Araştırmacı Yazarlar | Yazarlar

EY GÖNÜL SANA...

11 Haziran 2010, 23:31

Ağlamıyorsun kanıyorsun yine ey gönlüm.

Acıyorum sana ağlamıyor da kanıyorsun diye. Nazlısın ey gönlüm hem de çok nazlı. Gözünden yine yaş yerine kan damlıyor. Anlamıyorsun seni seveni,anlatamıyorsun sevdiğini. Ne alıyorsun ne anlaşılıyorsun. Mutlu olmak varken sen kanamayı,yitirilmeyi,acıyı,kırgınlığı,hüznü yoldaş ediniyorsun kendine. Ne içinde bulunduğun zamanın kıymetini biliyorsun,ne yaşanacak güzel günlerin hayalini kurabiliyorsun. Mengene sıkıştırıyorsun kendini,lime lime ediyorsun sevgi dolu kalbini.

Sen kaçıyorsun gönlüm sevdiğini söylemekten. Sen sevgini söylemeyi değil sevgini anlamasını  bekledin hep. Konuşmuyorsun,korkuyorsun konuşmaktan bile. Affetmek seni acıtıyor sanki.” Bana neler yaşattı” deyip affetmiyorsun onu. Ben yaşadım o da yaşasın istiyorsun. Kaldıramıyorsun sevmesini,anlatamıyorsun sevdiğini. İntikam alıyorsun sevsen bile. Güvenmiyorsun ona,inanmıyorsun sevdiğine,paylaşamıyorsun sevgini. Sana kıyamayanı sen kıymık kıymık yapıyorsun ey gönlüm. Oysa bilsen seni ne kadar çok sevdiğini kıyamazsın sende belki sevdiğini söylediğin sevdiğine.

Şimdi daha çok acıyorum sana ey gönlüm. Yalnız kalmak seni ne hallere sokacak… bunu düşünmeden iki dudağın arasından çıkardığın sözler seni ezecek seni gerçekten seven yüreği olan karşısında. Ama acıyorum sana ey param parça olmuş yüreğim. Niye mi?Kaçamıyorsun kıskançlığından, saklayamıyorsun kıskançlığını, tutamıyorsun kendini. Anlatıyor bütün hislerini gözlerin. Işık saçan sevgi dolu gözlerin o hale geliyor ki ateş saçıyor etrafa. Anlamlı bakışlar yok oluyor birden. Ne hüzün kalıyor gözlerinde ne sevgi. O anda göz pınarlarından süzülen yaşlar hüznü,kederi değil,sanki kıskançlığını,kızgınlığını hatta hissizliğini anlatır hale geliyor. Bakışlar anlamsız ve bomboş bir hale bürünüyor ve gerçek sevenin o anda mum gibi eriyor karşında, içi içine sığmıyor ama nafile hüküm verilmiştir zaten;beni sevmiyor,bana değer vermiyor.

Acıyorum hem de çok acıyorum sana ey gönlüm.

Ne şımartılmışsın,ne şımarmışsın. Safsın,temizsin,güvenebileceğin kuytu bir liman arıyorsun, hüznü kendine yoldaş edinmişsin,dost denebilecek insanlar çıkmamış karşına,başını omzuna yaslayabileceğin sırdaşın olmamış senin. Sen hep kendini yaşamaya çalışmışsın. Kimsenin seni anlamasına fırsat tanımamışsın. Sevmişsin belki ama saklamışsın bunu herkesten ve beklide kendinden bile. Anlatamamışsın içindeki güzel hisleri ve duyguları kimselere. İçine atmışsın hep acılarını,hüzünlerini,sevinçlerini. Yıllarca kemirmiş bunlar hep içini.

Ey gönlüm acıyorum sana.

Keşke az da olsa şımartılsaydın. Keşke az da olsa şımarsaydın,şımarmayı deneseydin. Şımarmayı başarabilseydin ne sevdan gizli kalırdı,ne acılar kemirirdi yüreğini. Ne mazlum olurdun sevdaların karşısında ne mahzun olurdun. Çırpınırken şimdi acılar içinde azıcık şımarsaydın çırpınmazdın sen kuytu karanlıklarda. Ne yalnızlık bulurdu seni,ne de hüzün. Umutların olurdu aşka,sevgiye,sevene, sevilmeye dair. Ama olmamış işte şımartılmamışsın, şımarmamışsın sen. Asil kalmışsın sen,dik durmuşsun sevgilerin karşısında bile. Set çekmişsin duygularına,salmamışsın duygularını gönül pınarlarına.

Ama dayanamadın işte nazlı gönlüm. Aşkın,sevginin karşı konulmaz tazyiğine. Dağıldı tüm hislerin,yıkıldı gönül kalelerin. En çok sen çektin acıyı,acımadın kendine,yüreğine…. Kendinle beraber seni bulmuş olan sevenine de acımadın. Onu da acıttın,kanattın. Yıprandınız ikinizde,hüzün düştü yüreğinize,ayrılık fırtınaları koptu aranızda. Ne duruldun karşısında, ne durulttun. Sığamadınız kalplerinize,acımadınız asil sevginize,dostluğunuza. Ne kazandınız ne kaybettiniz sevgiyi. Bir tomar yürek kumaşına sarıp bir alev çukuruna attınız sevginizi.

 Yandın ey gönlüm,yaktın ey nazlı gönlüm. Acıttın ey etrafına ışık saçan insan.

Acıyorum sana ey gönlüm,

Sevginin fitnesine kandın. Sevgi en büyük fitnedir. Çünkü insanda bulunan tüm bencil duyguları tüm kötü niyet ve istekleri  yok edip kalbi saflaştırır. O yüzden hala tertemiz bir yüreğe,saf bir kalbe, menfaat hislerinden uzak,dünyanın kirine,pasına bulaşmamış ışık saçan bir benliğe sahipsin.

Ve unutma etrafa ışık saçan tatlı insan

Seni tüm saflığınla,temizliğinle her iki alemde karşılıksız sevecek bir garib sevenin var artık. Sen sevmesen de seni sevecek bir sevenin.

Araştırmacı Yazarlar
 Araştırmacı Yazarlar internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Araştırmacı Yazarlar Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
KABE TARİHÇESİ, ,KABEDEKİ İBADET, MANEVİ DEĞERİ
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
F. GÜLEN VE KARDEŞLERİNİN HELAKI BEN BİTTİM, GÜN BİTMEDİ Bediüzzaman'ın Mutlak Vekil ve Varisi Mustafa Sungur Merhumun Gerçek Vakıfları Nurcuları Uyardı Mehmet Fırıncı Namı Diğer Mehmet Nuri Gülece, Çilingir Ali Savran'ın Torunu Reddiye Yayınladı!
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim