Araştırmacı Yazarlar | Yazarlar

KADERİMİN NERESİNDESİN..?

12 Eylül 2012, 16:20

En karanlık gecede ve gecenin en karanlık anında namludan çıkan, nereye ve nasıl gideceğini bilmeyen serseri bir kurşun gibiyim.

 

Ne çıktığım namluya dönebilirim ne zamanı döndürebilirim. Çağlayandan düşen su damlacıkları gibi hedefime doğru ilerliyorum.

 

        Akıp gidiyor zamanım. Yaralı bir serçe gibi hayata son kanatlarımı çırpıyorum. Kayıyorum yıldızlar gibi gecenin ortasında. Düşüyorum sonsuzluğuma gökten süzülen narin bir kar tanesi gibi. 

 

        Arkasına bakmadan ayrılan aşık gibi küsüyorum hayatıma. Tutuyorum ciğerlerimde son nefesimi almamak için bir daha. Kapıyorum göz kapaklarımı bir daha görmemek için yalan dünyayı, yalan insanları, yalancı aşıkları.

 

        Duruyorum yaşamın kıyısında tek ayak üstünde. Alıp beni sonsuzluğa götürecek meltemimi bekliyorum. Ayaklarımın altından kaymasını istiyorum beni hayata bağlayan bir avuç toprağın. Kuş cıvıltılarını duyuyorum son kez kulaklarımda. Kokluyorum havada dolaşan nergis çiçeklerinin kokusunu son kez. Hırçın dalgaların beni de almasını bekliyorum deryanın engin sularına. Dermanım kesiliyor tüm doslarımın bir ok gibi yaralamasıyla. Açıyorum kollarımı beni ebediyete uçuracak hakiki dostuma.

 

        Kırıyorum kolumu kanadımı ümitsizce ve düştüğüm aşk yolunda.

Aşk:aşk olmaktan başka herşey olmuş. Aşık(!):aşık olmaktan başka her türlü yalancı duygunun,ihtirasın,tutkunun kendisi olmuş. Maşuk:ne aşktan haberdar ne de aşığından,ne de maşuk olduğundan. Maşuk kendi kaftanındaki zümrüdü anka sanmakta. Aşk adına söylenen binlerce boş söz,aşık için yapılan dalkavukluklar ve maşuk için söylenen yalanlar,akıtılan sahte göz yaşları….Hepsi ama hepsi ümitsizce ilerlemeye çalıştığım aşk yolunda önüme set oluyor. Anlıyorum aşk bu alemden ayrılmış,aşık diye söylenen zaten yalanmış,Aşk yoksa maşuk zaten yokmuş.

 

        Son sözüm dökülüyor dudaklarımın arasından. SİTEMLİYİM. Hayata sitem ediyorum. Yıllarca oyalamasından dolayı sitemliyim.. Doslarıma sitemliyim; sahte gülümseyişlerinden dolayı. Yüreğime sitem ediyorum; sevdalarımı sonsuza dek yaşatmadığı için. Bedenime sitem ediyorum;ufuklara taşımadı diye beni. Sitem ediyorum aşklara,deryalara,şiirlere,uçsuz bucaksız ummanlara,sitem ediyorum bu satırları yazan kalemime. Sitem ediyorum kendime ve sana..

Ne efkarımı dağıtıyorsun artık ne hüznümü..

Hem efkarımsın hem hüznüm…

Sen benim kaderimsin biliyorum ama kaderimin neresindesin ey sevgili..?

Mehmet GÖÇMEZ

Araştırmacı Yazarlar
 Araştırmacı Yazarlar internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Araştırmacı Yazarlar Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ÜMMETİN EMİNİ EBU UBEYDE BiN CERRAH
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim