Araştırmacı Yazarlar | Yazarlar

ŞÜKRETTİĞİM İÇİNDE ŞÜKREDİYORUM

07 Mart 2014, 20:19

Şükür ; teşekkür, iyiliğin ve nimetin sahibini tanıma ve ona karşı minnet duyma ''ELHAMDÜLİLLAH' ' deme. Öyle ki şükür kelimesi cok derin kelimedir. Kuran-ı kerim gayet önemli bir şekilde şükre davet eder. Şükür etmeyenleride nimetleri kabul etmeyenler olararak gösterir . Cenab-ı hak kulların her yaptığı amele karşılık verir. ''Şükredenleri elbette mükafatlandıracağız (Ali imran suresi 145.ayet)' ' Başka bir ayettede şükrün nimetleri çoğaltacağını söylüyor ''Şükrederseniz elbette daha çok veririm (İbrahim suresi 7.ayet)''. Sevdiğiniz birinden aldığınız bir demet çiçekle mutlu oluyorsunuz o kişiye teşekkür ediyorsunuz. Fakat Allahü Teala'nın bizler için yarattığı kainat üzerindeki çiçekleri görmezden gelip halen şükretmiyorsanız vay halinize !Bizlerki bize verilen az veya cok her nimete şükretmeliyiz. Rahman herşeyi düzenli ve nizamlı bir biçimde yaratmıştır. Tabiata imanlı bir biçimde baktığımızda şükrün en güzelini görürüz. Soframızda yediğimiz nimetler nizamlı bir biçimde gelir. Buğdayın tabiatta yetişip soframıza ekmek olma serüvenini düşünürsek, Rahman'a binlerce kez şükredersiniz güneş için, yağmur için ve yedikten sonra vücudumuza verdiği faydalar için .Üstad Bediüzzaman'ın bir örneği vardır şükrün anlamını tam olarak özetler; Elmayı yiyen ve ''ELHAMDÜLİLLAH'' diyen adam, o şükür ile ilan ederki '' O elma doğrudan doğruya kudret eli ve doğrudan doğruya rahmet hazinesinin hediyesidir bunu bilir . Gerçekten iman etmiş olan kul şükür ile beyan eder.Ne yazıkki Cenab-ı Hakkın yarattığı elmayı değilde Steve Jobs tarafından icat edilen apple daha çok düşünür olduk. Bize verilen her rızka şükrettiğimiz gibi başımıza gelen kötü müsibetleride Rahman'dan geldiğine inanarak şükredip AMENNA demeliyiz isyan etmemeliyiz. Şükrettiğimiz içinde şükürler olsun.

Araştırmacı Yazarlar
 Araştırmacı Yazarlar internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Araştırmacı Yazarlar Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ÜMMETİN EMİNİ EBU UBEYDE BiN CERRAH
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim