Araştırmacı Yazarlar | Yazarlar

NEYİN PEŞİNDEYİZ ?

17 Nisan 2014, 20:32

 Risale-i Nurlar bir davanın vekilidir . Hangi davanın ? İmanı kazanma davasının . Nedir vekil olmasının ispatı ? Milyonlarca imanlarını Risale-i Nur okuyarak kurtaran insanların şahitliğidir . Risale-i Nur bizleri sonsuz olan ahiret hayatına hazırlayacak bir dava vekilidir. Kabre bizi imanla sokacak bir dava vekilidir.İman ehli edecek bir dava vekilidir. Davalar ya kazanılır ya da kaybedilir .İmanı ya kazanacağız ya da kaybedeceğiz . Mahkemelerde bize davayı kazandıran kimdir ? Avukatlardır . Risale-i Nurlar da iman davasını bizlere kazandıracak ve bizleri imanla kabre sokacak ve ebedi zindanlara girmekten yani cehenneme girmekten kurtaracak bir dava vekilidir yani avukatımızdır.

 Adem (as) dan kıyamete kadar gelmiş ve gelecek olan bütün insanların ortak davasıimanımı nasıl kurtarırım ? Nasıl kaybetmem ? Kabre imanla nasıl girerim ? Ahiretimi nasıl kurtarırım ? Davasıdır .

Bütün savaşlara , ölümlere , vefiyatlara baktığımız zaman dünya hayatının ne kadar kötü olduğunu göreceğiz ve asıl gidilmesi gereken yerin ahiret hayatı olduğunu göreceğiz . Bütün çalışmalarımız ahiretimizi kurtarma yönünde olmalıdır . Orada nasıl saadete ereriz ? Cennete nasıl ulaşabiliriz ? Çünkü dünya aldatıcı bir metadır , hiç hoş bir meta değildir . Hiçbir zaman barış gerçek anlamı ile olmuyor . Savaşlar bitmiyor , masumlar ölüyor. Çoğu yerde zalimler hüküm sürüyor . Dünya acı veren bir mekan . Öyle ise bizlerde iç huzur olarak ebedi bir saadet ve rahat arıyoruz. Rabbimiz tarafından bizlere konulmuş bir arzu , istek olarak saadeti arama , huzuru arama var . Demek ki , baki alemde ebedi saadeti yaşama hissini bizlerde Risale-i Nur uyandırıyor . Dolayısı ile Risale-i Nur bu noktadan çokça okunması lazım , çokça tetkik edilmesi lazım , çok iyi anlaşılması lazımdır .

Anlaşıldığıüzere hem Risale-i Nur’un hem de Risale-i Nur Talebelerinin peşinden gittikleri dava ne imiş ? İmanı kurtarmak ya da kaybetmek davası . Etrafımızdaki insanlara nasıl faydalı oluruz ? Onları imana nasıl davet ederiz ? Nasıl kaybetmişoldukları imanlarını tekrardan yerine getirmelerine destek oluruz ? Bunun gayreti içerisinde neler yapabiliriz ? Bizlerin davası bu olmalıdır çünkü Risale-i Nur’un davası budur . Kur’anın davası budur. Efendimiz (asm) ın davasıbudur. Allah’ın davası budur. Öyle ise bizlerde o davanın içerisinde yerlerimizi almalıyız . O davaya kendimizi bırakmalıyız , salmalıyız .

El Bâki Hüve’l Bâki

Kardeşiniz

Türker ELMAS

 

 

Araştırmacı Yazarlar
 Araştırmacı Yazarlar internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Araştırmacı Yazarlar Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
RAMAZAN ORUCUNU NİYET EDİP, BAŞLANILAN ORUCU BOZMAK
Y
Mehmet GÖÇMEZ
Mezhep
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
GÖRMEK LAZIM GEREKÇELİ KARAR GEREKÇELİ KARAR VAKİT SEHER VAKTİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
SON YORUMLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim