden gönlünü kapatmışsın? Umuda yürürken ve umutla yürürken neden bu kadar karamsarsın? Bilmez misin ki her kışın ardı bahar, her gecenin ardı sabahtır. Bilmez misin ki ölsen bile ardından bir diriliş vardır. Bilmez misin ki akan gözyaşlarının ardında gülümseyiş seni bekler. Aç kucağını şefkate, merhamete ve sonsuzluğa. Aç kucağını sana özlemle gelen rahmete. Aç kucağını seni aylarca bekleyen sevdiğine. Bırak artık dünya kaygısını, unutma dünyanın ardınadır asıl kaygımız. Bırak artık dünya kaygısını ve kavgasını, ister seni sevsinler ister sevmesin; Rabbin sevsin seni yeter. Çek gözlerini kapılardan, pencerelerden; gözlerini gönül kapılarına, gönül pencerelerine çevir. Çek gözlerini anlamsız bekleyişlerden; gözlerini sana sevdalı olanlara çevir. Çek gözlerini, sen gönül kapını ve pencereni temiz tut; zaten temiz olanlar oraya misafir olunur. Üzülme yalnızlıktan, dert etme... Üzülme kovulmaktan, ayrılmaktan, terk edilmekten... Bak kâinatın simasına, dolaş tüm âlemleri gönlüne misafirdir kâinat. Bak kâinatın simasına, dinle o hoş sedalarını... Başına gelen musibetlerden dert etme, "kahrında hoş, lütfunda hoş de..." Kalbim kalbinin kapısında, içeri buyur edilmekte var, buyur edilmeden dönmekte. Günlerce beklemekte var, sabredemeyerek dönmekte. Ya Rabbi! Rahmet yükledin kalbime ve bedenime. Ben seninim benden olan da senin. Ya Rabbi! İhsan ettiğin Sıdkı ve ihsan ettiğin nuru sen koru. Tutulduğumuz musibet anlarında aklımızı başımızdan alma. Haksızlık yapmamıza ve menfaatlerimizin adaletin önüne geçmesine izin verme. Rabbim! Tutulduğumuz musibet anlarında Eyyup(as) misali çıkalım imtihanlardan. Her şeyimiz Sen ol. amin. amin. amin.

Araştırmacı Yazarlar
 Araştırmacı Yazarlar internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Araştırmacı Yazarlar Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ÜMMETİN EMİNİ EBU UBEYDE BiN CERRAH
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim