Araştırmacı Yazarlar | Yazarlar

Özgürce Düşün

31 Ekim 2013, 16:25

Vay be arkadaş...

Dün akşam izlediğim bir canlı yayın programında Canan Arıtman şöyle diyor; "Eğer bir kız çocuğunun başını türban ile bağlarsanız ona kadın kimliği vermiş olursunuz. Onu çocuk olarak görmediğinizi söylüyorsunuz. Ben bilim insanıyım. Bir çocuğun başını bağlamak, onu çocuk olarak görmemektir. Onu dişi olarak görmektir. Ona kadın kimliği vermektir. O nedenledir ki; bu Ülke de, çocuk tecavüzleri artmaktadır."
 
 
Bir bilim insanı olduğunu ve kapalı küçük kızlara kadın ya da kişi olarak baktığını ya da bakıldığını iddia eden Canan Hanım; acaba küçük kız çocuklarının, el ve ayak tırnaklarına sürülen ojeye, masum ve temiz yüzlerine yapılan makyajlara bir bilim insanı olarak nasıl bakmaktadır? Annesini örnek almaya çalışan küçük bir kız çocuğu olarak mı? Bunu sakın söylemeyin çok güleriz ve inanın o zaman bizimle aynı fikirde olmuş olursunuz. Çünkü her kız çocuğu annesini taklit eder, tıpkı küçük bir kız çocuğunun tesettürlü bir annenin hal ve hareketlerini taklit etmesi ve örnek almaya çalışması gibi...
 
 
Allah korkusu olmayanların, korkusuzca işlediği suçlara, nedense, Allah korkusu olan kişiler suçlu kılınıyor. Çocuk tecavüzlerinde artış olduğunu ve bu artışın kız çocuklarında ki örtünme şekline dayandıran düşünce; halktan bir birey olarak diyorum ki, Allah'tan kork! Yüzde doksanı Müslüman olan bir Ülke de, tesettürlü bayanların bulunması ve bulundukları tüm ortamlarda hizmet etmek istemeleri kadar doğal ne olabilir ki!
 
Şu da bir gerçek ki;
Düşüncelerinde bile özgür bir ortam sunamayan, kısıtlayan, yaşamları daraltan bir zihin, özgür düşünen bir zihin değildir. Özgür düşünemeyen zihin ne yazık ki, özgür düşünen zihinlerin kölesi durumundadır. Birileri düşünür, iyi de düşünür, kötü de düşünür. Birilerinin düşündüğünü düşünmeden uygulayan düşünce robotları olmaktan sakının ki; düşünebilesiniz.
 
 
Kur'an-ı Kerim buyurmuyor mu?
"(O peygamberleri) apaçık belgeler ve kitaplarla gönderdik. İnsanlara, kendilerine indirileni açıklaman ve onlarında (üzerinde) düşünmeleri için sana bu Kur'an-ı indirdik." (Nahl Suresi/44)
 
 
Alemlerin sahibi Allah, bizlere düşüncedeki bu sınırsız özgürlüğü sunarken, siz düşüncelerinizde bile kısıtlı kalmış, düşünen robotlar, düşüncelerimizi ve yaşamlarımızı kısıtlama hakkına sahip değilsiniz.
 
 
Özgür düşünen zihinlerle, özgür yaşamlara inşaAllah...
 
 

Araştırmacı Yazarlar
 Araştırmacı Yazarlar internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Araştırmacı Yazarlar Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ÜMMETİN EMİNİ EBU UBEYDE BiN CERRAH
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim