DİKKAT! ÇOCUKLARIMIZI TAVİZLERİMİZLE FARKINDA OLMADAN KAYBEDİYORUZ

09 Ağustos 2021, 15:31
Merhaba arkadaşlar,

artık bazı yazılarımda sizlerle Lise öğrencilerimizle geçen dersteki sohbetlerimizi paylaşmak istiyorum ki gençlerimizin nelerle meşgul olduklarını, düşüncelerinin tavizlerle ne denli sapıklaştığını gördüğümde gerçekten pırlanta gibi gençlerimizin elimizden köpük gibi kaydığı düşüncesi beni çıldırtıyor. 

İstanbulun herhangi bir ilçesinde Liseli öğrencilerimle derslerdeki diyaloglarımız gerçekten haddim değil fakat ders alınası tedbir babında velilerimizi uyarmak amaçlıdır. Ve artık önüne geçilmesi zorlaşmadan çocuklarımızı kazanmak.

Çocuklarımızın Lisede Meslek dersleri olan ,Din kültürü ve ahlak bilgisi Temel dini bilgiler ve siyer gibi derslerine girmekteyim.

İlk önce bazı çocuklarımızın bu derse algısı o kadar itici ve horlayıcı ki sanki Lisede Din ne alaka gibi sorumsuz tavırlar sergileyici halleridir beni bu yazıya zorlayan.

Normal 14 yada 15 yaşındaki çocuklarımızın tam ergenlik devrelerinde boşlukta ve arayışta olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Bu arayışında boşluğunda sebebi din eksikliğidir. Bu eksikliği de kusura bakmayın ne olur haddim değil belki fakat bizler tavizlerimizle izin verip tamamen yok ediyoruz. Sonra o boşluğu kendimizin düşmanı nefis ve şeytanın idaresine teslim edip kendimizde çocuklarımızı da yok ediyoruz.

Sizlerden nolur ama nolur rica ediyorum. Çocuklarımızın öz kültür değerlerimizde örf ve adetlerimizde bile taviz vermemenizdir . Hakkınızı helal edin sıkmadan her yazımda artık bunlara yer verip devamını getireceğiz inşaAllah...
Teşekkürler

Eğitimci Yazar
Fatma SIRTAŞ

Diğer Haberler
SORUMSUZ OLMAMASI İÇİN ÇOCUKLARIMIZA SORUMLULUK YÜKLEYİN.
EVDE EĞİTİME DESTEK NASIL OLURUZ?
EĞİTİMDE DOĞRU MODEL OLABİLİYORMUYUZ
ÇOCUKLARIMIZIN HEDEFLERİNE ODAKLANMADA AİLENİN ÖNEMİ
OKULUN İLK GÜNLERİNDE ÇOCUKLAR NEDEN AĞLAR?
Çocuklarımızın İlk Öğretmeni Anne ve Babadır
Anneler ve Babalar Sizlere Müjde !