Araştırmacı Yazarlar | Yazarlar

Beni, Ben Kıl

30 Ekim 2013, 13:25

Bölündüm hayatın tam orta yerinden, hüzün gecelerinden, ömrümün gediklerine düştüm… Fani Dünya’nın fani yaşamından, fani yanlışlara düştüm… Uykulu Dünya’nın sessiz çığlıklarında, sadece sessizliğe mi büründüm? Titriyorum şimdi ayakaltı uçurumlarımda, nefessiz kalıyorum fani yaşamın fani yanlışlarında. Sonsuzluğa gidilen sonlu bir hayatta, sonsuzluk savaşında, yüreğim ellerimde, arafta kaldım...
 
 
Ruhum kıvranıyor zindanlarda, saatleri sayılı ömrümün yüzüne çarpıyor kalın parmaklıklar. Nefsin arzularına kelepçe takamadığım andan beri… Her gün, her saat, her dakika, her saniye zaman akıp gidiyor ömrümün avuçlarından. Düşüyorum, düşüyorum her gün ömrümden bir parça zamanın girdabına, kapılmamak ne mümkün bu telaşa, yaklaşıyorum sonsuzluğa!       
 
 
Bezmi Elest’te verdim ben sözümü!
Kapıldım zamanın girdabına, yaklaşıyorum sana!       
Sadakatime karşı kuşandı ah bu Dünya zırhı!       
İçin için eritiyor ruhumu!       
Duyan, gören, bilen Rabbim!
Ne olur…       
Beni, Ben kıl.       
Beni, benden iyi bilen Rabbim!
 
En sıkıntılı zamanlarımın ilacı, korkularımın sığınağı, dönüşüm sanadır, ne olur beni, ben kıl. Kalu Bela’dan kalma aşk, dualara yüz sürmüş acılarım, Bezmi Elest’ten kalma söze sadık olamayışlarım var. Zamanım daralıyor, ömrüm avuçlarımın arasından kayıp gidiyor, bu zaman girdabına düştüğümden beri, ayrı düştüm ben, içimdeki benden… Sınırlı dünyamın Tek sınırsızı, kurtar içine düştüğüm çamurlardan, arındır beden yüklü ruhumu dünya telaşından…
 
 
Doğru bildiğim yollarda bile nice yanlışlara saptım. Ben bu oyunda aldandım. Şeytan vesvesesine kandım. Kırılmayacak kalpleri omuzlarımın yükünde ağırladım. Ruhumun merdivenlerinde asılı kalıyor şimdi tüm günahlar. Geçici olan ömrümün, hiç geçmeyecek olan senaryosunda, sanki açılırken tüm defterler, yüzüm düşüyor Allah’ım, ne olur, yüzümü kaldır.
 
 
Ayaklarımın altına serdiğim cennet bahçesinden, şu aciz başımı aşkına serdim, günah düşmüş kalbimle kapına, gözlerimden avuçlarıma damlayan yaşlarla af dilemeye geldim. Bezmi Elest’te verdiğim söze sadık kıl Rabbim ruhumu, Ben’i, bana bahşeylediğin gibi. Beni, Ben kıl. Affına sığınıyorum ya Rabbim! Ne olur, beni, Ben kıl.
 
 
Es selam...
 
 

Araştırmacı Yazarlar
 Araştırmacı Yazarlar internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Araştırmacı Yazarlar Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
BÜYÜK SELÇUKLU SULTANI MELİKŞAH
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Uygur Türkü kardeşlerimden dinlediklerim Fetö Frarisi Fuat Avni Lakaplı Aydoğan Vatandaşın Mesai Arkadaşı Mustafa Aydın Dosya Tv Neden Panikledi? NE OLDUYSA O KARARDAN SONRA OLDU Diriliş Postası Yazarı, Dosya Tv ve Oda Tv İş Birliği İle Ortaya Atılan Bir Kumpas Daha Deşifre Oldu!
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim